دوره آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان

Teenagers

آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان

حتما به دنبال دوره زبان انگلیسی نوجوانان هستید که با درنظر گرفتن سن و سطح زبان او، بتواند مهارت‌های زبان را مطابق استاندارهای بین المللی افزایش دهد. این مقاله به شما در انتخاب بهترین دوره آموزش زبان انگلیسی نوجوانان کمک می‌کند.

کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی نوجوانان درکنار کمک به کسب نمرات بالا در مدرسه، دری به سوی فرصت‌های تحصیلی و شغلی بیشتری در آینده خواهد بود. موسسه زبان تخصصی کوییک دوره‌هایی ویژه سنین 12 تا 18 سال برگزار می‌کند. ویژگی تمایز این کلاس‌های آموزشی، تفکیک نوجوانان به دو گروه سنی 12- 15 سال و 15- 18 سال در تمامی دوره هاست؛ چراکه تکنیک‌های آموزشی این دو گروه سنی و همچنین روحیات آن‌ها متفاوت هستند. علاوه بر این، از متدهای برتر و به روز دنیا بهره می‌برد.

بنابراین نوجوانان می‌توانند از هرسطحی، چه مبتدی و چه کاملا ناآشنا به زبان، شروع به یادگیری و بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی خود کنند. تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا با جزئیات این دوره‌های آموزشی آشنا شوید.

ویژگی‌های متمایز دوره‌های ویژه نوجوانان موسسه زبان تخصصی کوییک

هماهنگی دروس تدریس شده در موسسه با کتب آموزشی مدرسه

شرکت در این دوره‌ها در کنار افزایش مهارت زبان انگلیسی نوجوانان، در کسب نمرات بالاتر در امتحانات مدارس نیز به آن‌ها کمک می‌کند. چراکه تمامی دروس مطابق با سرفصل‌های کتب آموزشی زبان در مدرسه طراحی شده اند.

تقسیم بندی دانش آموزان به دو گروه 12 تا 15 سال و 16 تا 18 سال

طبق اصول روانشناسی روحیات  و توانایی یادگیری نوجوانان 12 تا 18 سال با هم یکسان نیستند؛ از این رو موسسه کوییک اقدام به برگزاری تمامی دوره‌های زبان در دو گروهearly teens  برای سنین 12-15 سال وlate teens  برای سنین 16- 18 سال کرده است. تقسیم بندی که کمتر موسسه آموزشی به آن توجه می‌کند؛ چراکه بیشتر تمرکز آن‌ها بر روی سطح مهارت دانش آموز است تا برگزاری کلاس در شرایطی که دانش اموزان از نظر ذهنی و روحی در یک سطح قرار داشته باشند. یقینا درنظر گرفتن این عوامل باعث پیشرفت سریعتر و احساس اعتماد به نفس بیشتر در نوجوان می‌شود.

عدم فراموشی مطالب آموزشی زبان انگلیسی

در هر دوره در کنار مرور مباحث دوره قبل، مطالب جدید را نیز به نوجوان آموزش می‌دهند. در این صورت در کنار آموزش مطلب جدید، آموخته‌های قبلی نوجوان نیز یادآوری می‌شود. به طور مثال، در دوره اول بخشی از گرامر حال ساده یا present simple به نوجوان آموزش داده شده است و در دوره دوم با رفع اشکال و یادآوری آنچه که آموخته است، کاربردهای جدید آن را یاد می‌گیرد. بنابراین در کنار مرور مطالب قبلی، مطالبی با سطح بالاتر زبان به او آموزش داده می‌شود. این متد در تثبیت طولانی مدت آموخته‌های زبان انگلیسی در ذهن نوجوان بسیار موثر است.

برگزاری دوره‌های آموزش زبان به دو صورت ترمیک و خصوصی

دوره‌های ترمیک که به صورت گروهی برگزار می‌شود، شامل 7 کتاب است که هر کدام در یک دوره آموزشی تدریس می‌شود. توجه داشته باشید که هر دوره در موسسه کوییک شامل 5 ترم است که در پنج هفته برنامه ریزی شده اند؛. با پایان هر دوره می‌توانید شاهد پیشرفت افزایش مهارت زبان فرزند خود باشید.

