آزمون GMAT

حتما در مورد آزمون آنلاین GMAT شنیده اید و به دنبال راهنمایی کامل از این آزمون هستید؟ آزمون آنلاین GMAT، نسخه کنترل شده ای از همان GMAT مرکز آزمون است که می توانید از خانه در آن شرکت کنید. به عبارت دیگر، شما می توانید از راه دور در این آزمون شرکت کنید و به اهداف تحصیلیتان دست یابید. البته این انتخاب شماست که به صورت آنلاین یا در یک مرکز آزمون، حتی یا هر دو، در GMAT شرکت کنید.

آزمون آنلاین این امکان را برای شما فراهم می اورد که هر ساعت شبانه روز که ذهنتان بیشترین عملکرد را دارد، به عنوان زمان آزمون انتخاب کنید. چراکه این آزمون به صورت شبانه روزی و به مدت 6 ماه به صورت متوالی در دسترس است.

در این مقاله به معرفی کامل این آزمون، نحوه شرکت در آن، اعتبار نمره، تعداد دفعات مجاز شرکت در آزمون و هر سوالی که در مورد این آزمون داشته باشید پرداخته ایم، پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

GMAT چیست؟

GMAT برای ارزیابی مهارت هایی طراحی شده است که بیشترین ارتباط را با مدرسه کسب و کار دارند. به عبارت دیگر، GMAT یک آزمون استدلال کاربردی است. این آزمون فقط دانسته های شما را ارزیابی نمی کند، بلکه توانایی شما در استفاده از دانشی که کسب کرده اید را می سنجد و اینکه چگونه می توانید آن را به روشی متفکرانه در طول دورۀ مدرسه کسب و کار به کار ببرید، مورد ارزیابی قرار می دهد.  در حقیقت این آزمون برآورد می کند که چقدر روش های شما به آنچه که تاجران روزانه انجام می دهند، نزدیک تر است.

در زیر به ویژگی های این آزمون اشاره کرده ایم.

 • 4 بخش امتحانی: کمی، شفاهی، استدلال یکپارچه، و بخش ارزیابی نوشتاری تحلیلی (AWA)
 • زمان، امتیازدهی و تعداد آیتم های آزمون مبتنی بر مرکز آزمون
 • امکان استفاده از یک تخته سفید فیزیکی یا آنلاین به عنوان چکنویس
 • خوابگاه ویژه معلولین
 • مورد قبول بیش از 7000 برنامه تجاری جهانی
 • اعتبار نمرات به مدت 5 سال
 • ارسال 5 گزارش نمره به مراکز مورد نظرتان ( این گزارش ها باید ظرف 48 ساعت پس از دریافت نمره ارسال شوند)

شما باید آزمونی را انتخاب کنید که در آن بتوانید بهترین های خود را به نمایش بگذارید. ممکن است با امتحان آنلاین احساس راحتی بیشتری در خانه داشته باشید یا اینکه ساختار یک مرکز آزمون را ترجیح دهید. شما می توانید از میان این دو گزینه یکی را انتخاب کنید. این ویژگی به شما کمک کنند تا مهلت های درخواست خود را رعایت کنید. انتخاب باشماست.

ساختار آزمون GMAT چگونه است؟

GMAT یک امتحان ورودی مدرسه بازرگانی است که تقریباً 3 ساعت و نیم طول می کشد و شامل چهار بخش زیر است:

 • بخش ارزیابی نوشتاری تحلیلی که تفکر انتقادی و مهارت های ارتباطی را می سنجد.
 • بخش استدلال یکپارچه، که نشان می دهد دانش آموزان تا چه اندازه می توانند داده ها را تجزیه و تحلیل کنند و اطلاعات نمایش داده شده در قالب های مختلف را تفسیر کنند.
 • بخش استدلال کمی، که تعیین می کند آیا دانش آموزان توانایی های ریاضی و سواد عددی قوی دارند یا خیر.
 • بخش استدلال شفاهی، که مهارت‌های درک مطلب، توانایی‌های ویرایش و اینکه آیا کسی می تواند استدلال‌های نوشتاری را معنا کند، ارزیابی می کند.

