آزمون تافل آنلاین Home Edition

تافل هوم‌ادیشن تضمینی

درصورتی که زمان کافی برای زبان خواندن ندارید یا نیاز به نمره خیلی بالایی دارید تافل تضمینی موسسه ما به شما کمک می کند در کمترین زمان ممکن نمره خود را کسب نموده و مبلغ آزمون را بعد از کسب نتیجه پرداخت نمایید. پس برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که توسط بیش از ۱۰,۰۰۰ دانشگاه، مدرسه و سازمان در سراسر جهان قبول می‌شود. این آزمون به عنوان یک استاندارد بین‌المللی در ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی استفاده می‌شود و در جهت پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی بین‌المللی و همچنین در فرصت‌های شغلی بین‌المللی اهمیت فراوانی دارد.

در انتهای همین صفحه نیز فقط تعدادی از آزمون های موفق را برای شما آپلود نموده ایم. ولی قبل از آن مقاله ای برای آشنایی بیشتر با آزمون تافل هوم ادیشن برای شما نوشته ایم تا بتوانید با شرایط کلی روز آزمون مطلع شوید.

داوطلبان ادامه تحصیل در کالج یا دانشگاه در ایالات متحده باید مدارک خاصی را برای پذیرش داشته باشند مانند کارنامه دبیرستان، مقالات، توصیه‌های معلمان و در برخی موارد، نمرات آزمون SAT یا ACT.  اما این لیست مدارک مورد نیاز برای دانشجویان بین المللی طولانی‌‌تر است، که اغلب نیاز به ارائه مهارت انگلیسی دارند.

برای سنجش مهارت‌های زبانی، بسیاری از کالج‌ها به نحوه عملکرد یک متقاضی در ارزیابی استاندارد زبان انگلیسی نگاه می‌کنند. یکی از گزینه‌های امتحانی، آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی است که به نام تافل شناخته می‌شود، که توسط سرویس تست آموزشی، یک سازمان غیرانتفاعی که تحقیقات آموزشی را با تاکید بر تست زنی انجام می‌دهد، اداره می‌شود.

برخی از مدارس ایالات متحده تافل را به امتحانات دیگر ترجیح می‌دهند، مانند سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی، معروف به آیلتس. دانا برولی، مدیر خدمات بین‌المللی دانشگاه آیداهو، می‌گوید: «بنابراین هر دانش‌آموز باید همان موسسه‌ای که می‌خواهد در آنجا ادامه تحصیل دهد، را بررسی کرده بببنید به چه مدرک زمانی نیاز دارد».

تقلب در آزمون تافل هوم ادیشن

در حال حاضر روش های متعددی برای تقلب در آزمون تافل هوم ادیشن وجود دارد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید یا تلفن خود را در بخش تماس با ما قرار دهید.

آنچه در این مقاله خواهیم آموخت

هدف اصلی این مقاله، آشنایی شما با آزمون تافل تضمینی و اهمیت آن در مسیر تحصیل و شغلی است. در ادامه، به طور جامع به توضیحاتی درباره ساختار محتوای مقاله خواهیم پرداخت تا به شما راهنمایی کنیم تا از مطالب مفید و کاربردی برای موفقیت در آزمون تافل بهره‌برداری کنید. از نمرات مورد قبول گرفته تا قالب امتحان، در این مقاله هر آنچه که باید در مورد تافل و مقایسه آن با آیلتس بدانید آورده شده است. همچنین نحو دریافت نمره مورد نظر و شرکت در کلاس‌های تافل تضمینی نیز صحبت شده است.

آزمون تافل چیست؟

آزمون تافل از زمان آغاز به کار خود در سال 1964 تکامل یافته است. تافل در ابتدا به عنوان یک آزمون کاغذی طراحی شد و در سال 1998 به آزمون کامپیوتری و سپس در سال 2005 به یک آزمون مبتنی بر اینترنت، معروف به تافل iBT، تبدیل شد. اگرچه تافل iBT توسط کامپیوتر مدیریت می‌شود، اما به صورت حضوری در یک مرکز تست مجاز ETS نیز برگزار می‌شود.

آزمون تافل

اکنون استثناهایی برای این قاعده وجود دارد. همه‌گیری ویروس کرونا باعث راه‌اندازی یک نسخه خانگی از این آزمون به نام TOEFL iBT Home Edition شد. TOEFL iBT و TOEFL iBT Home Edition محتوای یکسانی دارند: چهار بخش زمان بندی شده در زمینه‌های مهارت خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن.

سریکانت گوپال، مدیر اجرایی برنامه تافل در ETS می‌گوید: «این نسخه یک نوآوری و خدمات بزرگی است که ما به دانش‌آموزان خود و همچنین آزمون‌دهندگانی که در طول همه‌گیری به شدت نیاز به این مدرک داشتند را ارائه کرده‌ایم. اما خبر خوب این است که حتی بعد از همه‌گیری، این نسخه، گزینه واقعاً خوبی است که مردم همچنان به طور فعال از آن استفاده می‌کنند.

TOEFL iBT Home Edition تنها آزمون جدید ETS نیست. آزمون TOEFL Essentials که در آگوست 2021 اضافه شد، همان چهار مهارت تافل iBT را می‌سنجد. اما نیمی از مدت زمان نسحه‌های قبلی است؛ یعنی 90 دقیقه است و بر ترکیبی از مهارت‌های آکادمیک و عمومی انگلیسی، به جای زبان آکادمیک تأکید دارد. انتظار می‌رود دانشگاه‌های بیشتری در آینده آن را بپذیرند.

