مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان

ممکن است برای یادگیری زبان انگلیسی، فهرست‌های بی‌شماری از کلمات را حفظ کرده باشید و تمام دستور زبان مورد نیاز برای انجام مکالمه به زبان انگلیسی را بدانید اما با این حال وقتی می‌خواهید منظورتان را بیان کنید، احساس می‌کنید نمی‌توانید این کار را انجام دهید. این یعنی شما نیازمند به بهبود مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان ممکن هستید. دلایل مختلفی پشت این پدیده هست که برخی از آنها بدیهی‌تر از بقیه هستند. در این مقاله ما در موسسه تخصصی زبان کوییک مایل هستیم نکاتی برای غلبه کردن به سختی‌هایی که ممکن است در این راه تجربه کنید در اختیار شما بگذاریم. این نکات دربردارنده ساده‌ترین روش‌ها برای بهبود بخشیدن به مکالمه انگلیسی در کمترین زمان ممکن است. لازم به ذکر است برای جمع آوری این مطالب از نکات تخصصی واحد زبان‌شناسی دانشگاه میشیگان و هاروارد استفاده شده است.

مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان

مکالمه زبان انگلیسی، مهم‌ترین مهارت برای برقراری ارتباط

سرعت صحبت کردن خود را کم کنید

ممکن است هنگام صحبت به زبان مادری کاملا روان و مسلط باشید اما نباید انتظار داشت باشید هنگامی که در مراحل ابتدایی یادگیری هستید، با همان استانداردها یک زبان خارجی را تکلم کنید. اغلب به زبان آموزان گفته می‌شود که نگران اشتباهات مکالمه نباشند؛ هر چند فهمیدن اینکه چرا مایل هستید تاثیر خوبی روی مخاطبین خود بگذارید، آسان است. شاید برای غلبه کردن به این مسئله ممکن است بخواهید از سرعت صحبت کردن خود کمی ‌بکاهید.
هیچ کس به خاطر شمرده و واضح صحبت کردن به شما ایراد نخواهد گرفت. سخنران‌های عالی از همین روش برای رساندن پیام خود استفاده می‌کنند. انتخاب کلمات با دقت و ظرافت، می‌تواند نشانه احترام شما نسبت به مخاطبین‌تان باشد. این نشان می‌دهد که شما قصد دارید بهترین پاسخ ممکن را به آنها بدهید، پس باید سعی در بهبود مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان داشته باشید.

به خودتان زمانی برای فکر کردن بدهید

ممکن است این تصور ذهنی را داشته باشید که مخاطبین‌تان صبور نیستند و مایل هستند منظورتان را هر چه سریع تر بیان کنید. اول اینکه این تصور نادرست است زیرا افراد اغلب ترجیح می‌دهند یک پاسخ منطقی و محکم به جای یک پاسخ سرسری از شما دریافت کنند. پس لطفا خونسرد باشید. یک کار عملی دیگر که می‌توانید انجام دهید، این است که خودتان را مجهز به عبارت‌ها و جملاتی متداول و ثابت کنید. به طور مثال:
“چرا در برنامه‌های تلوزیونی این همه خشونت دیده می‌شود؟ سوال خوبی است. اجازه دهید لحظه‌ای فکر کنم چون تا به حال در موردش فکر نکرده بودم. خوب من تصور می‌کنم که…”
در این مثال سخنگو مدت زمان قابل توجهی در دست دارد تا به سوال مخاطب پاسخ دهد، آن هم با تکرار خود سوال و البته اضافه کردن جملاتی به آن که روش خوبی است. اگر شما هم این کار را انجام دهید، مسلط‌تر به نظر خواهید رسید و برای ادامه صحبت روی شما فشاری نخواهد بود.
عبارت‌های ثابت و متداول، عبارت‌هایی هستند که کلمات‌شان معمولا دارای یک ترتیب معین و ثابت هستند. این عبارت‌ها می‌توانند الگوهای افعالی، اصطلاحات، کلمات هم خانواده و اساسا هر چیزی باشند که ما همیشه به یک روش خاص بیان‌شان می‌کنیم. برای مثال:

  •  در طول روز
  • در همین اثنا
  • مدت زمان زیادی گذشته از
  •  ببخشید که مزاحمتان شدم ولی
  • اگر اشکالی ندارد ممکن است؟
  • اوه بس کن!
  • داشتم شوخی می‌کردم!
  • می‌ارزد یا نه
  •  حق با شماست یا اشتباه می‌کنید
  •  این به آن در یا چشم در برابر چشم