دوره‌های خصوصی نیز متناسب با سرعت یادگیری دانش آموز طراحی می‌شود. اما به طور میانگین، 30 جلسه برای اتمام آموزش هر کتاب زمان نیاز دارد.

معرفی منابع آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان در موسسه کوییک

هفت دوره زبان مخصوص نوجوانان در موسسه کوییک براساس کتاب‌های هفتگانه Prepare تدریس می‌شود. هریک از این هفت کتاب، شامل کتاب‌های course book و work book می‌باشد.

معرفی کتاب Course Book (CB)

این کتاب 20 درس دارد که هر درس شامل 6 بخش اصلی است که چهار مهارت اصلی Speaking، Writing، Speaking، Reading را شامل می‌شود. همچنین دو مهارت تکمیلی Grammar و Vocabulary  را نیز دربردارد.

ساختار محتوای هر ترم به گونه‌ای است که در کنار یادگیری چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی، گرامر و لغت نیز به صورت مداوم مرور می‌شود. در این صورت، در طول زمان دانش آموز با تمامی ساختارهای زبان انگلیسی (L/W/R/S)  آشنا شده و به صورت مستمر آن‌ها را تمرین می‌کند.

معرفی کتاب Work Book (WB)

ترتیب مطالب این کتاب، مطابق با استاندارهای بین المللی برای آموزش و مرور مطالب یادگرفته مخصوص سنین نوجوانی است. این مطالب به شکل بسیار متمایزی نسبت به سایر کتب آموزشی، برنامه ریزی شده است. دانش آموز می‌تواند مطالب آموزش داده شده در کتاب اصلی CB را به صورت دوره‌ای در این منبع تمرین کند؛ این تمرین‌ها از چهار مهارت اصلی (L/W/R/S) تا لغات و گرامر را شامل می‌شود.

کتاب WB در کنار کتاب CB می‌تواند مکمل بسیار هوشمندانه‌ای برای کمک به روند آموزش زبان نوجوانان باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟

کارشناسان ما در موسسه تخصصی زبان کوییک آماده کمک به شما هستند.

تماس با ما

معرفی دوره‌های آموزش زبان نوجوانان موسسه زبان تخصصی کوییک

دوره اول آموزش زبان نوجوانان

در این دوره مطالب سطح مبتدی مطابق با اصول بین المللی آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان با کمک اساتید باتجربه موسسه کوییک آموزش داده می‌شود. این دوره که شامل 5 ترم است که برای دانش آموزانی که ناآشنا به زبان انگیسی هستند، طراحی شده است.

پدر این دوره اصول اولیه هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی از جمله Listening (گوش دادن)، Writing (نوشتن)، Speaking (صحبت کردن) و Reading (خواندن) به نوجوان آموزش داده می‌شود. همچنین به دلیل اهمیت Vocabulary (لغت) و Grammar (گرامر)، این دو نیز در کنار چهار مهارت اصلی در چارت درسی نوجوانان قرار گرفته شده است. پس اگر برای فرزند خود به دنبال نقطه‌ای برای شروع آموزش هستید، این دوره پایه به قدری کامل است که می‌تواند سکوی پرتابی برای آشنایی و افزایش مهارت نوجوان شما باشد.

کتاب‌های دوره اول زبان انگلیسی

کتاب اول از مجموعه Prepare در این دوره به همراه کتاب تمرین آن آموزش داده می‌شود.

آزمون جامع دوره اول انگلیسی

در پایان دوره نیز آزمونی جهت بررسی میزان تسلط دانش آموز به مباحث گفته شده در طول 5 ترم دوره اول، برگزار می‌شود؛ موفق در کسب نمره حدنصاب به منزله رسیدن دانش آموز به سطح زبان A1 خواهد بود.

