آزمون تافل

TOEFL
آزمون تافل چیست؟

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی و یا گذراندن دوره‌های انگلیسی زبان را دارید، می‌دانید که باید تسلط زیادی به زبان انگلیسی داشته باشید. احتمالاً می‌دانید که یکی از راه‌های کسب این تسلط، داشتن مدرک تافل است. محققین موسسه تخصصی زبان کوییک تمامی جزییات آزمون تافل را در مقاله مرجع زیر گردآوری و تالیف نموده‌اند.

تافل در یک نگاه

تافل یک آزمون استاندارد است که مهارت‌های شما در زبان انگلیسی و استفاده از آن در محیط دانشگاهی را اندازه‌گیری می‌کند. بنابراین، اغلب از نمرات تافل در مراحل پذیرش دانشگاه استفاده می‌شود. با این حال، این آزمون برای اهداف دیگری چون درخواست ویزای دانشجویی یا گذراندن دوره‌های کوتاه مدت نیز مفید است.

دونوع آزمون تافل وجود دارد که می‌توانیددر آن‌ها شرکت کنید: آزمون TOEFL IBT که‌به صورت‌ آنلاین برگزار می‌شودو آزمون PBTTOEFL که با استفاده از کاغذ و قلم انجام می‌شود.آزمون کاغذی فقط در مناطقی‌ صورت می‌گیرد که امتحان از طریق اینترنت امکان‌پذیر نیست.امتحان تقریباً 4 ساعت طول می‌کشد و از چهار بخش گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن تشکیل شده است.

آزمون تافل

در طول امتحان، شما بخشی از یک کتاب درسی را می‌خوانید، به یک کنفرانس گوش می‌دهید، و به صورت شفاهی یا کتبی به سؤالات پاسخ می‌دهید. دقیقاً مثل اینکه در کلاس هستید. بیش از 10 هزار مؤسسه دانشگاهی در سراسر دنیا این آزمون را تأیید کرده و به رسمیت شناخته‌اند.

4 نکته مثبت برای شرکت در آزمون تافل

به 4 نکته مثبت درباره شرکت در آزمون تافل توجه کنید.

 1. تافل توسط بیشتر دانشگاه‌های جهان شناخته شده و توسط همه دانشگاه‌های آمریکا پذیرفته شده است. حدود 10،000 دانشگاه در 130 کشوراز جمله کانادا، انگلستان و استرالیاتافل را قبول می‌کنند و تمام 100 دانشگاه برتر جهان تافل را تأیید کرده‌اند.
 2. رزرو آزمون بسیار آسان است. شما می‌توانید آزمون تافل را در هر کجا که هستید، به صورت آنلاین رزرو کنید. به علاوه، شما می‌توانیدمراکز برگزاری آزمون را در همه جای دنیا پیدا کنید. همچنن، هر سال 50 تاریخ آزمون TOEFL IBT وجود دارد و نتایج طی 15روز اعلام می‌شوند.
 3. بسیاری از مطالب به صورت رایگان برای یادگیری وجود دارند. از آنجا که این آزمون بسیار محبوب است، منابع زیادی برای کمک به شما ارائه شده‌اند که برخی از آن‌ها رایگان هستند. فقط کافی ا‌ستیک جستجوی سریع در گوگل انجام دهید و بسیاری از تمرینات، کتاب‌ها، فیلم‌ها و دوره‌های آنلاین را پیداکنید.
 4. آزمون دارای مقیاس دقیق ارزیابی است.به عنوان مثال، قسمت گفتاری آزمون توسط سه الی چهار متخصص ارزیابی می‌شود.

4 نکته منفی برای شرکت در آزمون تافل

اما این آزمون دارای نکاتی منفی نیز می‌باشد که شامل موارد زیر می‌باشند.

 1. حوزه‌های آزمون تافل خیلی سریع پر می‌شوند. این به دلیل محبوبیت آزمون است. بنابراین حتی اگر آزمون 50 بار در سال برگزار شود، بسته به امکانات کشور شما، ممکن است در امتحان بعدی فوری جایی کسب نکنید و به اجبار تا دور بعدی صبر کنید.
 2. شما باید در تمام مهارت‌ها (خواندن، نوشتن، صحبت کردن، گوش دادن) خوب باشید. کسب نمره‌ی عالی تنها از طریق یکی از مهارت‌ها ممکن نیست، زیرا این احتمال وجود دارد که حتی قسمت مربوط به صحبت کردن حاوی لغت‌های مهمی باشد.
 3. امتحان بیشتر از بقیه آزمون‌ها طول می‌کشد. تخمین زده می‌شود که آزمون TOEFL IBT حدود 4 ساعت طول بکشد. این امر مستلزم این است که شما توانایی حفظ تمرکز را برای مدت طولانی داشته باشید، به خصوص که برای نوشتن مجبورید بعضی ازاطلاعاتفایل‌های شنیداری را به خاطر بسپارید.
 4. اگر مهارت‌های کامپیوتری خوبی ندارید، موفقیت در آزمون برای شمایک چالش است. از آنجا کهTOEFL IBTمنحصراًبه صورتآنلاینانجام می‌شود، باید نسبت به کار با کامپیوتر به ویژه تایپ تسلط داشته باشید. در نظر بگیرید که مجبورید در مدت زمان محدود یک مقاله کامل بنویسید. هرچه سریع‌تر تایپ کنید، زمان بیشتری برای تمرکز روی پاسخ‌های صحیح خواهید داشت.