مقایسه تافل و آیلتس

تافل و آیلتس از نظر موضوعی یکسان هستند و چهار مهارت را پوشش می‌دهند: خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن. گوپال می‌گوید، اما محتوای تافل iBT انگلیسی آکادمیک را پوشش می‌دهد، در حالی که آزمون آیلتس در دو نوع زبان انگلیسی آکادمیک و انگلیسی عمومی برگزار می‌شود.

همچنین تفاوت‌های جزئی در طول، نمرات، درجه بندی، هزینه و نرخ پذیرش وجود دارد. شما همچنین میتوانید برای اطلاعات بیشتر مقاله تفاوت آزمون آیلتس و تافل را بخوانید.

طول مدت زمان آزمون تافل و آیلتس

آیلتس که به طور مشترک تحت مالکیت شورای بریتانیا، IDP: IELTS Australia و Cambridge Assessment English است، دو نوع آزمون را ارائه می‌دهد: آیلتس آکادمیک یا آموزش عمومی آیلتس. آزمون IELTS General Training بیشتر برای داوطلبانی است که به دنبال کار یا مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان هستند، در حالی که آیلتس آکادمیک برای دانشجویانی است که قصد دارند مدرک خود را در خارج از کشور کسب کنند.

هر دو آزمون آیلتس در مجموع دو ساعت و 45 دقیقه بدون وقفه زمانی برگزار می‌شود. بخش شنیداری، خواندن و نوشتن در یک روز انجام می‌شود، در حالی که بخش گفتاری را می‌توان تا یک هفته قبل یا بعد از بقیه امتحان شرکت کرد.

در بخش شنیداری 30 دقیقه‌ای آزمون آیلتس آکادمیک، شرکت کنندگان در آزمون باید به چهار بخش ضبط شده از زبان مادری انگلیسی گوش دهند و به 40 سوال پاسخ دهند. بخش خواندن 60 دقیقه با مجموعا 40 سوال است که مهارت‌هایی مانند خواندن برای ایده‌های اصلی، خواندن برای جزئیات، سرسری و درک استدلال‌های منطقی را آزمایش می‌کند. در مورد بخش نوشتن، به شرکت کنندگان در آزمون دو تسک داده می‌شود، نوشتن یک مقاله و توصیف اطلاعات بصری به زبان خود، در بازه زمانی 60 دقیقه.

در نهایت، بخش صحبت کردن بین 11 تا 14 دقیقه طول می‌کشد و یک مصاحبه شفاهی ضبط شده با ممتحن انجام می‌شود.

در همین حال تافل حدود دو ساعت طول می کشد.

بخش خواندن ۳۶ دقیقه با دو قسمت ریدینگ است که از کتاب‌های درسی تدریس شده در سطح دانشگاه آمده است. برای هر قسمت 10 سوال وجود دارد. بخش شنیداری نیز حدود ۳۶  دقیقه است که سه یا چهار سخنرانی و دو یا سه مکالمه دارد. زمان سخنرانی بین سه تا پنج دقیقه و مکالمات هر کدام سه دقیقه است.

بخش سخنرانی 17 دقیقه‌ای شامل چهار تسک است که شبیه سناریوهای زندگی واقعی است که دانش آموزان در داخل و خارج از کلاس با آنها روبرو می‌شوند. برخلاف آیلتس، هیچ تعاملی با ممتحن وجود ندارد. آزمون دهندگان 15 تا 30 ثانیه فرصت دارند تا برای پاسخ 45 تا 60 ثانیه‌ای که از طریق میکروفون ضبط شده و به ETS ارسال می‌شود، آماده شوند.

علاوه بر این، بخش نوشتن شامل دو تسک است، یک مقاله و پاسخ به درک مطلب یا صدای ضبط شده است که در مجموع 50 دقیقه طول می‌کشد.

مقایسه هزینه آزمون تافل و آیلتس

قیمت هر دو آزمون در ایالات متحده یکسان است، اگرچه هزینه‌ها در هر کشور متفاوت است. به عنوان مثال، شرکت در آزمون آیلتس در ایالات متحده بین ۲۴۵ تا ۲۵۵ دلار هزینه دارد، در حالی که هزینه تافل ۲۶۵ دلار است.

ثبت نام به صورت آنلاین انجام می‌شود. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت‌های IELTS و ETS مراجعه کنید. در طول فرآیند ثبت نام، شرکت کنندگان در آزمون معمولاً ملزم به ایجاد یک حساب کاربری هستند و به نزدیکترین مرکز آزمون خود هدایت می‌شوند.

نمره دهی آزمون آیلتس و تافل

آیلتس برای نمره دادن به امتحانات به نتایجی که ممتحن تایید می‌کند، متکی است، در حالی که تافل بسته به نوع آن، از ترکیبی از هوش مصنوعی و رتبه‌بندی‌های انسانی تایید شده استفاده می‌کند.

هر بخش از تافل دارای بازه نمره 0 تا 30 است و شرکت کنندگان در آزمون می‌توانند در مجموع امتیاز ممکن 120 را کسب کنند. نمرات بعد از شش روز کاری پس از تاریخ آزمون منتشر می‌شوند، بسته به اینکه در کدام آزمون تافل شرکت شده است.

قیمت آزمون شامل ارائه رایگان حداکثر تا چهار گزارش نمره می‌باشد. دریافت کنندگان گزارش نمره را می‌توان از طریق حساب ETS شرکت کننده در آزمون تا شب قبل از امتحان اضافه کرد. هزینه هر گزارش اضافی 20 دلار است و نمرات به مدت دو سال معتبر هستند.