دوره دوم آموزش زبان نوجوانان

نوجوانان پس از اتمام دوره اول به دانش زبان در سطح مبتدی یا A1 رسیده اند و می‌توانند دوره دوم را آغاز کنند. البته با امتحان تعیین سطح و کسب نمره مورد نظر نیز می‌توانند دوره دوم را آغاز کنند.

این دوره در سطح A2 است بنابراین تمامی تمامی مباحثی که مربوط به این سطح می‌باشد، آموزش داده می‌شوند. به عنوان مثال در بخش مربوط به گرامر سرفصل‌های Comparatives  در ساختار as…as،Past continuous،Adverbs of Manner و بسیاری دیگر توسط اساتید مجرب تدریس می‌شوند.

اساتید مجرب موسسه زبان تخصصی کوییک تمامی مباحث را قالب چهار مهارت اصلی زبان در این دوره با تکرار و تمرین به نوجوان شما آموزش می‌دهند.

کتاب‌های دوره اول زبان انگلیسی

کتاب دوم از مجموعه Prepare به همراه کتاب کار آن در دوره دوم آموزش داده می‌شود.

آزمون جامع پایان دوره دوم

در پایان دوره، آموخته‌های نوجوان سنجیده می‌شود تا در صورت کسب حد نصاب نمره بتواند در دوره سوم شرکت کند. البته این آزمون نه تنها مجوزی برای ورود به دوره بعد است، بلکه با آن نوجوان به نقاط ضعف خود در زبان انگلیسی پی می‌برد و با راهنمایی سوپروایز آزمون، می‌تواند در کلاس‌های Working شرکت کند و با تسلط کامل به تمامی مباحث، دوره سوم را آغاز کند.

دوره سوم دوره اول آموزش زبان نوجوانان

این دوره را می‌توان شروع آموزش سطح متوسط زبان انگلیسی دانست. چراکه در دوره اول و دوم تمامی مباحث پایه و کاربردی تدریس شده و در پایان آزمون جامعی از نوجوان گرفته شده و آموخته آن‌ها کاملا سنجیده شده است؛ و حالا زمان مناسبی برای شروع مباحثه پیشرفته تر خواهد بود.

دوره سوم بیشتر بر مهارت Speaking و یا مکالمه و صحبت کردن و افزایش دایره لغات زبان آموز تمرکز دارد. اما در کنار این مباحث، سایر مطالبی که نوجوان در طول دوره‌های قبل آموزش دیده مانند مهارت نوشتاری، درک مطلب، خواندن و گرامر نیز مرور می‌شود تا علاوه بر دانستن کاربرد آن‌ها بتواند از این مهارت‌ها در صحبت کردن نیز استفاده کند.

اساتید مجرب موسسه زبان تخصصی کویک با تکیه بر به روزترین متدهای آموزشی به افزایش سطح مکالمه و دامنه لغات نوجوان بسیار کمک می‌کنند. به عبارت دیگر، در این دوره دانش منفعل و یا Passive به دانش فعال و یا Active تبدیل می‌شود.

کتاب دوره سوم زبان

در این دوره نیز کتاب سوم Prepare آموزش داده می‌شود. البته علاوه بر آن ،Oxford Word of skills Basic (OWS) که بهترین کتاب آموزش لغت در سطح بین المللی است، نیز تدریس می‌شود.

اما کمی بیایید در مورد روش تدریس این کتاب صحبت کنیم تا از تاثیر آن بر پیشرفت زبان فرزند خود مطلع شوید.

ترتیب تدریس مباحث این کتاب متناسب با کتاب اصلی است. به عبارت دیگر، اگر در کتاب اصلی در مورد Family صحبت شده است، همین مبحث نیز در کتاب OWS نیز آموزش داده می‌شود. در این صورت، تمامی لغات مربوط به Family را فراگرفته و در جلسه بعد با تمرین این جملات در کلاس، استاد می‌تواند اشکالات دانش آموز را برطرف کند. این روش آموزش زبان انگلیسی نوجوانان می‌تواند در طول ترم بر یادگیری عمیق و طولانی مدت، کمک فراوانی کند.