شناخت ساختار تافل: راز آمادگی برای آزمون

در این بخش به شناخت ساختار تافل می پردازیم

آزمون تافل

شناخت ساختار تافل: راز آمادگی برای آزمون

در این بخش به شناخت ساختار تافل می پردازیم

ساختار آزمون تافل در بخش ریدینگ

بخش ریدینگ در آزمون تافل حرف اول را می‌زند. این بخش شامل سه قسمت است. 54 دقیقه طول می‌کشد و شامل 30 سوال (10 سوال در هر بخش) می‌شود. ممکن است، 40 سؤال با محدودیت زمانی 72 دقیقه هم داشته باشید.به خاطر داشته باشید که این قسمت‌ها نسبتاً طولانی هستند و حدود 700 کلمه دارند.

انواع سوالات قسمت ریدینگ تافل

به عنوان یک داوطلب نیاز دارید با انواع سوال بخش ریدینگ آزمون تافل آشنا شوید.

 • تمرین چند گزینه‌ای

الگوی قابل پیش بینی و مناسبی در بخش خواندن تافل وجود دارد. هر قسمت با 10 سؤال همراه است و هشت مورد اول همیشه چند گزینه‌ای خواهد بود.

 • تمرین جایگذاری در متن

در هر مجموعه سؤال فقط یک سؤال به این شکل وجود داردکه همیشه سؤال نهم یا یکی مانده به آخر است. در این قسمت جمله‌ای کاملاً جدید به شما نشان داده می‌شود که در متن موجود نیست. تعدادی مربع در متن مشاهده می‌شود که به انتخاب شما جای جمله‌ی جدید است.

 • تمرین درک مطلب

این سؤالات 3 تا 5 پاسخ و ارزشی بین2 تا 3 امتیاز دارند که دو نوع هستند:

 • خلاصه نثر: پنج جمله به شما نشان داده می‌شود و شما باید سه جمله را انتخاب کنید که به بهترین شکل متن را توصیف کند.
 • دسته بندی: لیستی از عبارات به شما داده می‌شود و باید این عبارات را با توضیحات مطابقت دهید.

سه دستور‌العمل کلیدی برای موفقیت در بخش ریدینگ!

اما چگونه باید در ریدینگ آیلتس موفق‌تر از بقیه عمل کنیم؟

 1. بهترین و مناسب‌ترین استراتژی را برای خواندن متن انتخاب کنید:
 • ابتدا کل متن را بخوانید، سپس به سؤالات نگاه کنید و هر قسمت از متن را برای یافتن پاسخ بررسی کنید.
 • هر بار یک پاراگراف را بخوانید و به سؤالات مربوط به آن پاسخ دهید.
 • شروع تمام پاراگراف‌ها را بخوانید، سپس برای دریافت باقی اطلاعات نگاهی سطحی به باقی متن داشته باشید. پس از آن، به سؤالات نگاه کنید و به طور اجمالی متن را برای پاسخ مناسب بررسی کنید.
 • ابتدا سؤالات را بخوانید، سپس برای یافتن پاسخ‌های صحیح متن را بررسی کنید.
 1. روند پاسخگویی را با درایت مدیریت کنید.

خواندن متن: 9 دقیقه

وارد کردن 10 پاسخ: 7 دقیقه

بررسی پاسخ‌ها: 2 دقیقه

اگر می‌توانید بر زمانبندی فوق تسلط داشته باشید، پس قادرید در آن پیشرفت کنید. به عنوان مثال، اگر در خواندن سریع هستید و می‌توانیدیک متن را مثلاً در 6 دقیقه بخوانید، می توانید سه دقیقه بیشتر به وارد کردن جواب یا بررسی پاسخ ها بپردازید. به همین ترتیب، اگر بتوانید پاسخ‌ها را به سرعت وارد کنید، می‌توانید زمان بیشتری برای بررسی پاسخ‌ها یا بازخوانی متن داشته باشید.

 1. با روش‌های مختلف به یادگیری واژگان بپردازید.