تعداد سوالات هر بخش و مدت زمان آن

آزمون آنلاین GMAT، مهارت های کلامی، کمی، استدلال یکپارچه و تفکر انتقادی را که مرتبط با تحصیلات تکمیلی کسب و کار هستند را ارزیابی می کند. هر بخش شامل همان تعداد سؤال و زمانی است که در آزمون GMAT مبتنی بر مرکز آزمون از شما پرسیده می شود.

بخش ها به شرح زیر است:

 • 31 سوال استدلال کمی / 62 دقیقه
 • 36 سوال استدلال کلامی/ 65 دقیقه
 • 12 سوال استدلال یکپارچه / 30 دقیقه
 • 1 سوال ارزیابی نوشتاری تحلیلی/ 30 دقیقه

داوطلبان به انتخاب خود می توانند آزمون را با یکی از بخش های کمی، شفاهی یا نوشتاری شروع کنند.

سفارش سازی ترتیب بخش های آزمون آنلاین GMAT

شما این امکان را خواهید داشت که از بین سه گزینه برای ترتیب بخش امتحان خود انتخاب کنید:

 • ارزیابی نوشتاری تحلیلی، استدلال تلفیقی، کمی، کلامی
 • سنجش کلامی، کمی، استدلال تلفیقی، تحلیلی نوشتاری
 • ارزیابی کمی، کلامی، استدلال تلفیقی، تحلیلی نوشتاری

این ویژگی به شما امکان کنترل و انعطاف بیشتری برای شرکت در آزمون GMAT بر اساس نقاط قوت و ترجیحات شما در آزمون می دهد.

مدت زمان کل آزمون

کل زمان امتحان تقریباً 3 ساعت و 7 دقیقه به اضافه دو استراحت اختیاری 8 دقیقه ای است. در آزمون آنلاین GMAT می توان با رایانه با سیستم عامل ویندوز یا Mac شرکت کرد.

توصیه های شرکت در جلسه آزمون آنلاین Gmat

قبل از امتحان Gmat

 • لطفاً 15 دقیقه برای ورود به سیستم محافظت شده آنلاین وقت بگذارید. (توجه داشته باشید که زمان ورود ممکن است تا 30 دقیقه در زمانی که شلوغ است طول بکشد.
 • تست سیستم – قبل از ثبت نام، تست سیستم را اجرا کنید تا مطمئن شوید که رایانه شما برای روز آزمون آماده است.
 • تمرین – با ابزار تخته سفید آنلاین آشنا شوید.
 • بررسی – سیاست ها و رویه ها و الزامات را بررسی کنید (در ادامه مقاله توضیح داده ایم).

در طول آزمون Gmat

 • حداقل 15 دقیقه قبل از زمان امتحان خود به سیستم وارد شوید.
 • تلفن همراه، هدفون، ساعت، یادداشت، کاغذ چکنویس، و هر چیز یا وسیله الکترونیکی دیگری را از محل کار خود بردارید.
 • نمایشگرهای لمسی، تبلت های گرافیکی و استفاده از قلم مجاز نیست.

بعد از امتحان Gmat

 • نمرات رسمی در اکانت com شما ظرف 7 روز کاری پس از اتمام امتحان شما پست می شود. شما همچنین می توانید بلافاصله پس از امتحان نمره غیر رسمی خود را روی صفحه مشاهده کنید.
 • شما می توانید 5 گزارش از کارنامه خود به صورت رایگان برای موسسات مورد نظرتان ارسال کنید. البته باید ظرف 48 ساعت پس از دریافت نمرۀ رسمی خود از این ویژگی استفاده شود.
 • نمره شما به مدت 5 سال معتبر خواهد بود.