نه فقط کلمات که جملات را هم یاد بگیرید

این روش هم به نوعی می‌تواند فشار مکالمه را کاهش دهد. وقتی یک کلمه جدید یاد می‌گیرید، سعی کنید تعدادی جمله که دربردارنده این کلمه جدید هستند را حفظ کنید. ممکن است زمانی برسد که بتوانید یک جمله خاص را با جایگزین‌هایی خیلی کم یا اصلا بدون هیچ جایگزینی استفاده کنید. متاسفانه اکثر افراد کلمات را طوطی وار یاد می‌گیرند اما هیچ ایده‌ای برای استفاده از آنها در یک جمله ندارند. این موضوع یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان را دشوار می‌سازد.
اینکه لازم نیست در مورد صحیح بودن یا نبودن جمله از نظر قواعد دستور زبان نگران باشید، به نوعی خیالتان را آسوده خواهد کرد. اجازه دهید مثال بیاوریم:
تحسین کردن = فهمیدن ارزش چیزی یا کسی
• من فکر می‌کنم لازم است که در محل کار، مورد تحسین قرار بگیری.
• من سخت کوشی شما را تحسین می‌کنم.
آیا مفیدتر نیست که کلمه «تحسین کردن» را به این روش حفظ کنید؟

جهت مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان گوش دادن را یاد بگیرید

هنگام صحبت کردن به یک زبان خارجی ممکن است بیشتر تمرکزتان روی مواردی باشد که دارید بیان می‌کنید و چه این موارد صحیح بیان شوند و چه نشوند شما در واقع فراموش می‌کنید که به صحبت‌های دیگران گوش دهید.
این می‌تواند یک اشتباه بزرگ باشد زیرا آنها ممکن است دقیقا همان کلمات یا دستور زبانی را استفاده کنند که شما بعدا نیاز داشته باشید. پس به صحبت‌های اطراف‌تان خوب توجه کنید، به این دلیل که این صحبت‌ها مهم‌ترین منبع شما در برای بهبود مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان هستند.

مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان

گوش دادن، باعث تقویت مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان می‌شود

سوال پرسیدن را با خودتان تمرین کنید

ما باید این حقیقت را در خاطر داشته باشیم که مکالمه یک فرآیند دوجانبه است. سوال نپرسیدن می‌تواند سبب شود که شما بی علاقه به صحبت‌های طرف مقابل به نظر برسید یا حتی بی ادب در نظر گرفته شوید، همچنین ممکن است در نهایت مجبور شوید متکلم وحده شده و فقط خودتان گوینده باشید. بنابراین وقتی صحبت‌هایتان ته کشید به خاطر داشته باشید که:
بقیه هم ممکن است حرف‌هایی برای گفتن داشته باشند. پس می‌توانید از موارد زیر استفاده کنید:
• نظر شما در این رابطه چیست؟
• شما چطور؟ چه فکری می‌کنید؟
• چرا فکر می‌کنید خشونت زیادی در برنامه‌های تلوزیونی جاری است؟
سوالاتی مانند موارد بالا سبب ادامه یافتن مکالمات شده و نشان دهنده علاقه شما به نظرات بقیه افراد است. همچنین در مقابل مدت زمانی برای استراحت خواهید داشت تا بتوانید کمی‌ خوش بگذرانید.
شیوه طرح سوال می‌تواند کمی فریب دهنده باشد، بنابراین مطمئن شوید که زمان کافی را صرف یادگیری شیوه‌های صحیح سوال پرسیدن می‌کنید.

برای مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان سعی کنید فقط و فقط جمله تولید کنید

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ممکن است شما مطالب زیادی در مورد زبان بدانید اما این یک دانش انفعالی است که باید به نوعی فعالش کرد. هدف شما تولید صحیح زبان انگلیسی است، پس تمرین کردن به طرز انکارناپذیری بهترین راه برای یادگیری و بهبود مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان ممکن است.
نوشتن، یکی از راه‌های تمرین زبان است. یعنی ممکن است به شما کمک کند به زبان مورد نظر عادت کنید و به روش‌هایی مختلف، زبان انگلیسی را مورد استفاده قرار دهید که می‌تواند صحبت کردن شما به این زبان را بهبود ببخشد. از سوی دیگر صحبت کردن یک فرایند خودجوش است و هیچ چیز نمی‌تواند بهتر از تمرین مداوم صحبت کردن به زبان انگلیسی شما را آماده کند.
امیدوارم این نکات برای بهبود مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان، مفید واقع شود. لطفا راحت باشید و هر سوالی در رابطه با هر قسمت از مقاله داشتید از ما بپرسید. به خاطر دارید که سوال پرسیدن چقدر مهم است؟ ما اینجا در موسسه تخصصی زبان کوییک هستیم که به شما کمک کنیم.

مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان

جمله‌های معنی‌دار، گامی موثر در ایجاد ساختارهای زبانی و مکالمه زبان انگلیسی

1
دیدگاه یا سوال خود را بنویسید

avatar
مرتضي
مرتضي

خیلی مفید بود ممنون