بخش ریدینگ تافل دارای واژگانی سخت‌تر از هر بخش دیگری از آزمون است. معمولاً زبان‌آموزان از طریق فلش‌کاردها با این چالش روبرو می‌شوند. اما این روش در کنار روش‌های دیگر مفید است.یادگیری واژه‌ها از طریق خواندن متون نیز در کنار آن توصیه می‌شود.

آزمون تافل

ساختار آزمون تافل در بخش لیسنینگ

به طور کلی الگویی قابل پیش بینی برای بخش لیسنینگ در آزمون تافل وجود ندارد. در حالت استاندارد این بخش دارای 28 سؤال خواهد بود و 41 دقیقه طول می‌کشد (3 سخنرانی، 2 مکالمه)، در حالی که ممکن است شامل 39 سؤال و به مدت 57 دقیقه (4 سخنرانی، 3 مکالمه) باشد. طول فایل‌های صوتی مکالمه به طور معمول 2 تا 2.5 دقیقه است، در حالی که فایل‌های صوتی سخنرانی بین 5 تا 5.5 دقیقه هستند.

شما فقط می‌توانید هر فایل را یک بار گوش دهید و نمی‌توانید مکث کنید، عقب بروید، دوباره پخش کنیدیا سرعت را تغییر دهید. هیچ رونوشت یا زیرنویس وجود ندارد، اما برخی از اصطلاحات مهم در طول سخنرانی‌ها بر روی صفحه ظاهر می‌شوند.در زیر، انواع سؤالات را که در بخش گوش دادن آزمون تافل مشاهده خواهید کرد، بررسی خواهیم کرد.

انواع سؤالات بخش لیسنینگ آزمون تافل

دو قالب اصلی برای سؤالات بخش گوش دادن آزمون تافل وجود دارد: چند گزینه‌ای و دسته‌بندی.

 • سؤالات چند گزینه‌ای

این قسمت همیشه سؤالات با پاسخ‌های چهارگزینه‌ای ارائه می‌دهد و در بیشتر موارد، شما فقط یک پاسخ صحیح را از بین چهار گزینه انتخاب می‌کنید. در آزمون نیز چند سؤال چند گزینه‌ای با دو پاسخ صحیح وجود دارد. غیر معمول است که سه پاسخ صحیح وجود داشته باشد، اما غیر ممکن نیست. در هر صورت، به شما توضیح داده می‌شود که چند پاسخ را باید علامت بزنید.

برخی از سؤالات چند گزینه‌ای، سؤالات مربوط به قطعه‌ای از فایل هستند که دوباره برای شما پخش می‌شود. در سؤالات این قسمت،مواردی مانند این‌که “چرا گوینده این را می‌گوید؟” پرسیده می‌شوند. سپس آن‌چه در فایل صوتی گفته شده دوباره پخش می‌شود.

تمام سؤالات چند گزینه‌ای بخش لیسنینگ تافل دقیقاً ارزشی معادل یک نمره دارند، حتی اگر بیش از یک پاسخ صحیح داشته باشند. در مقابل، سؤالات طبقه بندی شده‌ی بخش شنیدن بیش از یک نمره ارزش دارند. بیایید نگاهی دقیقبه این قسمت بیندازیم.

 • سؤالات طبقه‌بندی

سؤالات طبقه‌بندی در قالب بخش لیسنینگ آزمون تافل نسبتاً غیر معمول هستند. اما احتمالاً حداقل یکی از این سؤالات را در روز آزمون خواهید دید. سؤالات طبقه بندی شده به صورت جداول اطلاعات و دسته‌بندی‌ها ارائه می‌شوند. با زدن علامت، شما مشخص می‌کنید که هر کدام از اطلاعات مربوط به کدام گروه است.

سه دستورالعمل کلیدی برای موفقیت در بخش لیسنینگ!

برای موفقیت در این بخش رعایت موارد زیر الزامی است !

آزمون تافل
 1. درباره کلماتی که به وضوح نمی‌شنوید وسواس به خرج ندهید.

مطمئناً تمام تلاش شما در این راستا است که با سرعت سخنران همراه باشید. بدیهی است که باید با دقت فراوانی به فایل‌ها گوش دهید. اما حتی بهترین دانشجو هم می‌تواند کلماتی را جا بیندازد. این اتفاق برای کسانی که زبان انگلیسی زبان مادری آن‌ها است هم امری معمول به حساب می‌آید.

مراقب باشید با نگرانی برای از دست دادن یک یا دو کلمه به کل حواس‌پرت نشوید. زیرا ممکن است به خود بیایید و متوجه شوید آن چه گفته شد را کلاً نشنیده‌اید. پس با آرامش بر روی آن‌چه در ادامه بیان می‌شود تمرکز کنید.