آزمون آنلاین GMAT در همه جا در دسترس است، به استثنای چین، کوبا، ایران، کره شمالی و سودان. توجه داشته باشید که در حال حاضر، پشتیبانی از آزمون آنلاین GMAT فقط به زبان انگلیسی ارائه می شود.

توجه داشته باشید که قبل از ثبت نام در آزمون باید از خط مشی ها و فرایند آنلاین GMAT اطلاع داشته باشید. چراکه باید با تمام شرایط و ضوابط مندرج در وب سایت رسمی MBA.com و خط مشی ها و فرایندهای آنلاین GMAT آن در زمان ثبت نام موافقت کنید. در بخش بعد به این قوانین اشاره کرده ایم.

خط‌ مشی‌ها و فرایند آنلاین GMAT

آزمون آنلاین GMAT متعلق به شورای پذیرش مدیریت فارغ التحصیل (GMAC) است. این آزمون با شرایط و ضوابطی از جمله خط‌مشی‌ها و فرایند آنلاین GMAT ایجاد شده است تا محیط آزمون، اعتبار و امنیت آزمون آنلاین GMAT را افزایش یابد.

خط‌مشی‌ها و فرایندهای آنلاین GMAT طیف وسیعی از اطلاعات مهم و ارزشمند را در مورد آزمون آنلاین GMAT پوشش می دهد، مانند:

 • حقوق و مسئولیت های شرکت کنندگان در آزمون
 • دستورالعمل ثبت نام و برنامه ریزی
 • هزینه های آزمون، سیاست ها و رویه ها
 • چه چیزی در روز امتحان منتظر شماست.
 • قوانین آزمون
 • دریافت و ارزیابی نمره شما
 • به اشتراک گذاری کارنامه تان با موسسات

نمرات آزمون GMAT چگونه محاسبه می شود؟

شرکت کنندگان در آزمون GMAT که آزمون را تکمیل می کنند باید منتظر دریافت پنج نمره از جمله نمرات بخش مربوط به نوشتن تحلیلی، استدلال یکپارچه، استدلال کمی و استدلال کلامی باشند. همچنین، یک نمره کل نیز به عملکرد شما در بخش های کلامی و کمی داده می شود.

 • نمرات بخش نوشتاری تحلیلی از 0 تا 6 است که با افزایش نیم نمره ای امتیازدهی می شود.
 • در بخش استدلال یکپارچه از 1 تا 8 نمره داده می شود که این بخش با افزایش یک نمره ای امتیاز دهی می شود.
 • دو بخش استدلال کمی و استدلال کلامی دارای حداقل نمره 0 و حداکثر نمره 60 هستند، اما احتمال کسب نمرات زیر 6 و بالاتر از 51 بسیار کم است.

مجموع نمرات GMAT از حداقل 200 تا حداکثر 800 متغیر است و در فواصل 10 امتیازی نمره دهی می شود. این مجموع نمرات هم بر اساس دقت پاسخ‌های یک شرکت‌کننده به سؤالات مربوط به بخش‌های شفاهی و کمی GMAT و هم بر اساس سطح دشواری سؤالاتی است که یک آزمون‌کننده به آن‌ها پاسخ داده است.

آزمون GMAT با فرمتComputer-Adaptive  چگونه است؟

بخش‌های استدلال کمی و کلامی GMAT هر کدام با یک سوال با سطح سختی متوسط ​​شروع می شوند. به گفته کارشناسان، سختی سوالات به طور مداوم بسته به دقت آزمون‌دهنده متفاوت خواهد بود. بنابراین، اگر آزمون‌دهنده سؤالی را به درستی پاسخ دهد، معمولاً سؤال سخت‌تری در مرحله بعدی از او پرسیده می شود.

اما اگر به سؤالی پاسخ نادرست داده شود، سؤال بعدی معمولاً سؤال ساده‌تری است. در پایان آزمون، رایانه امتیازی را بر اساس اینکه آیا آزمون‌دهنده قادر به پاسخگویی دقیق به سؤالات سخت بوده است، محاسبه می شود.

