یادگیری انگلیسی با اخبار برای علاقه‌مندان زبان انگلیسی

چرا بهتر است زبان انگلیسی را با اخبار فرا گرفت؟ یادگیری انگلیسی با اخبار یک روش عالی برای بهبود مهارت های واژگان، گوش دادن و مکالمه است. شما می توانید اخبار نوشتاری، صوتی، تصویری و اخبار تلویزیونی زنده با گزینه های داخلی و آفلاین را انتخاب کنید. ما در موسسه تخصصی زبان کوییک، معتقدیم اخبار انگلیسی بسیار ارزشمند هستند و باید در برنامه مطالعاتی گنجانده شود زیرا:

یادگیری انگلیسی با اخبار

اخبار،یکی از بهترین منابع برای تقویت زبان انگلیسی

شفافیت انگلیسی

بیشتر روزنامه نگاران و خبرنگاران، به صورت استاندارد انگلیسی را می نویسند و صحبت می کنند و مطالب خود را به خوبی بیان می کنند. کار آنها ارائه حقایق و خلاصه وقایع برای عموم است. اخبار انگلیسی برای درک زبان آموزان ESL آسان تر است زیرا راه و روش روشنی دارد. همچنین امکان دسترسی نامحدود به زبان مدرن را که امروزه زبان انگلیسی شناخته می شود، فراهم می کند.

آخرین اطلاعات

رسانه های خبری مدرن یک جریان ثابت از مکالمات انگلیسی واقعی و اطلاعات تازه ارائه می دهند! حتی کلمه “خبر” از کلمه لاتین “nova” آمده است و به معنی “چیزهای جدید” است. هنگامی که انگلیسی را از طریق اخبار یاد می گیرید، این شانس را پیدا خواهید کرد که متوجه شوید در جهان چه می گذرد و از طریق نظرات، رسانه های اجتماعی و مکالمات با آنها ارتباط برقرار کنید.

خواندن، تماشا کردن، گوش دادن

اخبار انگلیسی به اشکال مختلفی ارائه می شود و این امر هنگام یادگیری زبان گزینه های بیشتری در اختیار شما قرار می دهد. اگر کسب مهارت خواندن را ترجیح می دهید، روزنامه های آنلاین و وب سایت های خبری ساده برای دانشجویان وجود دارد. اگر می خواهید مهارت های گوش دادن و واژگان خود را بهبود ببخشید، کانال های خبری تلویزیون، فیلم های YouTube، ایستگاه های رادیویی و پادکست ها نیز وجود دارد. مطالب محبوب اغلب در تمامی این قالب ها ظاهر می شوند و شما می توانید به راحتی یادگیری انگلیسی با اخبار را تجربه کنید.

آنچه که به شما مربوط می شود!

اخبار تازه مرتبط با هر موضوع، روزانه تولید می شود! سرگرمی ها و علاقه های شخصی شما هرچه باشد، در مقالات و داستانهای خبری مرتبط زیادی پیدا می شوند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به صورت آنلاین آنها را نگاه کنید! اگر به سیاست و اخبار “جدی” علاقه ندارید می توانید روی اخبار ورزشی یا جدیدترین اجراهای موسیقی تمرکز کنید.

۷ نکته مهم راجع به یادگیری انگلیسی با اخبار

رسانه خبری می تواند “کلاس شخصی” شما باشد زیرا به شما در یادگیری و درک انگلیسی واقعی کمک می کند. متون اخبار روشن است و از جملات کوتاه و مستقیم استفاده می کند. این موضوع باعث می شود درک و استفاده از آن برای تمرین خواندن آسان‌تر شود. همچنین متن اخبار نسبت به متون ادبی و کتاب‌ها که از جملات و واژگان پیچیده تر استفاده می کنند، ساده تر است.

  • واژگان جدید را بنویسید (اما نوشتن هر کلمه ای ضروری نیست!)

وقتی اخبار انگلیسی را می خوانید، تماشا می کنید و یا گوش می دهید، کلمات و عبارات نا آشنای زیادی پیدا خواهید کرد. همواره یک قلم و دفتر به همراه داشته باشید تا بتوانید بهترین و مفیدترین واژگان را یادداشت کنید. این کار ایده خوبی است تا بتوانید مجموعه های واژگان را با هم گروه بندی کنید؛ به طور مثال: سیاست، جنگ، شایعات مشهور (محاوره ای)، ورزش و … . برای یادگیری کلمات به صورت موضوعی دسته های جداگانه ای را در دفترچه خود ایجاد کنید که شامل عناوین موضوع، کلمه / بیان، رونویسی آوایی، معنی در انگلیسی، ترجمه و نمونه ای از متن باشد.
توجه: واژگانی را که می بینید چندین بار تکرار کنید و بنویسید. اگر سعی کنید تمامی عبارتی را که می‌یابید یاد بگیرید، هیچگاه آنها را به یاد نمی آورید! این امر به ویژه در مورد واژگانی که به ندرت در انگلیسی استفاده می شود، بسیار صادق است.