آزمون جامع دوره سوم انگلیسی

این دوره نیز با برگزاری امتحان جامع تحت نظر سوپروایزر تمام می‌شود. پایان این دوره و کسب نمره حد نصاب به این معنی است زبان آموز در سطح زبان A2 و یا pre-intermediate قرار دارد.

دوره چهارم آموزش زبان نوجوانان

همان طور که گفتیم، شروع این دوره به این معنی است که نوجوان به سطح A2 رسیده و می‌تواند بدون مشکل به زبان انگلیسی با سایر افراد در کشورهای دیگر ارتباط برقرار کند. بنابراین نوجوان به مباحث اولیه زبان تسلط کامل پیدا کرده است و می‌تواند برای آزمون‌های بین المللی آماده شود.

در دوره چهارم تمامی مباحث آموزشی از جمله گرامر و لغت، در سطح Intermediate آموزش داده می‌شود.

تمرکز این دوره بر روی مهارت نوشتاری است که یکی از چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی می‌باشد که انواع ساختارهای نوشتاری از جمله Article/online profile story  و بسیاری دیگر تدریس می‌شود. سپس در طول ترم زیر نظر اساتید زبان، متن‌هایی با ساختارها مختلف را می‌نویسد.

از ویژگی‌های متمایز این دوره نسبت به سایر دوره‌های آموزش نوشتاری، بررسی تک به تک تمامی متون نوشته شده توسط اساتید با تجربه زبان و اطلاع از نظرات آنهاست. در این صورت نوجوان با تمامی نقاط قوت و ضعف متون خود پی می‌برد و می‌تواند تمرین‌های تکمیلی در جهت برطرف کردن مشکلات انجام دهد.

کتاب‌های دوره چهارم زبان

کتاب اصلی این دوره کتاب شماره چهارم از مجموعه Prepare است که بر روی نوشتار یا Writing  تمرکز دارد و به یادگیری بهتر تکنیک‌های آن کمک می‌کند.

در دوره چهارم، همانند دوره قبل، از کتاب لغت آکسفورد (OWS) برای افزایش دایره لغت که در نوشتار بسیار کمک کننده است، بهره برده می‌شود. این کتاب مباحثی دارد که سبب افزایش خلاقیت و ایده پردازی نوجوان شده و به مرورو می‌تواند عبارات با ساختار پیشرفته را جایگزین جملات کوتاه کند.

آزمون جامع پایان دوره چهارم

در پایان این دوره آزمون جامعی از دانش آموز گرفته می‌شود تا میزان تسلط او به مباحث آموزش داده شده، سنجیده شود. گذراندن این چهار دوره به منزله تسلط کامل او به نوشتار و مکالمه به زبان انگلیسی است.

دوره پنجم آموزش زبان نوجوانان

در طول چهار دوره قبل، دانش آموز به تسلط خوبی به دو مهارت از چهار مهارت اصلی زبان یعنی نوشتن (Writing) و صحبت کردن (Speaking) رسیده است؛ و حالا نوبت به تمرکز آموزش بر روی دو مهارت درک مطلب (Reading) و شنیداری (Listening) است. بنابراین در دوره پنجم دانش دانش آموز در مورد این دو مهارت افزایش می‌یابد.

در دوره پنجم دانش آموز با انواع سوالات Listening مانند جای خالی و چند گزینه‌ای آشنا می‌شود. همچنین، در بخش مربوط به افزایش مهارت درک مطلب، نحوه پاسخ سوالاتی همانند پیدا کردن عبارات مرتبط و پرکردن جای خالی کلمات، آموزش داده می‌شود.

کتاب‌های دوره پنجم زبان

در این دوره نیز کتاب Prepare آموزش داده می‌شود. البته علاوه بر این منبع، کتاب basic grammar in use intermediate  که با بهترین متد در سطح بین المللی، گرامر را آموزش داده است، به عنوان مکمل این دوره آموزشی در نظر گرفت شده است.