از سوی دیگر، آیلتس در مقیاس نمره  از 0 (تلاش نکردم) تا 9 (کارشناس) درجه بندی می‌شود. برای هر بخش یک امتیاز داده می‌شود که سپس برای محاسبه نمره کلی، میانگین می‌شود.

شرکت کنندگان در آزمون معمولاً نتایج خود را در سه تا پنج روز پس از تاریخ آزمون دریافت می‌کنند، اگرچه برای کسانی که نسخه کاغذی را انتخاب کرده‌اند زمان بیشتری طول می‌کشد. نتایج را می‌توان به حداکثر پنج سازمان به صورت رایگان ارسال کرد.

کجا این آزمون‌ها مورد پذیرش است

بر اساس ETS، تافل در بیش از 11500 دانشگاه و موسسه در بیش از 160 کشور در سراسر جهان پذیرفته می‌شود و البته در همه جای ایالات متحده پذیرفته شده است.

آیلتس توسط بیش از 11000 سازمان – از جمله دانشگاه ها، شرکت ها، سازمان‌های دولتی و آژانس‌های مهاجرت – در 140 کشور پذیرفته می‌شود. طبق وب سایت آن، بیش از 3400 موسسه در ایالات متحده آیلتس را می‌پذیرند.

برولی می‌گوید: «تفاوت‌های زبانی تفاوت‌های ظریفی دارد. اگر دانش آموزی برنامه درسی بریتانیا را پشت سر گذاشته باشد، ممکن است آیلتس را کمی دوستانه‌‌تر یا در دسترس‌‌تر از تافل بیابد. در حالی که اگر آنها تحصیلات غربی و مستقر در ایالات متحده داشتند، ممکن است تافل را کمی در دسترس‌‌تر بیابند.»

نمرات خوب تافل برای کالج ها

ماندی هلر آدلر، بنیانگذار International College Counselors، یک شرکت مشاوره کالج، می‌گوید: نمره بالاتر از 100 به عنوان یک «نمره قوی که الزامات مهارت انگلیسی برای هر کالج ایالات متحده را برآورده می‌کند” در نظر گرفته می‌شود.»

دانشگاه کرنل در نیویورک یکی از مؤسساتی است که حداقل نمره تافل مورد قبول آن 100 است. اما بسیاری از کالج‌ها و دانشگاه‌ها نمرات پایین‌تری را نیز می‌پذیرند. به عنوان مثال، دانشگاه آیداهو به حداقل نمره iBT 70 نیاز دارد.

برای درک بهتر محدوده نمره تافل، نمودار زیر را با تفکیک هر بخش از آزمون، بر اساس داده‌های ETS، ببینید.

نام و مشخصات
مهارتسطح تسلط
خواندن پیشرفته (24-30)
بالاتر از سطح متوسط ​​(18-23)

کم پایین‌‌تر از سطح متوسط ​​(4 تا 17)

کمتر از حد متوسط ​​(0-3)

شنیداری پیشرفته (22-30)
بالاتر از سطح متوسط ​​(17-21)

بالاتر از سطح متوسط ​​(9-16)

کمتر از حد متوسط ​​(0-8)

صحبت کردن پیشرفته (25-30)
بالاتر از سطح متوسط ​​(20-24)

بالاتر از سطح متوسط ​​(16-19)

مبتدی (10-15)

پایین‌‌تر از مبتدی (0-9)

درک مطلبپیشرفته (24-30)
بالاتر از سطح متوسط ​​(17-23)

بالاتر از سطح متوسط ​​(13-16)

مبتدی (7-12)

پایین‌‌تر از مبتدی (0-6)

نحوه آمادگی برای تافل تضمینی

آدلر می‌گوید: «بسیاری از دانش‌آموزان من که انگلیسی خوب صحبت می‌کنند، فکر می‌کنند که نیازی به مطالعه برای تافل ندارند. اما متوجه شده ام که این آزمون به‌اندازه کافی گیج کننده است که حتی بهترین انگلیسی زبانان نیز باید در آزمون آزمایشی شرکت کنند.»

تست‌های تمرینی راهی را به داوطلبان می‌دهد تا با محتوا، قالب‌بندی و قوانین امتحان آشنا شوند. به عنوان مثال، ETS، موارد تمرینی تافل رایگان و پولی را در وب سایت خود ارائه می‌دهد. گزینه‌های دیگر شامل خدمات آماده‌سازی آزمون مانند Magoosh و Kaplan، و یک دوره آموزشی MOOC یا گسترده آنلاین است که از طریق پلتفرم edX با مشارکت ETS ارائه می‌شود.

برولی می‌گوید: «انواع دوره‌هایی وجود دارد که دانش‌آموزان می‌توانند در آن برای تافل تضمینی ثبت‌نام کنند، هزینه آن را بپردازند و طی کنند تا به آنها کمک کند که مهارت‌های مورد نیاز خود را برای نشان دادن بهترین توانایی‌های زبانی خود در هنگام شرکت در امتحان توسعه دهند.»

نکات تافل تضمینی

اما اکنون زمان آن است که برای تافل تضمینی آماده شوید، و کاملا طبیعی است که کمی استرس داشته باشید.

آماده شدن برای تافل می‌تواند یک کار دلهره آور باشد.