GMAT چه تفاوتی با GRE دارد؟

کارشناسان می گویند یک تفاوت مهم بین GMAT و GRE وجود دارد.  اینکه GMAT به طور خاص برای مدارس کسب و کار طراحی شده است، در حالی که GRE برای استفاده عمومی تر در انواع مختلف مدارس تحصیلات تکمیلی طراحی شده است.

مشاوران پذیرش MBA می گویند که بخش شفاهی GRE به طور کلی سخت تر از بخش شفاهی آزمون GMAT است، در حالی که بخش کمی در GMAT معمولاً سخت تر از همان بخش در GRE است.

چگونه برای GMAT ثبت نام کنم؟

دوطلبان می توانند در وب‌سایتی که آزمون GMAC را برگزار می کند، یعنی mba.com، یک حساب کاربر ایجاد کنند. سپس از طریق سیستم زمان‌بندی برای GMAT ثبت نام کنند. توجه داشته باشید که داوطلبانی که معلولیت دارند و مایل به اقامت هستند، باید قبل از تعیین وقت آزمون خود، فرم درخواست خوابگاه را پر کنند.

چند بار مجاز به شرکت در آزمون GMAT هستم؟

در سراسر جهان مراکز آزمون GMAT وجود دارد و شرکت کنندگان در سراسر دنیا می توانند مراکز آزمون مناسب را در بخش “Find a Test Center” از وب سایت mba.com را شناسایی کنند.

 

 

حداکثر پنج بار در یک دوره زمانی 12 ماهه می توان در این آزمون شرکت کرد. شرکت کنندگان در آزمون GMAT می توانند حداکثر هشت بار در این آزمون شرکت کنند.

هزینه شرکت در GMAT چقدر است؟

قیمت آزمون بسته به محل آزمون متفاوت است. در مراکز آزمون ایالات متحده، آزمون GMAT،  250 دلار هزینه دارد.

چه زمانی باید در GMAT شرکت کنم؟

صرف نظر از اینکه چگونه برای آماده شدن برای GMAT برنامه ریزی می کند، باید آزمون خود را حداقل سه تا چهار ماه قبل از اینکه بخواهید نتیجه آن را به مدرسه کسب و کار ارائه دهید، در آزمون شرکت کنید. این بازه زمانی به شما اجازه می دهد تا در صورت نیاز به شرکت دوباره در آزمون جهت کسب نمره بالاتر، فرصت کافی داشته باشید.

چه مهارت هایی در بخش استدلال یکپارچه GMAT ارزیابی می شوند؟

بخش استدلال یکپارچه برای ارزیابی تجزیه و تحلیل داده های داوطلب و مهارت های حل مسئله طراحی شده است. این مجموعه مهارت ها برای بسیاری از کارفرمایان فارغ التحصیل MBA اهمیت ویژه ای دارد.

بخش استدلال یکپارچه که با ورودی مدارس بازرگانی و استخدام‌کنندگان شرکتی توسعه یافته است، به طور خاص مهارت‌های دنیای واقعی مرتبط با بازار کار امروزی را ارزیابی می کند، از جمله ترکیب داده‌ها از منابع متعدد، سازمان‌دهی داده‌ها برای مشاهده روابط و نتیجه گیری بر اساس آن‌ها.

چرا مدارس کسب و کار از GMAT استفاده می کنند؟

کارشناسان می گویند مدارس کسب و کار از نمرات GMAT برای سنجش اینکه آیا دانشجویان آینده MBA مهارت های لازم برای پیشرفت در دوره های سخت را دارند یا خیر، استفاده می کنند.

در واقع مدارس کسب و کار می خواهند قبل از آنکه شما وارد این مدارس شوید ثابت کنند که آیا واقعاً می توانید تمامی برنامه های درسی را با موفقیت بگذرانید. بنابراین، GMAT به آن‌ها کمک می کند تا با سطحی از اطمینان تصمیم بگیرند.