 1. یادداشت برداری کنید. اما نه به میزان زیاد!

یادداشت‌برداری کارآمد یک مهارت ضروری در بخش گوش دادن آزمون تافل است. به عبارات ساده و یک نمودار بسیار ابتدایی بسنده کنید. از نوشتن جملات کامل و طولانی در یادداشت خود پرهیز کنید. نقل قول‌ها را به حداقل برسانید. شما نمی‌توانید هر آن‌چه می‌شنوید را بنویسید. به همین دلیل “کپی کردن” حواس شما را پرت می‌کند و درک عمیقی از مطالب در اختیارتان قرار نمی‌دهد.

از طرف دیگر با یادداشت برداری به صورت خلاصه و کوتاه وقت بیشتری برای تمرکز بر معنا و مفهوم فایل خواهید داشت.

 1. برای شناسایی مهم‌ترین اطلاعات تمرین کنید.

در بخش لیسنینگ آزمون تافل همه‌ی جملاتی که می‌شنوید ضروری نیستند. تفاوت را بشناسید! همچنین تشخیص میزان سهم هر گوینده در اطلاعات مهم و تأثیرگذار کار بسیار دشواری است که نیاز به تمرین دارد.

10 دقیقه استراحت در حین آزمون تافل

مهم است که در حین استراحت چه عملکردی داشته باشید

راه بروید: فراموش نکنید که چقدر نشستن و ساکن ماندن برای چند ساعت می‌تواند باعث احساس درد و خستگی در شما شود.همچنین به یاد داشته باشید که می‌توانید فقط با چند دقیقه راه رفتن احساس راحتی کنید.

یک نوشیدنی و میان وعده میل کنید: خوردن و آشامیدن نیز می‌تواند به شما احساس تازگی ببخشد. اما زیاده روی نکنید! غذا یا نوشیدنی بیش از حد، ممکن است در کوتاه مدت احساس خستگی بیشتری در شما ایجاد کند، زیرا بدن برای هضم و جذب آن به فعالیت و سوخت و ساز می‌پردازد.از آن گذشته، باعث می‌شود که در نیمه دوم آزمون تافل به سرویس بهداشتی نیاز پیدا کنید.

از سرویس بهداشتی استفاده کنید:حتماً از سرویس بهداشتی استفاده کنید زیرا این امکان فقط یک بار در تمام طول آزمون وجود دارد. آبی به صورت خود بزنید تا برای نیمه‌ی دوم آمادگی بیشتری داشته باشید.

به یاد داشته باشید: در هنگام بازگشت از استراحت،یک چک امنیتی دارید. در پایان وقت استراحت خود، برای ازسرگیری تست باید بررسی امنیتی دوم را انجام دهید. این کار مشابه چک امنیتی است که شما قبل از شروع آزمون تافل انجام داده‌اید.

ساختار تافل در بخش اسپیکینگ

پس از بازگشت از زمان استراحت، نوبت به بخشی در قالب آزمون تافل می‌رسد که کوتاه‌ترین است: بخش سخنرانی 17 دقیقه‌ای. در این 17 دقیقه، هر یک از چهار تمرین صحبت کردن آزمون تافل محدودیت زمانی جداگانه دارند. در واقع، هر تمرین سخنرانی تافل دارای محدودیت‌های زمانی متعددی است.

از نظر نمره‌دهی، بخش صحبت کردن تافل، مانند سایر بخش‌های این آزمون، براساس امتیازهای خام است که به نمره مقیاس بین 0 تا 30 تبدیل می‌شوند، که در گزارش نمره رسمی خود مشاهده خواهید کرد. میزان اشتباه یا درست بودن پاسخ سؤالات به سادگی بخش‌های ریدینگ یا لیسنینگ قابل تشخیص نیستند. در عوض، ETS افراد حرفه‌ای را استخدام می‌کند که هر پاسخ را در مقیاس 1-4، بر اساس سرفصل‌های رسمی تافل دسته بندی می‌کنند.

انواع سؤالات بخش اسپیکینگ آزمون تافل

آزمون تافل در بخش اسپیکینگ از بخش‌های زیر تشکیل شده‌است.

 • سخنرانی مستقل

اولین تمرین، صحبت کردن مستقل است. این بدان معنی است که تمرین فقط از شما می‌خواهد برای پاسخ صحیح برنامه‌ریزی و بعد صحبت کنید. نیازی به خواندن چیزی یا گوش دادن به یک فایل صوتی نیست. سه تمرین باقی‌مانده تمرینات گفتاری تلفیقی است. این تمرین‌ها مهارت‌های دیگر را با گفتار تلفیق می‌کند و شما را مجبور به خواندن، گوش دادن یا انجام هر دو می‌کند.