از چه منابعی باید استفاده کرد؟ اولویت‌های شما باید چه باشد؟ و اگر خیلی عصبی باشید که نمی‌توانید چیزی را درست انجام دهید، چه؟

نگران نباشید، ما  اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا یک برنامه طراحی کنید و برای چالش آماده شوید! در ادامه قوانین طلایی آمادگی برای تافل تضمینی را آورده ایم. این نکات به شما کمک می‌کنند تا ذهنیت درستی برای موفقیت داشته باشید و نکاتی را در مورد نحوه سازماندهی ارائه می‌دهند تا دیگر احساس سردرگمی نداشته باشید.

1. TOEFL iBT یا Paper Test؟ کدام مناسب من است؟

قبل از آماده شدن برای امتحان، اولین کاری که باید انجام دهید این است که انتخاب کنید تافل را در نسخه کامپیوتری آن شرکت کنید یا نسخه کاغذی. تنها دو گزینه‌ای که دارید و نام رسمی آنها، تافل iBT  (مبتنی بر اینترنت) و آزمون تافل تجدیدنظر شده با کاغذ است که از جولای 2017 شروع شده است.

مهم است که بدانید 98 درصد از شرکت کنندگان در آزمون کامپیوتری شرکت می‌کنند و این نسخه‌ای است که اکثر دانشگاه‌ها برای درخواست کالج به آن نیاز دارند. به این دلیل است که آزمون کامپیوتری شامل همه مهارت‌های زبانی است: گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن. از سوی دیگر، آزمون ارائه شده به صورت کاغذی، تنها بر سه مورد از آن مهارت‌ها متمرکز است، به استثنای بخش صحبت کردن.

به همین دلایل، آزمون تافل کاغذی فقط در کشورهایی وجود دارد که برای شروع به نسخه کامپیوتری دسترسی ندارند. این بدان معناست که شما به احتمال بسیار زیاد مجبور خواهید بود در آزمون کامپیوتری شرکت کنید و انتخابی نخواهید داشت. برای انتخاب کشور خود از این صفحه دیدن کنید و بدانید در کدام نسخه‌های تافل مجاز به شرکت در آن هستید.

نگران اعتبار آزمون خود نباشید، هر دو نسخه به مدت 2 سال گواهینامه شما را حفظ می‌کنند.

2. تاریخ‌های آزمون را بررسی کنید

تاریخ‌های تافل را در کشور خود بررسی کنید، اما بلافاصله آزمون را رزرو نکنید.

مهم است که وقتی امتحان تافل خود را رزرو می‌کنید، از قبل در مورد مهارت‌های انگلیسی خود احساس اطمینان کنید، زیرا باید روی ساختار امتحان و انواع سؤالاتی که ممکن است به جای آن ظاهر شوند، تمرکز کنید.

ممکن است بخواهید این سوالات را از خود بپرسید تا بدانید آیا برای تافل تضمینی آماده هستید یا خیر:

 • آیا برای آزمون‌های زبان انگلیسی که معمولاً در سطوح A1 و A2 تدریس می‌شوند راحت هستید؟ مثلا میشه زمانش رو بگید؟ آیا می‌توانید با یک دوست برنامه ریزی کنید؟ آیا می‌توانید یک مشکل اساسی را توضیح دهید یا مقاله بنویسید؟ آیا می‌توانید یک نامه غیر رسمی بنویسید؟ آیا می‌توانید در مورد اعداد مختلط صحبت کنید؟ اگر هنوز با این تسک‌های اساسی مشکل دارید، باید در مورد شرکت در تافل تضمینی، تجدید نظر کنید.
 • آیا می‌توانید در مورد گذشته، حال و آینده با زمان‌های مختلف صحبت کنید و بنویسید؟ آیا می‌توانید این کار را بدون اشتباه انجام دهید؟ اگر نمی‌توانید، باید در آزمون تافل آزمایشی شرکت کنید.
 • در مورد شرطی‌ها هم همینطور: آیا با همه شرط‌ها در زبان انگلیسی آشنا هستید و می‌توانید تقریباً بدون زحمت از آنها استفاده کنید؟ اگر نمی‌توانید، باید در مورد شرکت در این آزمون، تجدید نظر کنید.
 • آیا می‌توانید خود را در حال یک گفتگوی دلپذیر در یک رستوران کوچک با یک دوست دانشگاهی و هم یک تبادل موفق در یک مصاحبه شغلی تصور کنید؟ اگه میتونی عالیه یعنی شما با لحن رسمی و غیر رسمی در زبان انگلیسی آشنا هستید. با این حال، اگر نمی‌توانید، باید در کلاس‌های تافل تضمینی شرکت کنید.
 • اگر با موقعیت‌ها و مطالب روزمره 100% احساس راحتی می‌کنید، اما برای درک مقالات، سخنرانی‌ها و مطالب دانشگاهی (مانند نمودارها) مشکل دارید، باید فعلاً در کلاس‌های تافل تضمینی شرکت کنید.

برای تافل تضمینی باید کاملا استراتژیک عمل کنید.

به جای هدر دادن زمان و منابع خود برای امتحانی که هنوز برای آن آماده نیستید، قبل از اینکه در وهله اول آن را رزرو کنید، برای آن آماده شوید. زمانی که تصوری در مورد تعداد دفعات امتحان و تاریخ‌های موجود دارید، می‌توانید شروع به ایجاد برنامه مطالعاتی خود کنید.