توجه داشته باشید که نمره GMAT یکی از مؤلفه های مهم در ورود به رشتۀ MBA است. البته اهمیت GMAT به دلیل این است که یک جزء واحد از برنامه بزرگتر است. به این معنی که به خودی خود اهمیتی ندارد. نمره GMAT و دوره های آکادمیک قبلی اغلب دست به دست هم می دهند تا بینشی در مورد پتانسیل داوطلب برای موفقیت تحصیلی فراهم کنند.

GMAT چقدر در فرآیند پذیرش اهمیت دارد؟

یک تصور غلط رایج در مورد GMAT این ایده است که نمره 700 یا بالاتر پذیرش در مدرسه کسب وکار را تضمین می کند. درست است که این نمره به پذیرش کمک می کند و تقریباً یک پیش نیاز ورود به موسسات برتر است، اما نمره خیلی بالای GMAT به طور کامل نمی تواند شانس پذیرش یک پرونده ضعیف را زیاد بالا ببرد. بنا به تجربه حرفه ای، توصیه نامه ها و حتی یک مقاله، هم بخش های مهمی از فرآیند پذیرش هستند که داوطلبان باید روی آنها نیز تمرکز کنند.

چگونه می توانم یک نمره هدف GMAT تعیین کنم؟

متقاضیان مدرسه کسب و کار باید برای ورود، میانگین نمره GMAT یا بیشتر از آن را کسب کنند. همچنین باید تلاش کنند از میانگین GMAT مدرسه کسب و کار مورد نظر خود، نمره بالاتری بگیرند. داوطلبی که می خواهد در مدرسه کسب و کار انتخابی خود پذیرش بگیرد، نیاز به نمره حدوداً 600 دارد، اما باز هم فراموش نکنید که استاندارد نمرۀ برنامه‌های کسب‌وکار بنا به موسسات مختلف، متفاوت خواهد بود.

چه مدت باید برای GMAT درس بخوانم؟

کارشناسان می گویند که به طور کلی، عملکرد یک متقاضی MBA در GMAT با تعداد ساعاتی که برای آماده شدن برای امتحان صرف کرده است، مرتبط است. اما هیچ قانون کلی در مورد اینکه چقدر زمان آمادگی نیاز دارید وجود ندارد، چراکه این امر برای هر داوطلب متفاوت خواهد بود.

داده‌های نظرسنجی GMAC جمع‌آوری‌شده در سال 2016 نشان داد که شرکت‌کنندگان در آزمون GMAT با نمرات بین 600 تا 690 در مجموع میانگین 80 ساعت را صرف آمادگی در آزمون کرده اند، در حالی که آن‌هایی که نمرات بالاتر از 700 داشتند، میانگین کل 90 ساعت را صرف مطالعه کرده اند.

مقدار زمانی که برای آمادگی آزمون صرف می شود به آمادگی متقاضی در آزمون های منطقی و میزان بلندپروازانه بودن نمره هدف بستگی دارد.

متقاضیان MBA اغلب به دلیل تاکید بر مهارت های استدلال به جای دانش یک موضوع علمی خاص، GMAT را نسبت به آزمون های استاندارد قبلی که شرکت کرده اند، چالش برانگیزتر می دانند.

از کدام روش های آمادگی آزمون GMAT باید استفاده کنم؟

کارشناسان توصیه کرده اند که آماده شدن برای GMAT فقط نیاز به نظم و انضباط دارد.  برخی از متقاضیان می توانند برنامه مطالعه خود را به صورت شخصی مدیریت کنند، اما شرکت در کلاس آمادگی آزمون GMAT، یا حتی بهتر از آن گرفتن معلم خصوصی، به پایبندی داوطلب به مسیر یادگیری و تقویت برنامۀ مطالعه او کمک می کند.