در این تمرین شما نظر شخصی خود را در مورد یک مسئله اجتماعی بیان خواهیدکرد. سؤالات بخش سخنرانی در تمرین 1 طیف گسترده‌ای از موضوعات اجتماعی را شامل می‌شود که برای بسیاری از فرهنگ‌های مختلف قابل درک است.

 • تلفیقی (گوش دادن، خواندن: زندگی دانشجویی)

در ابتدای تمرین 2، شما با یک اطلاعیه کوتاه 80 تا 100 کلمه‌ای درباره تغییری که در دانشگاه در حال وقوع است روبرو می‌شوید. مانند سرویس جابجایی جدید یا تغییر در برنامه کلاس‌ها. بعد از خواندن اطلاعیه، به یک مکالمه کوتاه درباره آن گوش خواهیدداد. در این مکالمه هر کسی نظری دارد که معمولاً یکی از آن‌ها بر نظر موافق یا مخالف خود اصرار می‌ورزد. وظیفه‌ی شما این است که یک جمع‌بندی کوتاه از مکالمه این دو نفر ارائه دهید.

در اینجا نحوه زمان بندی برای این تمرین وجود دارد:

زمان خواندن: 50 ثانیه

فایل صوتی: حدود 1 دقیقه

زمان آماده سازی: 30 ثانیه

زمان پاسخگویی: 60 ثانیه

 • تلفیقی (گوش دادن، خواندن: علمی)

مانند بسیاری از سؤالات و تمرین‌ها در بخش‌های دیگر، تمرین سوم در بخش صحبت کردن با درس و دانشگاه سر و کار دارد. شما یک متن کوتاه را می‌خوانید که تقریباً 80 تا 100 کلمه است و به طور خلاصه یک موضوع دانشگاهی را پوشش می‌دهد. پس از آن، یک مدرس مثال‌هایی را ارائه می‌دهد که مطالب موجود در متن را توضیح می‌دهد. سپس، شما یک سخنرانی کوتاه ارائه می‌دهید که خلاصه‌ای از نکات و اطلاعات موجود در متن و صحبت‌های مدرس است.
برای موفقیت در این تمرین می‌توانید به این شیوه زمان بندی کنید:

زمان خواندن: 45 ثانیه

فایل صوتی: حدود 1 دقیقه

زمان آماده سازی: 30 ثانیه

زمان پاسخگویی: 60 ثانیه

 • تلفیقی (گوش دادن)

برای این تمرین نهایی در بخش صحبت کردن تافل، شما یک سخنرانی خواهید شنید. بعد از اینکه سخنرانی را شنیدید، سخنرانی کوتاهی خواهید کرد که خلاصه ایده‌های اصلی سخنرانی را بیان می‌کند. زمان بندی مناسب برای این تمرین به شرح زیر است:

فایل صوتی: حدود 2 دقیقه

زمان آماده سازی: 20 ثانیه

زمان پاسخگویی: 60 ثانیهَ

نیاز به مشاوره دارید؟

کارشناسان ما در موسسه تخصصی زبان کوییک آماده کمک به شما هستند.

تماس با ما

سه دستورالعمل کلیدی برای موفقیت در بخش سخنرانی!

در بخش سخنرانی آزمون  تافل رعایت نکات زیر الزامی است.

آزمون تافل
 1. در ابتدا پاسخ‌های خود را یادداشت کنید.

بدیهی است که در آزمون اصلیTOEFL IBT ، نباید (و نمی‌توانید) دقیقاً آنچه را که می‌گویید، کلمه به کلمه یادداشت کنید. با این حال، در حین آماده سازی سخنرانی تافل، نوشتن پاسخ و بلند خواندن آن درک عمیق‌تری از بهترین روش برای ساختن پاسخ شما ارائه می‌دهد. این امر به ویژه در سه تمرین تلفیقی صحبت کردن اهمیت دارد، جایی که شما بایدجملات خود را با دقت و به طور کامل خلاصه کنید.

 1. برای سخنرانی مستقل، سریع فکر کنید و مطمئن شوید که حرف کافی برای گفتن دارید.

با این که این نکته فقط برای یکی از چهار تمرین سخنرانی کاربرد دارد اما 25٪نمره شماست! منطقی است که شما باید برای تمرین 1 سریع فکر کنید زیرا فقط 15 ثانیه زمان برای آماده سازی پاسخ دارید. در طول این مدت کوتاه، با تمرین، می‌توانید بیاموزید که به سرعت ایده‌های کافی برای پر کردن 45 ثانیه زمان صحبت خود پیدا کنید.

 1. فراموش نکنید که بر روی لحن خود کار کنید.

