معرفی بهترین کتاب ها برای یادگیری زبان انگلیسی

برای شما هم پیش آمده است که قصد داشتید برای یادگیری زبان انگلیسی کتابی را خریداری کنید، اما آنقدر تعداد این کتاب های زیاد است که دچار سردرگمی شده اید؛ نمی دانید که از کجا شروع کنید. میلیون ها کتاب برای انتخاب وجود دارد!

کدام کتاب ها را می خواهید برای خواندن انتخاب کنید؟ چرا با همان کتابهایی که انگلیسی زبانها می خوانند، شروع نمی کنیم؟

در این مقاله قصد داریم که بهترین کتاب ها را از میان انبوه کتاب های زبان انگلیسی به شما معرفی کنیم. در این صورت یادگیری برای شما ساده تر و سریعتر پیش خواهد رفت.

در مجموع دو دسته کتاب برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد:

 1. کتاب های آموزشی
 2. کتاب های داستان

با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا بهترین کتاب ها را در این دودسته به شما معرفی کنیم.

۲۲ عنوان کتاب برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی

معرفی 22 کتاب داستان پرفروش و محبوب برای یادگیری انگلیسی

ممکن است فکر کنید که خواندن کتاب های پرفروش برای یک زبان آموز بیش از حد دشوار است. اما در واقع، کتاب های معروف برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار مناسب هستند، زیرا اغلب به زبان انگلیسی ساده نوشته شده اند.  چراکه باید برای بیشتر افراد جذاب باشد. به عبار دیگر باید برای عموم خوانندگان ساد و قابل درک باشند.

فایده خواندن کتاب های پرفروش این است که که شما همان کتابهایی را می خوانید که انگلیسی زبانان می خوانند.  می توانید واژگان جدید بسیاری را از آنها بیاموزید؛ مهمتر از آن، با فرهنگ انگلیسی زبانان بیشتر آشنا می شوید.

همچنین شما می توانید نظرات خود را در مورد کتابهایی که به تازگی منتشر شده اند را با بقیه حتی افرادی که غیر انگلیسی زبان هستند، نیز در میان بگذارید. زیرا کتاب هایی که توسط بهترین نویسندگان نوشته می شوند، افراد بیشتری آنها را مطالعه می کنند.

همه اینها بدان معنی است که کتاب های پرفروش، می توانند چیزهای زیادی به شما بیاموزند. پس شما قطعاً باید آن ها را بخوانید!

البته قبل از انتخاب کتاب، باید ژانری مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

ژانر چیست؟

ژانر دسته ای از کتاب یا نوع خاصی از نوشته است. ژانرهای زیادی وجود دارد و احتمالاً با بعضی از آنها از قبل آشنا هستید. برخی از آن ها شامل ژانر ترسناک ، رمز و رازی، علمی، تخیلی  و… هستند، که شما از آن ها اطلاع دارید!

دوست دارید چه نوع کتاب هایی را بخوانید؟ قبل از تصمیم گیری درباره کتاب، باید ژانر را انتخاب کنید. در غیر این صورت، ممکن است در نهایت سعی در خواندن کتابی را داشته باشید که علاقه چندانی به آن ندارید.

ممکن است به داستان تاریخی علاقه داشته باشید، اما علمی تخیلی را دوست نداشته باشید  یا ممکن است از ژانر عاشقانه متنفر باشید اما یک داستان ماجراجویی خوب را دوست دارید.

بهتر است بدانید که چه کتابهایی را دوست دارید و کتابهایی را برای مطالعه انتخاب کنید که لذت بیشتری از خواندن آن خواهید برد!

اگر موافق باشید این روش برای انتخاب کتاب هستید؛ می توانید همین روش را برای انتخاب فیلم نیز دنبال کنید. وب سایت هایی مثل FluentU.com هستند که با کمک آن انگلیسی را می توانید یاد بگیرید.  این وب سایت ها از طریق فیلم هایی مانند پیش پرده های فیلم و کلیپ های تلویزیونی به شما انگلیسی را می آموزند و به راحتی می توان فیلم مورد نظر خود را انتخاب کنید. این وب سایت ها براساس سطح از مبتدی تا پیشرفته و براساس موضوع  همانند “هنر و سرگرمی”، “تجارت” ، “علم و فناوری” و موارد دیگر طبقه بندی شده است.

22 کتاب از بهترین کتاب های محبوب که می توانید برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید

1.ژانرهیجان انگیز

ژانر هیجان انگیز نوعی کتاب است که قلب شما را به طپش می اندازد. این ژانر باعث می شوند که تمایل به خواندن و ادامه دادن کتاب داشته باشید تا بفهمید چه اتفاقی می افتد.

کتاب های راز و رمز آلود بسیار شبیه به ژانر هیجان انگیز هستند و حتی ممکن است هیجان انگیزتر و ترسناک تر نیز باشند. این ژانر نوعی نوشته است که دوست ندارید شبهایی که تنها هستند آن را بخوانید.

این دو نوع کتاب تقریباً در ژانر یکسانی در نظر گرفته می شوند، زیرا بسیار شبیه به هم هستند. اگر به درام های جنایی یا داستان های کوتاه جنایی علاقه مند باشید، این ژانر را بسیار دوست خواهید داشت.

رمان های هیجان انگیز و راز و رمز آلود از کلمات اکشن زیادی استفاده می کنند و معمولاً گفتگوی واقعی زیادی دارند. بنابراین اگر به دنبال راهی سرگرم کننده برای یادگیری کلمات و عبارات هیجان انگیز جدید هستید، این کتاب ها وسیله مناسبی برای انجام این کار هستند.