تصورات اشتباه رایج در مورد GMAT چیست و چگونه می توانم از آنها اجتناب کنم؟

داوطلبان ورود به مدرسه کسب و کار اغلب وقتی با چالش‌هایی در آمادگی GMAT مواجه می شوند، ناامید می شوند و به اشتباه تصور می کنند که نمی‌توانند عملکرد خود را بهبود بخشند. اما طرز فکر رشد می تواند به داوطلبان کمک کند تا از این اشتباه دوری کنند.

برخی معتقدند که GMAT چیزی است که شما آیا در آن خوب هستید یا بد. هنگامی که این افراد برنامه آمادگی برای آزمون GMAT را آغاز می کنند، مشکلات اولیه را به عنوان مدرکی برای اینکه در دسته دوم قرار دارند تلقی می کنند. اما اینها مشکلاتی هستند که اکثر افراد هنگام آماده شدن برای امتحان سختی همانند GMAT با آن مواجه می شوند.

توجه داشته باشید که هر کسی، به خصوص با ذهنیت مناسب، می تواند در GMAT پیشرفت کند، و نباید چالش های اولیه را به عنوان نشانه ای از اینکه نمی توانند در آزمون GMAT موفق شود، تلقی کند.

مدیریت افکار و احساسات منفی برای موفقیت در این آزمون بسیار حیاتی است. ماهیت تطبیقی ​​GMAT، که در صورت پاسخ صحیح به سؤال، دشواری آن افزایش می یابد، آزمون را از منظر روان‌شناختی و عاطفی چالش‌برانگیز می کند. GMAT برای سنجش توانایی‌های آزمون‌دهندگان به جهت ارزیابی تمامی پتانسیل های داوطلب طراحی شده است. بنابراین شما در کل آزمون احساس می کنید که توانسته اید موفق عمل کنید.

یکی از جنبه‌های کلیدی آمادگی برای GMAT داشتن توانایی پاسخگویی سریع به سوالات آزمون است. بنابراین، تمرین پاسخ به سوالات برای بهبود سرعت پاسخ دهی و افزایش اعتماد به نفس مهم است. شرکت کنندگان در آزمون باید در نظر داشته باشند که به هر سؤالی که در GMAT داده می شود پاسخ دهند، و باید حواسشان باشد که در طول روز چه زمانی بهترین عملکرد و آمادگی را دارند تا در آن زمان در آزمون شرکت کنند. به عبارت دیگر باید بدانند که اوج عملکرد ذهنی شان صبح است یا بعد از ظهر.

چه زمانی بهتر است که دوباره در آزمون GMAT شرکت کرد؟

کارشناسان می گویند متقاضیان مدرسه کسب و کار که از نمره فعلی GMAT خود ناراضی هستند و می دانند که می توانند نمره بهتری کسب کنند، بهتر است مجددا آزمون دهند.

داده‌های GMAC نشان می دهد که آزمون مجدد می تواند فرصتی باشد تا نمره بهتری گرفت. طبق این آمار، سه چهارم شرکت کنندگان در آزمون GMAT با تکرار آزمون، نمره خود را بهبود بخشیده اند به طوری که میانگین امتیاز آنها بین 30 تا 40 بوده است. همچنین، 55 درصد از شرکت کنندگان در آزمون که قبلاً نمره GMAT 700 یا بالاتر را داشتند، در هنگام امتحان مجدد، نمره خود را افزایش داده اند.

به گفته کارشناسان، عصبی بودن یا به اندازه کافی برای آزمون آمادگی نداشتن می تواند توضیحی برای این باشد که چرا در اولین آزمون نمره مورد نظر خود را نتوانسته اند، کسب کنند.

گاهی اوقات شما در امتحان اول خود با نحوه برگزاری آزمون، سوالات و آمادگی برای آن آشنا می شوید و از تمام این تجربیات برای موفقیت در آزمون دوم استفاده می کنید.