منظور این است: قبل از امتحان شروع به مطالعه کنید. این امر مهم است زیرا در حین آماده شدن برای تافل تضمینی، نه تنها باید نوع سؤالاتی را که ممکن است به شما داده شوند و چگونه باید به آنها پاسخ دهید، مطالعه کنید، بلکه باید روی توسعه مهارت‌های جانبی نیز تمرکز کنید که به شما امکان موفقیت می‌دهد. اینها مهارت‌های کلیدی تافل هستند مانند:

 • اسکن – توانایی خواندن سریع در جستجوی یک بخش خاص از اطلاعات، به جای اینکه مجبور باشید کل متن را با جزئیات بخوانید و مجبور باشید تک تک کلمات را برای پاسخ به یک سوال درک کنید.
 • خواندن و گوش دادن به عنوان اصل – قادر به خواندن یا گوش دادن فقط برای دریافت یک ایده کلی از آنچه در مورد آن صحبت می‌شود، به جای تمرکز بر تک تک جزئیات.
 • خواندن و گوش دادن برای جزئیات – توانایی خواندن یا گوش دادن با دقت، به منظور یافتن جزئیات خاصی که برای پاسخ نیاز دارید.
 • پیش بینی – قادر به نگاه کردن به سؤالات قبل از خواندن یا گوش دادن به پاسخ‌های واقعی، بنابراین می‌توانید پیش بینی کنید که چه نوع پاسخی نیاز دارید و باید انتظار داشته باشید. به عنوان مثال، نگاه کردن به یک جمله با شکاف و پیش بینی اینکه احتمالاً به چه نوع کلمه‌ای تعلق دارد.
 • برنامه‌ریزی متن‌های خود – بتوانید به سرعت به نکات مرتبط برسید (بدون توجه به موضوع)، برنامه‌ریزی کنید و دقیقاً بدانید که قرار است قبل از شروع چه چیزی بنویسید.
 • نوشتن یکپارچه – به جای نوشتن یک مقاله به صورت مجزا، باید بتوانید از آنچه در هر لحظه می‌شنوید یادداشت برداری کنید، اطلاعات را از نمودار یا جدول بازیابی کنید و سپس آنها را برای نوشتن یک مقاله ترکیب کنید.

۳.  ساختار TOEFL را به خوبی بشناسید

شاید این مهم ترین توصیه‌هایی باشد که شما برای آماده شدن برای کسب نمره مورد نظر تافل تضمینی دریافت خواهید کرد.

ممکن است به انگلیسی مسلط باشید، زبان را مانند کف دست خود بشناسید، مهارت‌های ارتباطی فوق العاده‌ای داشته باشید، مقاله‌های الهام بخش بنویسید و حتی ممکن است در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کرده باشید… و همچنان در تافل، نمره بدی بگیرید.

چرا؟ همه چیز به این بستگی دارد که بدانیم چه انتظاری داریم. و برای انجام این کار، باید تافل و ساختار درون و بیرون آن را بشناسید.

۴. انگلیسی نخوانید …. تافل بخوانید

شما می‌توانید و باید واژگان پیچیده، موضوعات گرامر پیچیده، تکنیک‌های نوشتن و نکات تلفظ را قبل از شرکت در تافل مرور کنید.

با این حال، یکی دو ماه قبل از امتحان، نگرانی اصلی شما باید این باشد که مغزتان را طوری شکل دهید که به طور خاص برای تافل فکر کند، زیرا این آزمون فرض می‌کند که زبان انگلیسی شما در سطح پیشرفته است.

یادتان هست وقتی گفتیم باید بدانید چه انتظاری دارید؟ در اینجا نیز این موضوع صدق می‌کند! کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که مغز خود را برای پاسخگویی تقریباً خودکار به انواع مختلف سوالات تافل آماده کنید. شما باید نوع دقیق سؤالی را که به شما داده می‌شود، آنچه از شما انتظار می‌رود را پیش از اینکه وارد اتاق امتحان شوید، بدانید.

ساختار امتحان، انواع سوالات و استراتژی خود را برای هر نوع سوال و موفقیت در تافل تضمینی باید بدانید.

5. تبدیل به ربات شوید

شکایت رایجی که من به عنوان یک معلم زبان با تجربه در آماده کردن دانش آموزان برای امتحانات انگلیسی دریافت می‌کنیم این است:

«اما در مورد چه چیزی بنویسم؟!

من اصلا خلاق نیستم نمی‌دونم چی بگم چون نظری در مورد X یا Y ندارم!

من نمی‌توانم چیز خاصی بگویم یا بنویسم!»

در اینجا چیزی است که من فکر می‌کنم یک توصیه مفید است که وقتی خودم تافل را گرفتم قطعاً به من کمک کرد. خلاق بودن را فراموش کنید.

بیا با آن روبرو شویم. ممتحنان تافل ممکن است از یک متن خلاقانه لذت ببرند، اما بیشتر از همه از انگلیسی خوب لذت می‌برند! و بالاخره آیا این چیزی نیست که تافل تست می‌کند؟ مهارت‌های انگلیسی خوب؟

تافل جایی نیست که بپرسیم چرا همه چیز اینطوری است که هست، خلاقانه فکر کند، قوانین را زیر پا بگذارد، خارج از چارچوب فکر کند یا شکسپیر جدید شود. پاسخ‌های بسیار مشخصی مطابق با مدل‌های بسیار خاص از شما انتظار می‌رود، که نه تنها زندگی شما را آسان‌‌تر و آماده‌سازی شما را بسیار سریع‌‌تر می‌کند، بلکه به شما این امکان را می‌دهد که کمتر فکر کنید و بیشتر انجام دهید!

بنابراین باید تسک را خوانده و آنچه را که از ما انتظار می‌رود به یاد بیاوریم و آن را مطابق آنچه انتظار می‌رود انجام دهیم.