آزمون جامع پایان دوره پنجم

در نهیات پس از 5 ترم این دوره، آزمون جامعی از تمامی دوره‌های قبل گرفته می‌شود. در صورت کسب نمره حد نصاب، نوجوان به سطح B1 رسیده است و می‌تواند در دوره‌های ویژه آمادگی برای آزمون‌های بین المللی همانند آیلتس و تافل شرکت کند.

دوره ششم آموزش زبان نوجوانان

این دوره ششم، شروع آموزش سطح پیشرفته زبان است. به عبارت دیگر، نوجوان با گذارندن موفقیت آمیز 5 دوره قبلی توانسته است از سطح متوسط (Intermediate) به سطح پیشرفته (Advanced) برود.

در این دوره از آموزش زبان نوجوانان،  تمرکز بر روی مرور مطالب آموخته شده و یادگیری مباحث پیشرفته زبان است. بنابراین علاوه بر بکارگیری آموخته‌های قبلی می‌تواند از مطالب سطح بالاتری  را بیاموزد.

کتاب دوره ششم

کتاب ششم از مجموع کتاب‌های prepare در این دوره به عنوان منبع اصلی درنظر گرفته شده است. علاوه بر آن، کتاب Oxford word skills advanced  نیز به عنوان منبع مکمل استفاده می‌شود تا سطح لغات دانش آموز به پیشرفته ارتقاء پیدا کند.

دوره هفتم آموزش زبان نوجوانان

در دوره هفتم تمام مباحث تکمیلی سطح پیشرفته که به آن پرداخته نشده، آموزش داده می‌شود. به عبارت دیگر، می‌توان آن را مکمل مباحث دوره ششم دانست.

در طول 5 ترم آخر، بر روی تسلط کامل به چهار مهارت اصلی زبان یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن مطابق با استاندارها کمبریج است. به طوری که، در پایان دانش آموز می‌تواند در امتحان کمبریج شرکت کند.

کتاب دوره هفتم

در این دوره آخرین تاب از مجموعه Prepare تدریس می شود.

دریافت مدرک بین المللی کمبریج در پایان دوره‌های ویژه نوجوانان

نوجوان می‌تواند در پایان کلاس اموزش زبان انگلیسی نوجوانان موسسه کوییک در آزمون کمبریج شرکت کند. این آزمون بین المللی در سه سطح A1، B1 و B2 برگزار می‌شود.

دانش آموز در انتهای دوره هفتم می‌تواند در آزمونی که مطابق با استاندارهای کمبریج برگزار می‌شود، شرکت کرده و در صورت قبولی، در آزمون اصلی شرکت کند و از کسب حد نصاب نمره این آزمون اطمینان داشته باشد.

معرفی دوره‌های خصوص زبان انگلیسی ویژه نوجوانان

این دوره‌ها مخصوص دانش آموزانی است که دوره‌های سوم یا پنجم یا هفتم عمومی را گذرانده باشند. این دوره به صورت تک ترمی و با مدت 5 هفته طراحی شده است.

جمع بندی

آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان می‌تواند به پیشرفت آن‌ها در آینده کمک بسیاری کند. اما پیدا کردن کلاس اموزش زبان انگلیسی نوجوانان که مناسب سن و روحیه او باشد کار سختی است. ما در این مقاله به معرفی بهترین دوره آموزشی مناسب سنین 11 تا 18 سال در موسسه زبان تخصصی کوییک پرداختیم.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد این دوره‌ها دارید می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید  و یا فرم تعیین سطح و مشاوره را پرکنید. مشاوران ما به صورت تمام وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

مشاوره رایگان
برای دریافت نوبت تعیین سطح و مشاوره رایگان توسط متخصصین آموزش زبان در موسسه کوییک کافیست فرم مربوطه را پر کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت برای هماهنگی بیشتر با شما تماس می‌گیرند.
 
موسسه تخصصی زبان کوییک - آموزش تضمینی زبان از مبتدی تا پیشرفته