کلاس زبان انگلیسی
و معرفی متد آموزشی موسسه زبان کوییک

برگزاری کلاس‌های حضوری موسسه کوییک، کتاب‌های زبان و فرآیند آموزش

در این بخش قصد داریم تا به معرفی کلاس زبان انگلیسی موسسه زبان کوییک ، معرفی ترم‌ها، کتب و فرآیند پیشرفت زبان‌آموزان در دوره‌های زبان انگلیسی موسسه تخصصی زبان کوییک بپردازیم. در موسسه تخصصی زبان کوییک، دوره‌های زبان انگلیسی در سه قالب متفاوت با نام‌های The Quickest در 7 ترم، Normal در 14 ترم و خصوصی (وابسته به زبان و نیاز زبان‌آموز) ارائه می‌گردند و با تماس با مشاورین ما می توانید اطلاعات کامل تری درباره دوره های موسسه کوییک به دست آورید. مشاورین ما در اسرع وقت٬ تایم تعیین سطح رایگان را برای شما مشخص می کنند و به آسانی می توانید در دوره های گروهی و خصوصی موسسه ثبت نام نمایید. 

در این بخش مبنای توضیحات را بر دوره‌های The Quickest قرار داده‌ایم و نکات اضافه‌تر در مورد سایر دوره‌ها نیز ارائه خواهند شد. این دوره‌ها دارای 7 ترم می‌باشند که در ادامه به بیان توضیحات کامل و جامع برای هر یک از این ترم‌ها و منابع آموزشی آن‌ها می‌پردازیم.

سرفصل‌های درسی کلاس زبان انگلیسی موسسه تخصصی زبان کوییک

ترم اول کلاس زبان انگلیسی کوییک

در اولین ترم آموزشی کلاس زبان انگلیسی موسسه تخصصی زبان کوییک از پایه‌ای ترین مباحث زبان انگلیسی کار را آغاز می‌کنیم و تنها در مدت یک ماه با ارائه‌ی مطالب آموزشی متفاوت با متدی به‌روز و منحصر به فرد، و همچنین شیوه‌ی ممتاز تدریس اساتید مجموعه، زبان‌آموزان شاهد پیشرفتی شگرف در خود خواهند بود. علاقه مندانی که در ابتدای دوره حداقل توانایی را در استفاده از ساختارهای زبانی داشتند حال به صورت کامل توانایی فهم تدریس اساتید به زبان انگلیسی را دارا هستند که این امر نشان‌دهنده‌ی تقویت گوش آن‌ها، و گسترش دایره‌ی لغات و دانش گرامری می‌باشد. همچنین پس از این ترم زبان‌آموزان می‌توانند درباره‌ی مسائل ابتدایی و نرمال به صحبت کردن بپردازند

در ادامه به توضیح کتب و منابع مورد استفاده در کلاس زبان انگلیسی موسسه کوییک در ترم 1 می‌پردازیم.

کتابی که در این جهت کلاس زبان انگلیسی ترم برای آموزش مورد استفاده قرار می‌گیرد Quick Practical Course 1 نام دارد. این کتاب دست‌رنج تجربه‌ی تیمی با سال‌ها سابقه‌ی تدریس کتب متنوع دانشگاهی زبان انگلیسی و همچنین فعالیت‌های تحقیق و توسعه‌ای می‌باشد که توسط کادر مجرب دپارتمان R&D موسسه تخصصی زبان کوییک صورت پذیرفته است.

در این کتاب آموزش لهجه‌ی بریتیش که مبنای آزمون بین‌المللی آیلتس (IELTS) با استفاده از معتبرترین منبع این امر صورت پذیرفته است و در ترم‌های آتی تکمیل می‌گردد. همچنین مقدمه‌ای بر مهارت‌های شنیداری ( Listening) و گفتاری (Speaking) آزمون آیلتس نیز در بخش‌های آموزشی گنجانده شده‌اند.