حتی اگر ایده‌های ما کمی کسل‌کننده به نظر می‌رسند یا عباراتی که استفاده می‌کنیم هزاران بار دیده شده‌اند، به شرطی که به انگلیسی صحیح نوشته شده باشند، با سطح پیشرفته انگلیسی مطابقت داشته باشند و به سؤال پاسخ دهید، موفق خواهید بود!

6. به سوال پاسخ دهید.

حتی قبل از شروع مطالعه برای تافل، یک توصیه وجود دارد که بسیار بدیهی به نظر می‌رسد، اما اکثر مردم در نهایت فراموش می‌کنند: شما باید به سوالی که پیش روی شماست پاسخ دهید. اگر این کار را نکنید، نمره شما کم می‌شود.

هر زمان که مورد ارزیابی قرار می‌گیریم، زیر نظر و تحت فشار قرار می‌گیریم؛ به خصوص وقتی مقدار قابل توجهی پول سرمایه گذاری کرده ایم کاملا طبیعی است که احساس عصبی کنیم. وقتی جلوی کامپیوتر می‌نشینیم و می‌بینیم که تایمر جلو می‌رود، گاهی اوقات می‌خواهیم آن را تمام کنیم. مشکل اینجاست که ممکن است آنقدر روی انجام سریع کارها متمرکز شده باشید که به طور کامل از موضوع سوال غافل شوید.

همیشه دستورالعمل‌ها را با دقت بخوانید، به جزئیات توجه کنید و دقیقا بدانید که قرار است چه کاری انجام دهید.

مثالی که اغلب در کلاس‌های آمادگی تافل تضمینی اتفاق می‌افتد این است: تصور کنید یک سوال از شما می‌خواهد در مورد مزایا و معایب چیزی صحبت کنید. گاهی اوقات دانش‌آموزان آنقدر «در همه جا» هستند که فقط یک مزیت، یک نقطه ضعف را فهرست می‌کنند و سپس در بقیه زمان‌ها شروع به اظهار نظر می‌کنند. در واقع، سؤال از شما مزایا و معایب (جمع) را می‌پرسد، بنابراین همیشه باید حداقل دو یا سه مورد برای هر کدام فهرست کنید. همچنین، اگر امتحان از شما نمی‌خواهد که به صراحت نظر خود را بگویید، احتمالاً نباید این کار را انجام دهید.

به ربات شدن عادت کنید (نکته 5 را ببینید!) و دقیقاً و دقیقاً به آنچه در مقابل شما است، پاسخ دهید.

نیاز به مشاوره دارید؟

کارشناسان ما در موسسه تخصصی زبان کوییک آماده کمک به شما هستند.

تماس با ما

7. پاسخ‌ها را حفظ نکنید.

پاسخ‌های تافل را نمی‌توان حفظ کرد.

کاری که می‌توانید انجام دهید این است که روی عبارات خاص و واژگان رایجی که تقریباً مطمئناً استفاده می‌کنید، تمرکز کنید. به عنوان مثال، صرف نظر از موضوعی که در بخش نوشتن امتحان دریافت می‌کنید، تقریباً مطمئناً از عباراتی مانند:

 • “However”
 • “On the other hand”
 • “Additionally”
 • “It is believed that…”
 • “Some people claim that…”
 • “Conclusively,…”

علاوه بر این، ممکن است از شما خواسته شود نظر خود را بیان کنید، ترجیحات شخصی خود را بیان کنید یا در بخش اسپیکینگ امتحان خود انتخابی معنادار داشته باشید. در این صورت، عبارات مفیدی برای تکرار و به خاطر سپردن خواهید داشت:

 • “In my opinion,…”
 • “From where I stand,…”
 • “I strongly believe that…”
 • “It seems to me that…”

این به طور مستقیم به این واقعیت مربوط می‌شود که هنگام آماده شدن برای تافل باید استراتژیک باشید، انرژی خود را برای به خاطر سپردن لیست کامل لغات هدر ندهید. در عوض، به سراغ «محبوب ترین»هایی بروید که می‌توانند در هر زمینه‌ای به شما خدمت کنند.

روی همه کاره بودن تمرکز کنید و نوع ذهنیت “کپی پیست” را فراموش کنید!

8. انرژی خود را ذخیره کنید، از غافلگیری اجتناب کنید.

خودتان را در حال آزمون تافل با کامپیوتر تصور کنید.

آیا واقعاً می‌خواهید دو یا سه دقیقه را صرف خیره شدن به صفحه هدر دهید و به این فکر کنید که چگونه کار می‌کند، قرار است چه کاری انجام دهید؟

یا تصور کنید که در حال گرفتن نسخه کاغذی تافل هستید. آیا واقعاً زمان آن رسیده است که به برگه پاسخ خالی خود نگاه کنید و به این فکر کنید که قرار است چه کاری انجام دهید؟

توصیه ما این است که برای تافل تضمینی، با تمرین تست‌های واقعی تا حد امکان در انرژی خود صرفه جویی کنید. قانون طلایی این است که شما می‌خواهید از غافلگیری جلوگیری کنید. آزمون تافل زمان مناسبی نیست که شوکه، ناآماده یا عصبی باشید.

13. سازگار باشید، نه کامل.

سازگار بودن مهمتر از کامل بودن است. اکثرا فکر می‌کنند «تمرین به من کمک نمی‌کند، زیرا به هر حال امتحان هر بار متفاوت خواهد بود، بنابراین اینطور نیست که وقتی آنجا هستم، پاسخ‌ها را بدانم».

مسئله این است که شما فقط در حال انجام تست‌های تمرینی زبان انگلیسی را تمرین نمی‌کنید.