تلفظ مهم است، اما از لحن، ریتم و سرعت گفتار خود غافل نشوید. نکته جالب درباره لحن این است که برای هر زبانی متفاوت است. یک اشتباه رایج این است که در حالی که از الگوی های تلفظ زبان مادری خود استفاده می‌کنید ، انگلیسی صحبت کنید – حتی انگلیسی که کاملاً صحیح تلفظ شده. این می‌تواند درک جملات شما را بسیار دشوار کند. (به همین ترتیب است وقتی یک انگلیسی زبان کم تجربه به زبان مادری شما صحبت می‌کند.)

ساختار آزمون تافل در بخش رایتینگ

بخش نوشتن آزمون تافل از نظر ساختار ساده‌ترین قسمت است. فقط دو تمرین وجود دارد! هر مقاله در مقیاس بین 0 تا 5 نمره می‌گیرد. سپس، دو نمره با هم جمع می‌شوند و به نمره‌ای میان 0 تا 30 تبدیل می‌شوند که در کارنامه رسمی نمره تافل خود مشاهده خواهید کرد. هر دو مقاله به طور مساوی ارزش دارند، و نمره هر کدام 50٪ازنمره کلی را تشکیل می‌دهد.

از نظر زمان بندی، در کل قسمت نوشتن تافل 50 دقیقه محدودیت زمانی دارد. اما دقیقاً مانند بخش صحبت کردن، هر کاری زمان بندی و ساختار خاص خود را دارد. ادامه مطلب را بخوانید تا جزئیات آن را بررسی کنیم.

انواع سؤالات بخش رایتینگ

 • تمرین تلفیقی

در این اولین تمرین نوشتن تافل، شما یک متن علمی را می‌خوانید که 250-300 کلمه است. متن سؤال سه موضوع اصلی را مطرح می‌کند. سپس شما به سخنرانی گوش خواهید داد که در آن یک استاد با هر یک از سه موضوع متن مخالف است. وظیفه شما نوشتن مقاله‌ای است که ادعاهای موجود در متن و روشی را که گوینده این ادعاها را به چالش می‌کشد شرح دهید. بیایید نگاهی دقیق به زمان و ساختار این تمرین بیندازیم.

زمان مطالعه: 3 دقیقه

طول سخنرانی: حدود 2 دقیقه

زمان پاسخ: 20 دقیقه

طول توصیه شده (بر حسب معیار ETS ): 150-225 کلمه

 • تمرین مستقل

در بسیاری از موارد، این تمرین دارای سؤالاتی است که به طرز قابل توجهی مشابه سؤالات تمرین 1 هستند. غالباً از شما خواسته می‌شود در مورد یک مسئله مهم اجتماعی موضع خود را بیان کنید. به نظر می‌رسد این سؤالات ساده “موضع گیری” رایج‌ترین قالب آزمون تافل برای نوشتن در تمرین دوم است. در واقع، این تنها نوع تمرین است که در سؤالات قسمت دوم بخش نوشتن آزمون تافل به صورت رسمی مشاهده خواهید کرد.

با این حال، شایعاتی وجود دارد که فرم پیچیده‌تری از نوشتن تمرین 2 در برخی از آزمون‌های جدید تافل در حال ظهور است. در نسخه پیچیده‌تری از تمرین 2، یک سناریوی بسیار دقیق، مانند وضعیتی که باید فعالیتی را طراحی یا برنامه ریزی کنید، به شما ارائه می شود و از شما خواسته می شود برای آن تصمیم بگیرید.
با تمام این اوصاف، در اینجا‌ اطلاعات مربوط به زمان بندی برای نوشتن تمرین 2 آورده شده است:

زمان پاسخگویی: 30 دقیقه

طول پیشنهادی (بر حسب معیارETS): 300 کلمه یا بیشتر

سه دستورالعمل کلیدی برای موفقیت در بخش نوشتن!

 1. پیش نویس! پیش نویس!

پیش نویس کردن مهمترین کاری است که می‌توانید برای نوشتن یک مقاله خوب در آزمون تافل انجام دهید و با این وجود بسیاری از دانشجویان فراموش می‌کنند که این کار را انجام دهند! در حقیقت، پیش نویس مهارت بسیار ارزشمندی برای تحصیل چه به زبان مادری و چه به زبان انگلیسی به حساب می‌آید.

عمل پیش نویس کردن یعنی ایجاد یادداشت‌ها و یک طرح کلی کوتاه که قبل از نوشتن مقاله، ایده‌ها و ساختار آن را برای شما ترسیم می‌کند. اولین گام پیش نویس، ایده پردازی است: نوشتن ایده‌های اساسی که فکر می‌کنیدبه کار شما می‌آیند. پس از آن، ایده‌هایی را که واقعاً استفاده خواهید کرد، انتخاب کنید وآن‌ها را در یک طرح کلی سازماندهی کنید. سرانجام می‌توانیدشروع به نوشتن کنید و به شرح کلی ایده‌ها بپردازید. در صورت لزوم می‌توانید تغییراتی کوچک اعمال کنید.