آموزش گرامر زبان انگلیسی در این کتاب به صورتی متفاوت از سایر کتب موجود می‌باشد. زبان‌آموزان با یادگیری دقیق ساختارهای متفاوت، نحوه‌ی استفاده و کاربرد آن‌ها و نهایتا تکرار و تمرین کافی می‌توانند دانش زبانی خود را از ضمیر خودآگاه به ضمیر ناخودآگاه انتقال دهند تا همچون زبان مادری از زبان انگلیسی نیز بدون فکر کردن استفاده نمایند.

در ابتدای ترم 1 آموزش جهت یک کلاس زبان انگلیسی مناسب مطالب به صورت دو زبانه می‌باشند ولی تنها پس از 10 جلسه قدرت گوش زبان‌آموزان به حدی می‌رسد که مطالب کاملا به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و همچنین زبان‌آموزان دانش کافی برای شروع به صحبت کردن به زبان انگلیسی را نیز دارا می‌باشند.

لغات نقش اساسی را در یادگیری و نحوه‌ی استفاده از زبان انگلیسی بازی می‌کنند. Quick Vocabulary Treasure 1 گنجینه‌ای ارزشمند برای یادگیری لغات انگلیسی در سطح ابتدایی (Elementary) می‌باشد. در این کتاب از روش‌های متفاوت برای آموزش لغات کاربردی و پایه‌ای زبان انگلیسی استفاده شده است. استفاده از تعریف (Definition)، مترادف (Synonym)، مثال (Example) و تصاویر متعدد، یادگیری و استفاده از این لغات را برای زبان‌آموزان بسیار ساده و جذاب نموده است.

داستان‌ Between two words در کلاس زبان انگلیسی کوییک

داستان کوتاه انگلیسی ترم 1 (Short Story):

در موسسه تخصصی زبان کوییک استفاده از داستان‌های کوتاه برای آموزش و تقویت مهارت‌های Listening و Speaking به شیوه‌ای کاملا متفاوت صورت می‌پذیرد و نقش اساسی را در تقویت این دو مهارت ایفا می‌کنند.
در ترم یک دو داستان که در سطوح ابتدایی (Beginner) می‌باشند در اختیار زبان‌آموزان قرار داده می‌شود و با آموختن و اجرای روش مناسب زبان‌آموزان می‌توانند به طور چشم‌گیری دو مهارت ذکر شده در کنار تسلط بر لهجه‌ی بریتیش را در خود تقویت کنند.

ترم دوم کلاس زبان انگلیسی کوییک

زبان‌آموزانی که ترم 1 را با موفقیت گذرانده‌اند و یا در جلسه تعیین سطح مناسب ترم 2 تشخیص داده شده‌اند توانایی درک آموزش مطالب به زبان انگلیسی را کاملا دارا می‌باشند و لذا تدریس در این ترم تماما به زبان انگلیسی صورت می‌پذیرد. به علاوه، زبان‌آموزان اجازه‌ی صحبت کردن به زبان فارسی را نیز نخواهند داشت تا مجبور به استفاده از زبان انگلیسی شوند و سریع‌تر پیشرفت کنند.
در این ترم گرامرهای مهم پایه‌ای زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و زبان‌آموز دانش گرامری کافی برای اخذ نمره‌ی 5 تا 5.5 در آزمون آیلتس را به دست می‌آورد.
زبان‌آموزی که ترم 2 را می‌گذراند توانایی ارتباط برقرار کردن به زبان انگلیسی در حدی مناسب را خواهد داشت به طوری که در سفرهای توریستی می‌تواند به نحوی شایسته تنها پس از گذراندن 2 ترم از زبان انگلیسی برای رفع نیازهای خود استفاده نماید.

همان طور که پیش‌تر اشاره شد، در این کتاب مباحث پایه‌ای و مهم گرامر زبان انگلیسی همچون Present Perfect، Past Perfect، Modal Verbs، Conjunctions و … تدریس می‌شوند و با روش‌های آموزشی و تمرینی متعدد زبان‌آموزان به بهترین سطح استفاده از این ساختارها دست می‌یابند.