شما مغز خود را به ساختار خاصی عادت می‌دهید و هوش خود را آموزش می‌دهید تا به دنبال نشانه‌های خاص باشد، سریع‌‌تر کار کند، دقیق‌‌تر فکر کند و تافل محورتر باشد.

اگر چندین تست تمرینی را امتحان کنید، بیشتر و بیشتر به طرز تفکر تافل عادت خواهید کرد و وقتی واقعاً در آن امتحان بنشینید، دیگر هیچ چیز شگفت‌انگیز یا غیرمنتظره‌ای به نظر نمی‌رسد. شما قادر خواهید بود خیلی بهتر تمرکز کنید.

آیا دوره‌ای برای تافل تضمینی در ایران در دسترس است؟

خوشبختانه موسسه تخصصی زبان انگلیسی کوییک، سال‌هاست که دوره‌هایی به صورت تضمینی برای موفقیت در آزمون تافل و کسب نمره موردنظر برگزار می‌کند. در این کلاس از متد تدریسی استفاده می‌شود که مطابق با آخرین منابع دنیاست که شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن، نمره مورد نظر خود را در آزمون کسب کنید.

تاکنون داوطلبان زیادی در دورههای تافل تضمینی موسسه کوییک شرکت کرده‌اند و توانسته‌اند در مدتی کوتاه نمره مورد نظر خود را کسب کنند. پس اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور و به ویژه امریکا را دارید با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید.

تعدادی از نتایج درخشان زبان آموزان موسسه کوییک در آزمون تافل

ما در موسسه تخصصی زبان کوییک به خودمان میبالیم که با بهره گیری از بهترین اساتید در ایران نتایجی درخشان برای زبان آموزانمان به ارمغان اورده ایم. در اسلایدر زیر فقط تعدادی ! از بهترین نتایج ازمون تافل را برای اثبات بهترین بودن گذاشته ایم.

سوال های رایج در زمینه آزمون تافل هوم ادیشن تضمینی

در اینجا به برخی از سوالات رایج شما در زمینه کسب مدرک تافل هوم ادیشن پاسخ داده ایم که با مطالعه آن می توانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید. لازم به ذکر است در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتری دارید می توانید همین الان با ما تماس بگیرید و یا شماره تلفن خود را در ثبت شماره ها قرار دهید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

شرایط شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن تضمینی چگونه است؟

برای شرکت در آزمون و کسب نمره تضمینی در آزمون تافل آنلاین با مشاورین ما تماس بگیرید. ولی درباره سطح مورد نیاز باید بدانید فقط کافیست اندکی به روخوانی مسلط باشید.

چه نمره ای تضمین در آزمون تافل هوم ادیشن تضمین می شود؟

به طور کلی نمره بالای ۹۵ را برای شما تضمین می کنیم ولی اگر در روز مشاوره سطح شما در روخوانی زبان انگلیسی در حد متوسط هم باشد نمره ۱۰۰ به بالا برای شما تضمین می شود.

چند روز برای کسب مدرک باید صبر کنیم؟

از روزی که امتحان تافل را می دهید حداکثر شش تا ده روز مدرک شما توسط سازمان ETS صادر می شود.

برای آزمون حضور من الزامی است؟

توصیه می شود در روز امتحان در مرکز ما حضور داشته باشید ولی اگر خارج از کشور هستید و یا به هر دلیلی حضور شما امکان پذیر نیست می توانیم به صورت آنلاین و در منزل شما خدمات مربوط را ارایه کنیم

مشاوره رایگان
برای دریافت نوبت تعیین سطح و مشاوره رایگان توسط متخصصین آموزش زبان در موسسه کوییک کافیست فرم مربوطه را پر کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت برای هماهنگی بیشتر با شما تماس می‌گیرند.
 

این نوشته چقدر مفید بود؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 9 میانگین: 4.1]

50 نظر یا سوال
Inline Feedbacks
View all comments
محمد

واقعا همه چی حرفه ای انجام شد
موقع شروع تست روشی که برای چک محیطی داشتن حرف نداشت با این که من زیاد زبانم خوب نبود

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  محمد

خوشحالیم از رضایت شما

شهرزاد

ممنون از نظم و هماهنگی و نمره خوب اسپیکینگ

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  شهرزاد

ممنون از شما
ایشالا خبر ویزای شما

مرجان محمدیان

سلام من خارج از ایران هستم و نمی‌تونم با شماره هایی که گذاشتین تماس بگیرم ، میخواستم شرایط دوره :
هزینه اش
مدت دوره
چگونگی تضمین آن
و
در نهایت نحوه ی ثبت نام رو بفرمایین

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر

سلام
لطفا تلفن خود را برای موسسه بفرستید از طریق واتساپ تماس میگیریم

مرجان محمدیان

چرا پس سوال من رو جواب ندادین ؟

شایان

سلام
واقن بدون استرس و خیلی خوب امتحان تافل و جی ار ای من برگزار شد
خواستم یه تشکر ویژه ازتون بکنم

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  شایان

ممنون از شما
خدا رو شکر

محمد ذکی

من میخواهم امتحان تافل بدهم، ولی متاسفانه در این مورد سطح زبانمو نمیتونم دقیق سنجیش کنم، من قبلا زبان تدریس کردم ولی از اون زمان دو سال میگذرد.
میتونید در این قسمت کمکم کنید.