جنبه انطباق با کامپیوتر GMAT می تواند فوق العاده باشد، زیرا حتی آزمون دهندگانی که عملکرد خوبی دارند ممکن است با سوالات مشکل داشته باشند. بنابراین اگر برای بار دوم در امتحان شرکت می کنید، می دانید که انتظار آن را دارید و این نوع سوالات شما را ناامید نمی‌کند.

در واقع شما باید هدفتان دستیابی به هر نمره‌ای باشد که به طور کامل توانایی‌هایتان را منعکس می کند. متقاضیان تقریباً همیشه می دانند که آیا نمره آزمون بازتابی دقیق از استعدادشان در مقابل عملکردشان است یا خیر. بهترین خودتان باشید، حتی اگر به معنای تکرار آزمون باشد تا بتوانید نمره ای کسب کنید که نشان دهنده پتانسیل های شما باشد.

GMAT چه تغییرات بزرگی کرده است؟

GMAC تغییراتی را در GMAT ایجاد کرده است تا به آزمون‌دهندگان اجازه دهد در روز آزمون احساس اعتماد به نفس و راحتی بیشتری داشته باشند. GMAC همچنین به داوطلبان پیشنهادهایی ارائه می دهد که برای برنامه‌های مدیریت فارغ‌التحصیل ممکن است مناسب باشند.

به گفته GMAC، یکی از بازنگری‌های اخیر آن شامل کوتاه‌تر کردن زمان امتحان بوده است تا آزمون‌دهندگان زمان کمتری را برای آزمون صرف کنند. GMAC بیان می کند که یکی دیگر از ویژگی‌های جدید Select Section Order است که به داوطلبان اجازه می دهد ترتیب بخش‌های GMAT را بنا به ترجیحات خود سفارشی کنند. علاوه بر این، بر اساس GMAC، شرکت کنندگان در آزمون GMAT توصیه های شخصی دریافت می کنند  که بر اساس علایق و نمره مرو نظر داوطلب است.

چگونه می توانم نمره GMAT خود را بهبود بخشم؟

دوطلبانی که می خواهند نمرات GMAT خود را بالا ببرند، ابتدا باید در مورد اینکه آیا انتظارات واقع‌بینانه‌ای دارند یا خیر و اینکه آیا دستیابی به نمره هدف خود واقعاً برای پذیرش در برنامه MBA مورد نیاز است، فکر کنند.

متقاضیانی که حداکثر تلاش را برای آمادگی آزمون خود انجام می دهند، اما هنوز نتوانسته اند نمره مورد نظر خود را کسب کنند، ممکن است از روش آمادگی آزمون استفاده کرده باشند که با سبک یادگیری آنها مطابقت نداشته است.

مدارس کسب و کار به دنبال تنوع در کلاس هایی هستند که در هر سال تحصیلی تشکیل می دهند. نمره GMAT شما تنها بخش مهمی از چیزی است که به سر کلاس می برید، بنابراین یک نمره خاص نمی تواند منعکس کننده تمام پتانسیل شما باشد. به نمرۀ GMAT خود به عنوان بخشی از ارزش کلی پیشنهادی که به یک مدرسه می برید، نگاه کنید.

جمع بندی

مانند بسیاری از آزمون های تطبیقی ​​دیگر، GMAT نیاز به آمادگی دقیق در هفته های منتهی به تاریخ امتحان دارد. شما می توانید با شرکت در کلاس های آمادگی این آزمون زمان خود را به درستی برای موفقیت مدیریت کنید.

موسسه تخصصی زبان کوییک با برگزاری دوره های آمادگی آزمون GMAT در این مسیر در کنار شماست. ما با سابقه طولانی مدت در زمینه آمادگی برای آزمون های بین المللی می توانیم مسیر رسیدن به موفقیت را برای شما کوتاه کنیم. پس همین حالا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستند.

موسسه تخصصی زبان کوییک - آموزش تضمینی زبان از مبتدی تا پیشرفته