همچنان تمرکز بر آموزش مبانی لهجه بریتیش پا‌ بر جا می‌باشد و تمارین متعددی برای تقویت مهارت خواندن (General Reading) زبان‌آموزان در نظر گرفته شده است.

از سوی دیگر آموزش سکشن 1 مهارت Listening و پارت 1 مهارت Speaking آزمون آیلتس نیز جز بخش‌های متعدد این کتاب می‌باشد.

در نهایت زبان‌آموز با گذراندن این ترم به سطح Pre-intermediate می‌رسد.

هدف این کتاب تکمیل دانش واژگان عمومی یا اصطلاحا جنرال زبان‌آموزان می‌باشد. لغاتی که در مکالمات روزمره بسیار کاربرد دارند و دانستن آن‌ها برای هر فرد داوطلب یادگیری زبان انگلیسی الزامی می‌باشد. پس از این ترم زبان‌آموزان آماده‌ی یادگیری لغات تخصصی یا اصطلاحا آکادمیک می‌باشند تا معنی کلاس زبان انگلیسی مناسب را درک کنند.

داستان انگلیسی Frankenstein

داستان کوتاه انگلیسی ترم 2 (Short Story):

در این ترم زبان‌آموزان بایستی یک داستان در سطح 1 و یک داستان در سطح 3 را به خوبی به اتمام برسانند. اهمیت داستان‌های این ترم در آن است که قدرت شنوایی و گفتاری آنان را برای گذراندن ترم 3 که تمرکز ویژه‌ای بر این دومهارت دارد را آماده می‌سازد.

ترم سوم کلاس زبان انگلیسی کوییک

ترم 3 بسیار ویژه و منحصر به فرد طراحی شده است، زیرا تمرکزی فوق‌العاده بر تقویت مهارت‌های شنیداری (Listening) و گفتاری (Speaking) زبان‌آموزان دارد. تنها پس از گذراندن 2 ترم، زبان‌آموزان ما به سطحی از قدرت در زبان انگلیسی می‌رسند که حال توانایی تماشای فیلم‌های انگلیسی زبان را دارند.
گرامرهای این کتاب سبک‌تر از ترم 2 در نظر گرفته شده‌اند تا زبان‌آموزان زمان بیشتری را به تقویت Listening و Speaking خود از طریق داستان‌های کوتاه و فیلم اختصاص دهند. هر چند این ساختارهای گرامری نقش مهمی در ارتقای نمره و دانش زبانی داوطلبین عهده‌دار هستند.
پس از تکمیل پارت اول بخش Speaking و سکشن 1 Listening در این ترم، زبان‌آموزان پایه‌ی اصلی این مهارت‌ها را به خوبی آموخته‌اند و آماده‌ی ترم‌های بعدی که تمرکز بیشتری بر مهارت‌های چهارگانه‌ی آیلتس را دارند می‌شوند.

در این کتاب آموزش لغات آکادمیک مناسب برای آزمون‌های بین‌المللی همچون IELTS آغاز می‌شود و با استفاده از روشی کاربردی زبان‌آموزان نه تنها معنای لغات که نحوه‌ی استفاده از آن‌ها در صحبت کردن و نوشتار خود را می‌آموزند.

در این ترم به علت دشوارتر شدن لغات نسبت به ترم‌های قبل، لغات کمتری برای زبان‌آموزان در نظر گرفته شده‌است.

داستان Far from the Madding Crowd

داستان کوتاه انگلیسی ترم 3 (Short Story):

این ترم با از کلاس زبان انگلیسی موسسه کوییک داستانی در سطح 3 شروع می‌شود و با داستانی در سطح 5 خاتمه می‌یابد که این امر به علت پیشرفت زبان‌آموزان در طول 3 ترم یک ماهه می‌باشد.

فیلم انگلیسی ترم 3 (movie):

زبان‌آموزان موسسه تخصصی زبان کوییک ثابت نموده‌اند که در ترم 3 به حدی از دانش و توانایی در زبان انگلیسی رسیده‌اند که می‌توانند سریال‌های امریکایی را به تماشا بنشینند.