 1. در هنگام شروع تمرین نگران محدودیت های زمانی نباشید.

نوشتن حداکثر 225 کلمه در 20 دقیقه یا بیش از 300 کلمه در عرض فقط یک ساعت می‌تواند یک چالش واقعی برای انگلیسی زبانان بومی و البته برای زبان‌آموزان باشد. در ابتدا انتظار نداشته باشید که بتوانید این کار را انجام دهید. در عوض، هنگامی که برای اولین بار شروع به نوشتن مقالات تافل می‌کنید، نگران زمان بندی نباشید. فقط سعی کنید بهترین مقاله ممکن را بنویسید. هنگامی که از نوشتن مقاله‌های خوش ساخت با تعداد کلمات کافی مطمئن شدید، سپس روی سرعت نوشتن کار کنید. به طور خلاصه، جهت آمادگی برای بخش نوشتن آزمون تافل ابتدا خوب نوشتن و سپس سریع نوشتن را تمرین کنید.

 1. به الگوها و معیارهای رسمی نمره‌دهی نگاهی بیندازید.

بهترین راه برای نوشتن یک مقاله خوب این است که به نمونه‌هایی از مقاله‌های خوب نگاه کنید و توضیحات رسمیETS را در مورد نوشتن مقاله خوب در آزمون تافل بخوانید. منابع خوبی برای دستیابی به این امر وجود دارد.

چگونه نمره تافل را بهبود ببخشیم

هر چهار بخش بین 0 تا 30 امتیاز نمره دارد و نمره‌ی آزمون از 120 محاسبه می‌شود. نمرات آزمون تافل شما به مدت 2 سال اعتبار خواهد داشت. گزارش نمره شما همچنین به طور خودکار شامل امتیازات MyBest می‌شود، که ترکیبی از بالاترین امتیازات برای هر بخش، از تمام آزمون‌های شما در دو سال گذشته است.

اگر می‌خواهید نمره بهتری کسب کنید می‌توانید هر میزان که نیاز است در آزمون شرکت کنید. فقط کافی است یک دوره 3 روزه از آزمون شما گذشته باشد.

در روند ثبت نام این امکان را دارید که حداکثر 4 مرکز را انتخاب کنید که به طور خودکار نمرات آزمون تافل شما را ارسال کنند. این امر به ویژه در شرایطی که آزمون نزدیک به آخرین مهلت‌ پذیرش دانشگاه انجام شده است بسیار مفید است. چرا که به روند کارها سرعت می‌بخشد.
در این بخش با 4 راهکار آشنا می‌شویم که می‌توانید توسط آن‌ها نمره تافل خود را بهتر کنید:

 1. با امتحان و بخش‌های آن آشنا شوید.

زمانی را برای درک هر یک از بخش‌های آزمون اختصاص دهید.چنین کاری باعث می‌شود که هنگام آزمون وقت زیادی را صرفه‌جویی کنید.با آگاهی از ساز و کار سؤالات وقت بیشتری برای پاسخگویی به آن‌ها خواهید داشت.

 1. باکامپیوتر تمرین کنید.

وقتی تسلط و تمرکز کافی برای کار با کامپیوتر حین آزمون داشته باشید، قادر خواهید بود اضطراب خود را بهتر مدیریت کنید.

 1. همه چیز را به زبان انگلیسی گوش دهید.

اگر تماشای فیلم، نمایش‌های تلویزیونی یاگوش دادن به پادکست را دوست دارید، باید لذت بردن از آن‌ها را به زبان انگلیسی شروع کنید. بدین ترتیب شما مهارت گوش دادن شما تقویت می‌شود.

 1. از منابع ETS استفاده کنید.

(ETS)سازمانی است که مدیریت آزمون تافل را بر عهده داشته و منابع فراوانی برای کمک به زبان آموزان فراهم کرده است.

 1. در دوره‌های آمادگی تافل شرکت کنید.

دوره‌های آنلاین زیادی وجود دارد که می توانید برای آمادگی در آزمون تافل در آن‌ها ثبت نام کنید.

آیا آزمون تافل سخت است؟

بیشتر دانشجویان بین المللی که از کشورهایی می‌آیند که انگلیسی زبان رسمی آن‌ها نیست و بایدتسلط به زبان انگلیسی خود را نشان دهند. بنابراین، طبیعی است که فکر کنیم آیا این آزمون سخت است؟

دشواری آزمون تافل به شخص بستگی دارد، زیرا سطح زبان انگلیسی شما را اندازه می‌گیرد. زبان آموزانی هستند که سطح انگلیسی بسیار خوبی دارند و امتحان برای آنها آسان است. از طرف دیگر، بسیاری از زبان آموزانی که سطح انگلیسی بالایی ندارند معتقدند که این امتحان ممکن است کمی پیچیده باشد و برای کسب نمره خوب تافل به آمادگی بیشتری نیاز دارند.