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  محمد ذکی

سلام و وقت بخیر
بهترین پیشنهاد ما برای ازمون دانلود TPO تافل هست. معمولا این مجموعه ها با یه سرچ ساده تو گوگل پیدا میشن که شامل نمونه های زیادی از تست های تافل هستن. نمره شما در امتحان واقعی به میزان زیادی به همین تی پی او های تافل نزدیک هست

سیدحسن کمالی

سلام. خوبین؟ چطور اینقدر با تضمین میگید امکان گرفتن نمره ۱۰۰ هست؟

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر

برای آگاهی از شرایط آزمون تافل با ما تماس بگیرید

علی

سلام. لطفا هزینه تافل تضمینی را برای من ایمیل کنید. تشکر

محبوبی

تافل با اسلیمینگ بالای ۲۲

علی

سلام برای گرفتن تافل اینترنتی اصلی با نمره تضمینی چه کمکی میتونید بکنید

محمود

سلام لطفاً در مورد هزینه آزمون و دوره بفرمایید

mohbina

سلام من میخوام آزمون تافل بدم با فرمت هوم ادیشن و به صورت تضمینی. امکانش هست راهنمایی بفرمایید مزایای موسسه کوییک از یه سایت با لینک پایین تر شما که شرکت مهاجرتی هومان ویزا هست چیه؟

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  mohbina

سلام
برای آگاهی از مزایا و روش کار با ما تماس بگیرید

پدرام سهرابی

سلام.برای تافل نمره حداقل ۱۰۰ میخوام.راهش چیست؟

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر

سلام
با مشاورین ما تماس بگیرید.

Shiva

سلام من کانادا هستم. لطفا از واتساپ با من تماس بگیرید

کمال مسلمی

سلام
دختر من برای اخذ مدرک تافل در فرصت یکماهه چگونه باید اقدام کند و لطفا هزینه ها و درصد موفقیت را هم بفرمایید.
با تشکر
کمال مسلمی

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  کمال مسلمی

با ما تماس بگیرید

فرهمند

سلام شرایط شرکت در کلاس برای دریافت نمره ۷ آیلتس یا تافل را میگید

Asma

مرسي از مقاله خوبتوفقط چه دانشگاههايي مدرك تافل هوم اديشن و قبول دارند؟

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  Asma

سپاس از شما
برای اگاهی از لیست دانشگاه هایی که تافل هوم ادیشن رو قبول دارند به این لینک مراجعه کنید.

Amir rahnama

مدرك تافل هوم اديشن تا كي اعتبارداره و اينكه تضمين تافل هوم اديشن تا چه نمره ايي هست؟

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  Amir rahnama

سلام اعتبار ازمون تافل هوم ادیشن به مدت دو سال است
تضمین نمره تافل بستگی به سطح اولیه شما داره

hossein

سلام وقتتون بخیر
با یک اکانت چند بار می توانیم ازمون تافل بدیم؟

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  hossein

تعداد آزمون ارتباطی با اکانت نداره
شما به یک وچر می تونید یک آزمون بدید

sima

سلام ممنون از پیگیری عالی و نظمتون
جواب ازمون تافل من اومد
بسیار ممنون

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  sima

خوشحالیم که این خبر خوب رو می شنویم

farhad shemshadi

سلام خسته نباشید
منظورتون از تافل تضمینی چی هست؟یعنی حتما نمره مورد نظرمون رو میگیریم؟
ممنون میشم پاسخ بدید

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  farhad shemshadi

سلام
با توجه به سطح زبان شما نمره ای که مد نظر شما هست رو براتون تضمین می کنیم.

وحید

سلام
شرایط و هزینه انجام آزمون تافل رو میخواستم بدونم

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  وحید

سلام برای آگاهی از شرایط و هزینه ها می تونید با مشاورین ما تماس بگیرید

Afagh Abbasi

عالی بود

ملیحه

سلام برای مشاوره میخواستم صحبت کنم

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  ملیحه

سلام
با ما تماس بگیرید

شهره غلامی

سلام من۱۰ روز پیش ازمون تافل دادم هموز ایمیلیدریافت نکردم نمی دونم جواب ازمونم اومده یا نه

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  شهره غلامی

سلام
به طور طبیعی باید بعد از ۸ روز نتیجه بیاد و این که هنوز نیومده ممکنه که مقداری نگران کننده باشه

رضائیان

سلام تافل هوم ادیشن مد نظرم هست
نمره بالای شصت میخواهم،نیازربه کمک دارم
هزینه کلی چقدر میشود،چقدر زمان نیاز دارم

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  رضائیان

سلام
برای آگاهی از هزینه ها و نحوه انجام امتحان می تونید با موسسه تماس بگیرید

فاطمه صادق پور

سلام
برای گرفتن تافل هوم ادیشن راهنمایی میکنید؟

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر

سلام
برای آگاهی از شرایط با مشاورین ما تماس بگیرید.

میرویس باور

سلام
من نمره ۱۰۰ تضمینی رو مینواهم. شرایط شما چیه

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  میرویس باور

لطفا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

نیما

سلام وقت بخیر
بنده در حال اپلای برای دانشگاه ایتالیا هستم و مدرک زبان تافل هوم ادیشن لازم دارم اما
در لینکی که برای جستجوی کشورهایی که تافل هوم ادیشن معتبره گذاشتین ایتالیا وجود نداره،آیا تافل هوم ادیشن در کشور ایتالیا فاقد اعتبار هست؟؟

موسسه تخصصي زبان كوييك
مدیر
پاسخ به  نیما

آزمون تافل هوم ادیشن توسط بسیاری از دانشگاه های ایتالیا همچنین سفارت ایتالیا قابل قبول می باشد.

موسسه تخصصی زبان کوییک - آموزش تضمینی زبان از مبتدی تا پیشرفته