سریال Friends که از جمله سریال‎های امریکایی محبوب در سرتاسر دنیا می‌باشد بخشی از منابع آموزشی در ترم 3 می‌باشد و با استفاده‌ی مناسب و اصولی از آن، زبان‌آموزان هم می‌توانند مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنند و هم به خوبی بر لهجه امریکایی مسلط شوند.

سریال Friends

ترم چهارم کلاس زبان انگلیسی کوییک

به جرات می‌توان گفت زبان‌آموزی که ترم 4 دوره‌های زبان انگلیسی موسسه تخصصی زبان کوییک را بگذراند از نظر دانش زبانی نسبت به زبان‌آموزانی که در موسسات دیگر 3 تا 4 سال زبان انگلیسی را مطالعه کرده‌اند برتری دارند و این موفقیت تنها پس از گذراندن 4 ترم یک ماهه کسب شده است.

حال زبان‌آموزان دانش جنرال کافی برای کسب نمره‌ی 6.5 در آزمون آیلتس (IELTS) و یا نمره‌ی هم‌سطح در سایر آزمون‌های بین‌المللی را دارا می‌باشند.

علاقمندانی که نیازی به شرکت در آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی را ندارند، می‌توانند مطمئن باشند که با گذراندن ترم 4 به سطح مناسبی از دانش زبانی برای مکالمه و ارتباط برقرار کردن رسیده‌اند و حال با گذراندن دوره‌های بحث آزاد و فیلم می‌توانند به عالی‌ترین سطوح ممکن دست یابند.

در این ترم گرامرهای سطوح بالاتر زبان انگلیسی به زبان‌آموزان تدریس می‌شوند. پارت 2 مهارت Speaking و همچنین سکشن‌های 2 (به صورت کامل) و 3 (بخش اعظم) مهارت Listening جز موارد موجود در این کتاب می‌باشند. از سوی دیگر سوالات Gap-filling مهارت Reading که نقش اساسی در این بخش ایفا می‌کنند نیز به طور کامل پوشش داده می‌شوند.

این کتاب شامل لغات آکادمیک سطح بالاتری نسبت به کتاب ترم 3 می‌باشد. همچنین لغات پرکاربرد در تسک 1 مهارت Writing نیز در این کتاب گنجانده شده‌اند. برتری دیگر این کتاب فراهم آوردن Collocation هایی است که می‌توانند به طور چشم‌گیری در ارتقای نمره‌ی زبان‌آموزان در آزمون‌های بین‌المللی نقش‌آفرینی کنند.

داستان The Moonstone

داستان کوتاه انگلیسی ترم 4 (Short Story):

داستان‌های کوتاه ترم 4 در سطح 6 قرار دارند که بالاترین سطح در این‌گونه مجموعه از کتب می‌باشد.

کتاب Moonstone که توسط انتشارات معتبر Penguin به چاپ رسیده است، بی‌شک قدرتمندترین داستان برای تقویت مهارت Listening و همین‌طور Speaking زبان‌آموزان می‌باشد.

فیلم انگلیسی ترم 4 (movie):

سخنرانی‌های مجموعه TED Talk می‌توانند به طور مناسبی زبان‌آموزان را برای سکشن‌های 3 و علی‌الخصوص 4 مهارت Listening در آزمون آیلتس آماده سازند.

گزیده‌ی این سخنرانی‌ها از جمله منابع آموزشی در ترم 4 می‌باشند.

TED

ترم پنجم کلاس زبان انگلیسی کوییک

از ترم پنجم توجه بیشتری بر روی مهارت‌های چهارگانه‌ی آزمون آیلتس گذاشته شده‌است.