اگر شما از کسانی هستید که برای به دست آوردن نتیجه مطلوب به آماده سازی بیشتری نیاز دارید، جای نگرانی نیست. اگر طبق برنامه تمرین کنید به نمره‌ی مورد نظر دست پیدا می‌کنید. از برنامه‌ ریزی متخصصین در این حوزه استفاده کنید تا میزان خطا را به حداقل برسانید. مشاوران ما درمؤسسه تخصصی زبان کوییک آماده‌ی خدمت رسانی به شما برای دست یابی به بهترین نتیجه در آزمون تافل هستند. حتی اگر زمان کمی باقی است به ما اعتماد کنید. متد تخصصی ما به شیوه‌ای طراحی شده که در شرایطی مشابه شرایط شما یاری رسانتان باشد.

اگر قدم به قدم پیش روید و از تجربیات زبان آموزانی که در این مسیر موفق بودند بهره ببرید بی شک موفق خواهید شد. فراموش نکنید که حفظ خونسردی و آرامش در روز آزمون از موارد بسیار مهمی است که به شما کمک میی‌کند با تسلط کافی آزمون را بگذرانید. طبق زمان بندی عمل کنید، از زمان استراحت خود بهترین استفاده را ببرید و به یاد داشته باشید که به دفعات مکرر می‌توانید در این آزمون شرکت کنید.

آزمون تافل آنلاین ( Home Edition )

آزمون تافل آنلاین ( Home Edition ) که از آن به عنوان آزمون تافل اینترنتی نیز یاد می شود جدیدترین راهکار سازمان تافل در دوران کرونا می باشد که در مقاله ای به طور مفصل از آن یاد کرده ایم.

سوال‌های رایج در زمینه آزمون تافل

آزمون تافل چیست؟

تافل یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی می‌باشد که مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی داوطلبین را مورد سنجش قرار می‌دهد. این آزمون غالبا برای کسب پذیرش از دانشگاه‌های بین المللی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما موارد استفاده دیگری همچون کسب ویزای دانشجویی و گذراندن دوره‌های کوتاه مدت را دارا می‌باشد.

چند نوع آزمون تافل وجود دارد؟

در حال حاضر دو نوع آزمون تافل وجود دارد که نوع اول آن IBT و دومی PBT می‌باشد. نوع اول به صورت آنلاین برگزار می‌شود در حالی که نوع دوم آزمون تافل به صورت حضوری و با کاغذ و قلم امکان پذیر است.

هزینه آزمون تافل چقدر است؟

در حال حاضر هزینه آزمون تافل 245 دلار آمریکا می‌باشد که این مبلغ ممکن است در کشورهای مختلف متفاوت باشد.

برای دستیابی به نمونه سوالات آزمون تافل چه باید کرد؟

در این مقاله تمامی جزییات مربوط به آزمون تافل تشریح شده است و شما می‌توانید با مطالعه آن به بخش‌های مختلف آزمون تافل و منابع تاثیر گذار در این بخش‌های دسترسی داشته باشید.

آیا موسسه تخصصی زبان کوییک دوره‌های تافل را برگزار می‎‌نماید؟

موسسه کوییک با بهره‌گیری از بهترین اساتید و روشی منحصر به فرد کلاس‌های آمادگی تافل را به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌نماید.

مطالب مرتبط

آزمون تافل آنلاین Home Edition

آزمون تافل آنلاین

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس

آزمون دولینگو

آزمون دولینگو

آزمون CAEL

آزمون CAEL

آزمون GRE

آزمون GRE

آزمون TOEIC

آزمون TOEIC

آزمون PTE

آزمون PTE

این نوشته چقدر مفید بود؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.2]

4 نظر یا سوال
Inline Feedbacks
View all comments
Farida

i want to have a lot of information about the this exam

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  Farida

If you want to get more information about toefl you can be in touch via whatsapp
+989123727816

مهناز

اگر در تافل هوم ادیشن بعد از اسپیکینگ مجددا درخواست چک اتاق رو داشته باشند چه مشکلی پیش اومده است؟

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  مهناز

احتمالا در حین تست نگاه شما از اسکرین خارج شده و نگران نباشید اگر چک کنند و به شما اجازه بدهند امتحان رو ادامه بدید مشکلی پیش نمیاد

موسسه تخصصی زبان کوییک - آموزش تضمینی زبان از مبتدی تا پیشرفته
4
0
لطفا سوال یا دیدگاهتان را برای ما بنویسید!x