  • مقالات خبری را با صدای بلند بخوانید یا زمزمه کنید!

اینکار یک تمرین مکالمه است که می تواند به شما در بهبود تلفظ و یادآوری واژگان جدید کمک کند. هر وقت کلمه جدیدی پیدا کردید که به معنی یا تلفظ نا آشنا است، یک مقاله خبری را با صدای بلند بخوانید و یادداشت کنید. سپس معنی آن را در یک فرهنگ لغت آنلاین خوب جستجو کنید. اگر به اخبار انگلیسی گوش می دهید یا آنها را تماشا می کنید، می توانید “روش زمزمه کردن” را امتحان کنید: متن اخبار را بدست آورید و همراه گوینده بومی آن را بخوانید.

  • جهت یادگیری انگلیسی با اخبار خلاصه کوتاهی از اخبار تهیه کنید

این کار یک روش عالی برای آزمایش درک شما هنگام خواندن مقالات خبری به زبان انگلیسی است. بدین صورت که یک مطلب را بخوانید و نکات اصلی را انتخاب کنید. در صورت پرینت بودن مقاله، می توانید با استفاده از قلم هایلایت، این کار را به صورت ساده‌تر انجام دهید. هنگامی که نکات اصلی را یادداشت برداری کردید، می توانید آنها را علامت گذاری کنید و از معلم یا دوستان خود بخواهید که خلاصه شما را بررسی کند.

یادگیری انگلیسی با اخبار

نت‌برداری از مطالب مهم به تقویت زبان انگلیسی کمک میکند

  •  اخبار تلویزیون را تماشا کنید تا مهارت شنیداری خود را بهتر کنید

تماشای اخبار تلویزیون به طور مرتب ۱۰۰٪ سرعت درک مطلب از طریق گوش دادن را بهبود می بخشد. تصاویر، صحنه وقایع را بیان می کنند و به شما کمک می کنند تا آنچه را که خبرنگار می گوید بفهمید. گوش دادن به اخبار انگلیسی مانند یادگیری نواختن پیانو است؛ شما در ابتدا به کندی می نوازید، اما با تمرین بیشتر سرعت شما بسیار بهبود می یابد!

  • برای یادگیری انگلیسی با اخبار از برنامه های خبری موبایل استفاده کنید

چند بار در روز تلفن خود را چک می کنید؟ احتمالا زیاد! برای یادگیری انگلیسی با اخبار، از تلفن همراه خود استفاده کنید. همه روزنامه ها و وب سایت های خبری برتر یک برنامه دارند. این وبسایت ها خواندن اخبار انگلیسی را در هر زمان و هر مکان آسان می کند.

  • در مورد اخبار انگلیسی به طور مرتب بحث کنید!

برای این تمرین به یک معلم زبان انگلیسی، دوستان تحصیل کرده یا گروه کوچکی از دوستان نیاز دارید. هر هفته یک مقاله خبری جالب را انتخاب کنید. سپس یک زمان و مکان ترتیب دهید تا در کنار دوستان جمع شده و در مورد آن بحث کنید. سعی کنید لیستی از سؤالات مربوط به موضوع مقاله را درج کنید تا بحث ادامه دار شود. همچنین می توانید در مورد هر یک از واژگان جدید صحبت کنید و آنها را در جلسات مکالمه با هم تمرین کنید.

یادگیری انگلیسی با اخبار

بحث و گفتگو درباره اخبار به تثبیت بهتر مطالب کمک میکند

  •  از طریق نظرات، در اخبار آنلاین شرکت کنید

همه دوست دارند نظر خود را در مورد هر اتفاقی که در اخبار رخ می دهد، ابراز کنند! چرا از این فرصت به عنوان فرصتی برای یادگیری انگلیسی با اخبار استفاده نمی کنید؟ مقاله ای متناسب با موضوعی پیدا کنید که به شدت به آن علاقه دارید یا حساس هستید. سپس آنچه را که دیگران در نظرات زیر آن نوشته اند بخوانید. کلمات یا اصطلاحات مفید از موضوع مورد نظر یادداشت کنید و یاد بگیرید. اکنون با پاسخ دادن به نظرات خوانندگان دیگر، به گفتگو بپیوندید. بحث و گفتگو یکی از بهترین راهها برای تمرین زبان انگلیسی است!

نتیجه گیری مرتبط با یادگیری انگلیسی با اخبار

یادگیری انگلیسی با اخبار یکی از روش‌های سرگرم کننده و محبوب در بین زبان آموزان است. شما هم می‌توانید با روش‌هایی که معرفی کردیم، به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید و سطح خودتان را ارتقاء دهید.

0/5 (0 Reviews)

2
دیدگاه یا سوال خود را بنویسید

avatar
طناز
طناز

خیلی مطلب خوبی بود به خصوص برای من که مدام اخبار انگلیسی رو دنبال میکنم
ممنونم

سمیرا
سمیرا

It is very interesting