بعضی اوقات صحبت کردن خوب به زبان انگلیسی بسیار دشوار است؛ به خصوص موقعی که می‌خواهید برای امتحان آیلتس هم آماده شوید. ما کاملا این موضوع را درک می کنم. چه زمانی شما می توانید به راحتی دو دقیقه در مورد یک موضوع خاص صحبت کنید؟ چه موقع می توانید درباره محیط زیست، حمل و نقل عمومی و شهریه دانشگاه به روشی معنی دار بحث کنید؟ البته برخی از ما خوش شانس هستیم و افرادی در اطراف خود داریم که می توانیم با آنها زیاد گپ بزنیم. برخی‌ها هم وقت و هزینه لازم برای شرکت در کلاس تقویت اسپیکینگ آیلتس را دارند. با این حال، بسیاری از ما وقت، پول و پشتیبانی لازم برای تمرین موثر صحبت کردن را نداریم. پس چگونه می توانیم فرصت صحبت کردن را پیدا کنیم؟ منظور از صحبت کردن، این است که بتوانیم خود را برای آزمون آیلتس آماده کنیم. خواندن، نوشتن و گوش دادن می تواند تمرین هایی باشد که شما می توانید به راحتی در خانه انجام دهید. به هر حال صحبت کردن به زبان دیگر کار دشواری است. بیشتر افراد موافق هستند که بهترین راه تمرین، فعال بودن و خارج شدن از منطقه امن خود است. در ادمه به برخی از روش های تقویت اسپیکینگ آیلتس اشاره می کنیم. آنها را بررسی کنید و تمرینات لازم را انجام دهید.

آیلتس اسپیکینگ

الگوهای منابع آیلتس را تمرین کنید

برای موفقیت هر چه بیشتر در آزمون بین‌المللی آیلتس، بهتر از با سبک سوالات آشنا شوید. موسسه تخصصی کوییک با پرداخت هزینه‌های مربوط به سوال‌های اخیر آزمون آیلتس این منبع را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار داده است. کافی است لینک زیر را دانلود کنید تا کتاب Speaking Actual Test 2019  را بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای در اختیار داشته باشید.

پیدا کردن دوستی که با او به راحتی تمرین کنید

شما باید فردی را پیدا کنید که به یادگیری زبان علاقه داشته باشد و اهداف علمی‌اش با شما مشابه باشد. همه افراد متفق القول هستند که این مورد تاثیر بسزایی در یادگیری شما دارد. این کار می تواند برای تقویت اسپیکینگ آیلتس از دیگر کارها سرگرم کننده تر باشد. شما می توانید به یکدیگر کمک کنید تا چیزهای جدیدی یاد بگیرید. همچنین یکی از مزیت‌های این روش، رایگان بودن آن است. می توانید یادداشت ها و منابع خود را به اشتراک بگذارید و از همنشینی با دوست‌تان لذت ببرید. همچنین به شما کمک می کند تا از یک برنامه منظم پیروی کنید. اما نکته مهم این است که در هنگام انتخاب فرد مورد نظر، دقت لازم را به خرج دهید. قبل از اینکه توافق کنید با کسی برای تهیه برنامه تقویت اسپیکینگ آیلتس صحبت کنید، باید از او تعدادی سؤال بپرسید. آیا سطح زبان انگلیسی آنها مشابه شما است؟ آیا می توانید به آنها اعتماد کنید؟ آیا آنها افرادی هستند که در مورد اهداف مطالعاتی جدی باشند یا اینکه وقت خود را صرف کارهای بیهوده می‌کنند. آیا زبان مادری هر دو شما یکی است؟ و از همه مهمتر، آیا شما واقعا این شخص را دوست دارید؟

تقویت اسپیکینگ آیلتس چگونه امکان پذیر است؟

یکی از ساده‌ترین روش‌ها صحبت با یکی از دوستان خود است

تبادل هدفمند زبان جهت تقویت اسپیکینگ آیلتس

بسیاری از ما در شهرها و کشورهایی زندگی می کنیم که اکثر مردم دوست دارند یک زبان دیگر را بیاموزند و به کلاس‌های آنچنانی هم می‌روند. مدت‌ها است که فعالیت های رایج برای زبان آموزان، معروف به تبادل زبان، به این امر پاسخ می دهد. همانطور که احتمالاً می دانید، مرکز تبادل زبان جایی است که دو یا چند نفر، زبان مادری خود را به یکدیگر آموزش دهند. به عنوان مثال، ناتاشا از روسیه به مدت یک ساعت در کتابخانه فردی برزیلی را ملاقات می کند. ناتاشا به مدت ۳۰ دقیقه به کارولینا زبان روسی آموزش می دهد. سپس کارولینا به مدت ۳۰ دقیقه با ناتاشا زبان پرتغالی آموزش می دهد. سعی کنید فردی را بیابید و با او به تبادل زبان بپردازید. این روش می‌تواند هیجان انگیز و جالب باشد. اما به جای اینکه فقط به زبان انگلیسی گپ بزنید، روی فعالیت‌های تقویت اسپیکینگ آیلتس نیز تمرکز کنید. از آنجا که ممکن است این فرد درباره IELTS اطلاعاتی نداشته باشد، باید خودتان را آماده کنید تا به برخی از نکات آیلتس، توجه ویژه‌ای داشته باشید. شما باید به گونه‌ای تمرین کنید که آمادگی خود را به طور موثری افزایش دهید.