در ترم 5 پارت سوم Speaking آیلتس نیز پوشش داده می‌شود و این بدان معناست که پرونده‌ی این مهارت در ترم 5 بسته می‌شود. همچنین سکشن‌های 3 و 4 بخش Listening نیز به طور کامل تدریس می‌شوند و این بخش نیز به اتمام می‌رسد. انواع سوالات سخت‌تر مهارت Reading در این کتاب آموزش داده می‌شوند و البته تسک 1 رایتینگ نیز به طور کامل در این ترم آموزش داده می‌شود و تکالیف متعددی به زبان‌آموزان ارائه می‌شود.

این کتاب آخرین مجموعه از نوع خود می‌باشد زیرا در ترم‌های 6 و 7 ورودی جدیدی برای لغات درنظر گرفته نشده‌اند. ما ترجیح داده‌ایم که در ترم‌های 6 و 7 صرفا به تکرار و دوره‌ی لغات پیشین بپردازید تا تسلط حداکثری بر روی آن‌ها داشته کسب نمایید.

در این کتاب لغات مناسب موضوعات فوق‌العاده متعدد تسک 2 Writing ارائه می‌شود، به اضافه‌ی Collocation هایی که اهمیت بسیار بالایی دارند.

داستان A Love for Life

داستان کوتاه انگلیسی ترم 5 (Short Story):

داستان‌های ترم 5 نیز در سطح 6 قرار دارند تا مهارت زبان‌آموزان را به حداکثر ممکن برسانند.

فیلم انگلیسی ترم 5 (movie):

در ترم 5 برای آن که زبان‌آموزان به حداکثر اعتماد به نفس و ایمان به دانش زبانی خود برسند از یک فیلم با لهجه‌ی بریتیش بهره برده‌ایم که تاثیر غیرقابل انکاری در موفقیت زبان‌آموزان ما داشته است.

فیلم The Imitation Game

ترم ششم کلاس زبان انگلیسی کوییک

در ترم 6 چون تمرکز زبان‌آموزان بر روی منابعی آیلتسی بسیار زیاد می‌باشد، لذا لغت، داستان و فیلمی درنظر گرفته نشده است تا بتوانند به خوبی از پس تکالیف محوله برآیند.

در این کتاب تسک 2 مهارت Writing به طور کامل تدریس می‌شود و همچنین سوالات باقیمانده از بخش Reading نیز تکمیل می‌شوند. در اصل می‌توان گفت که تمامی مطالب آموزشی در نظر گرفته شده به پایان رسیده‌اند و وقت آن رسیده که با تکرار و تمرین به کرات زبان‌آموزان را برای عملکردی بی‌نظیر در آزمون آیلتس آماده سازیم.

ترم هفتم کلاس زبان انگلیسی کوییک

در ترم 7 هدف افزایش تسلط زبان‌آموزان بر آن‌چه در طول 6 ترم گذشته آموخته‌اند می‌باشد. همچنین در طول این ترم چندین آزمون آزمایشی شبیه سازی شده آیلتس (Mock) نیز در نظر گرفته شده است تا اولا زبان‌آموزان با شرایط آزمون آشنا شوند و ثانیا نقاط ضعف خود را بشناسند و برطرف سازند تا کلاس زبان انگلیسی آنها کامل شود.

در رابطه با دوره‌های Normal نیز بایستی خاطر نشان کرد که هر کدام از این ترم‌ها و منابع در طول 2 ترم به زبان‌آموزان ارائه می‌شود و در نتیجه به جای 7 ترم یک ماهه در طی 14 ترم یک ماهه این دوره به پایان می‌رسد.

در کلاس‌های خصوص نیز همین مطالب و منابع به صورت بسیار انعطاف پذیرتری وابسته به زمان، نمره مورد نیاز و عادات یادگیری فرد داوطلب ارائه می‌شوند.

مشاوره رایگان
برای دریافت نوبت تعیین سطح و مشاوره رایگان توسط متخصصین آموزش زبان در موسسه کوییک کافیست فرم مربوطه را پر کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت برای هماهنگی بیشتر با شما تماس می‌گیرند.
 
موسسه تخصصی زبان کوییک - آموزش تضمینی زبان از مبتدی تا پیشرفته