تلفن خود را کنار بگذارید و فعالیتتان را آغاز کنید.

این روزها، وقتی وارد یک کافه می شوید، همه افراد ساکت هستند و اکثرا در حال بازی با تلفن های خود هستند. آنها ممکن است در مورد آخر هفته یا درباره سیاست جهانی بحث کنند، اما همه اینها را از طریق گوشی موبایلشان انجام می دهند. برای شما نیز ممکن است وسوسه کننده باشد که همین کار را انجام دهید. تلفن خود را خاموش کنید و با مردم صحبت کنید. شما می توانید با دوستان خود یا افراد مختلف در مورد آثار هنری موجود در گالری های هنری صحبت کنید. به یاد داشته باشید که اگر مکالمات معنی داری نداشته باشید، هرگز پیشرفت نخواهید کرد. بنابراین تلفن خود را کنار بگذارید، به موضوعات جالب فکر کنید و گپ بزنید!

تقویت اسپیکینگ آیلتس چگونه امکان پذیر است؟

صحبت در مورد اتفاقات روز با دوستان خود

شرکت در انجمن ها برای تقویت اسپیکینگ آیلتس

راه عالی دیگر برای بهبود تقویت اسپیکینگ آیلتس، شرکت در برخی انجمن ها و رویدادها است. من در یک شهر کوچک زندگی می کنم ولی با شرکت در این انجمن ها از طریق اینترنت می توانم به راحتی از ۱۵رویداد مهم جهانی آگاهی پیدا کنم. به این طریق شما به راحتی می توانید اخبار جالب و سرگرم کننده را دنبال کنید. رویدادهای جامعه، مکانی عالی برای تمرین زبان انگلیسی شما است. اغلب مردم می خواهند صحبت کنند و چه خوب است که فرصت را غنیمت بشمارید و صحبت را به صورت انگلیسی ارائه دهید. در همه مکان ها سر میز صبحانه، در محل کار و حتی در میهمانی ها افراد تمایل دارند درباره موضوعات مختلف با یکدیگر بحث و تبادل نظر داشته باشند. به این ترتیب شما نه تنها سرگرمی خواهید داشت بلکه فرصتی خواهید داشت تا با طیف بزرگی از مردم به روشی جالب و معنی دار صحبت کنید. آیا تا به حال عضو یکی از این انجمن ها شده اید؟

نتیجه گیری

راه های زیادی برای تقویت اسپیکینگ آیلتس وجود دارد که ما به بخشی از آنها در این مقاله اشاره کردیم. در پایان باید بگوییم که شما نیازی به کلاس ها و مدرسان گران قیمت ندارید. شما فقط باید متمرکز شوید، از خانه خود بیرون بروید و مکالمه خوبی با دیگران داشته باشید. این کار به نظر ما بسیار سرگرم کننده است! امیدواریم در آزمون بعدی خود موفق باشید و نمره خوبی کسب کنید. برای اطلاعات بیشتر و کسب اطلاعات رایگان با مشاورین کوییک تماس بگیرید.

مطالب مرتبط
آزمون دولینگو (Duolingo)
جزییات آزمون GRE
جزییات آزمون آیلتس
حروف ربط در زبان انگلیسی
تقویت مهارت روان صحبت کردن در آزمون آیلتس
دوره‌های آنلاین زبان انگلیسی برای مهاجرین ایرانی
اهمیت آموزش یادگیری زبان انگلیسی برای بازرگانان
یادگیری انگلیسی با فیلم
معرفی خود به زبان انگلیسی
آموزش رایگان زبان انگلیسی
تقویت اسپیکینگ در آزمون آیلتس
آموزش زبان انگلیسی آنلاین
آمادگی آیلتس جهت آموزش زبان از سطح ابتدایی
آموزش زبان انگلیسی در سفر
آموزش انگلیسی با داستان
مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان
تقویت مهارت ریدینگ در زبان انگلیسی
تقویت مهارت رایتینگ در زبان انگلیسی
اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای تمامی افراد
دوره های آنلاین در کوییک
آموزش سریع زبان انگلیسی در موسسه تخصصی زبان کوییک
بهترین آموزشگاه زبان در تهران
آموزشی متفاوت در موسسه تخصصی زبان کوییک
آموزش مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان در موسسه تخصصی زبان کوییک
کلاس‌های تضمینی در موسسه تخصصی زبان کوییک
برترین متد یادگیری زبان انگلیسی از صفر

4
دیدگاه یا سوال خود را بنویسید

avatar
علیرضا
علیرضا

ممنون بابت مطلب خوبتون

محمدرضا
محمدرضا

خیلی ممنون بابت کتاب actual test 2019 امتحان من دقیقن سوال از همین کتاب اومد صفحه ۴۷ ممنونم از موسسه تخصصی زبان کوییک

سمانه
سمانه

از مشاورین صبورتون خیلی سپاسگزارم

ایمان
ایمان

ممنون بابت کتاب اکچوال تست
واقن همینطوره
من دوستم ازمون ایلتس داشت و سوالش صفحه ۴۷ همین کتاب بود
Actual test 2019 بود فکر کنم اونم