 1. “زمان ترک” توسط جودی پیکولت

موضوع کتاب:  این کتاب درباره مورد دختری 13 ساله است که بدنبال مادرش است که پس از یک تصادف وحشتناک ناپدید شده است. او از یک روانشناس و یک کارآگاه کمک می گیرد. این دختر با کمک آن دو می فهمند که بعضی اوقات پرسیدن سوالاتی باعث می شود که از چیزهایی که اطلاع نداشتند، آگاه شوند ….

سطح زبان انگلیسی کتاب:  انگلیسی این کتاب ممکن است کمی دشوار باشد، زیرا یک ژانر فیلم هیجان انگیز معمولی نیست. این کتاب بیشتر به چگونگی تفکر مردم متمرکز است تا به رفتار آنها. اگر در سطح  پیشرفته هستید  از خواندن آن لذت خواهید برد.

 1. کتاب “1st to Die” نوشته جیمز پترسون

موضوع کتاب :  این کتاب درباره چهار زن است که با هم متحد می شوند تا قاتلی را که به طرز وحشتناکی مردم را می کشد، پیدا کنند. اگر این ژانر را دوست دارید، می توانید به خواندن درباره این تیم زنان بپردازید.

سطح زبان انگلیسی : انگلیسی این کتاب نسبتاً آسان است و تعداد زیادی کلمه اکشن عالی برای یادگیری دارد.

 1. ” Three” توسط تد دکر

موضوع کتاب : تصور کنید در حال رانندگی هستید و تلفن زنگ می خورد. شخصی که در پشت خط است می گوید شما سه دقیقه وقت دارید تا به گناه خود در مقابل کل دنیا اعتراف کنید، در غیر این صورت ماشین شما منفجر می شود. چه کار می کنید؟ در این کتاب، کوین پارسون به دلیل کاری که مطمئن نیست، انجام داده است توسط یک قاتل تعقیب می شود. پیشنهاد می کنیم که این رانندگی هیجان انگیز را دنبال کنید.

سطح زبان انگلیسی : متن این کتاب به آسانی نوشته پترسون است، اما پیگیری داستان ممکن است کمی دشوارتر باشد.

 1. ” Mr. Mercedes ” نوشته استیون کینگ

موضوع کتاب: این کتاب برای اولین بار در سه گانه یا مجموعه ای از سه کتاب قرار دارد. در آن، یک پلیس بازنشسته سعی می کند مانع کشتن هزاران نفر توسط یک مرد شود. آیا او قادر خواهد بود به موقع جلوی این واقعه فاجعه بار را بگیرد؟

سطح زبان انگلیسی کتاب: استیون کینگ یکی از معروف ترین نویسندگان امروزه در ژانر وحشت (داستان ترسناک) است. سطح زبان این کتاب کمی پیشرفته است و شخصیت های آن  بسیار واقعی هستند. به طوری که، این کتاب را برای آشنایی با چگونگی مکالمه مردم باهم، به شما توصیه می کنیم.

 1. ” Silent Scream” نوشته آنجلا مارسون

موضوع کتاب: این کتاب در مورد شخصی است که کودکان را می کشد. کارآگاه کیم استون به دنبال کشف قاتل قبل از به دام انداختن مقتول بعدی است. اما آیا استون می تواند جلوی قاتل را از قبل از ارتکاب قتل بعدی بگیرد؟

سطح زبان انگلیسی کتاب: این کتاب سبک نگارش کمی پیشرفته تری دارد و برای زبان آموزان سطح متوسط به بالا مناسب است. مارسونز یک نویسنده انگلیسی است، بنابراین برخی از گفتگوهای آن مخصوص انگلیسی ها است. این کتاب برای یادگیری صحبت کردن به زبان بریتیش بسیار مناسب است.

کتاب‌های ژانر عاشقانه برای یادگیری زبان انگلیسی

ژانرداستان عاشقانه

کتاب های عاشقانه به روابط عشقانه، پیدا کردن مرد مناسب یا شخصیت هایی که با عشق سروکار دارند، می پردازد. بسیاری از کتاب های این ژانر که با نام ” chick lit,” شناخته می شوند، لحن آسان تری دارند و بیشتر در مورد تعاملات بین افراد هستند. رمان های عاشقانه معمولاً برای زنان نوشته می شوند، اما هر کسی می تواند از یک داستان خوب در مورد روابط عاشقانه لذت ببرد.

رمان های عاشقانه در توصیف رفتارمردم و یا احساسات آن ها خارق العاده هستند. در بسیاری از کتابها روش هایی که زنان با مردان صحبت کنند یا مردان با زنان گفتگو می کنند، را نشان می دهد. حتی ممکن است ایده هایی برای نحوه مکالمه عاشقانه به انگلیسی نیز در آن ها پیدا کنید.

 1. “Until the End of Time” نوشته دانیل استیل

موضوع کتاب: آیا عشق برای همیشه ماندگار است؟ زوج های این داستان چنین اعتقادی دارند. این کتاب داستانی درباره عشق است که حتی مرگ نیز نمی تواند آن را از بین ببرد.

سطح زبان انگلیسی کتاب: نوشته های این کتاب کمی پر زرق و برق است (از کلمات زیادی استفاده می شود) ، اما زبان آن آنقدر ساده است که زبان آموز سطح متوسط می تواند آن را به راحتی دنبال کند.

 1. “One for the Money” نوشته جانت اوانوویچ

موضوع کتاب: استفانی پلوم، فوری به پول احتیاج دارد. بنابراین او رابطه با افرادی را شروع می کند که سابقه دار هستند و راهی زندان می شوند.

سطح زبان انگلیسی این کتاب: دنبال کردن داستان این کتاب راحت است و بسیار مناسب زبان آموزان سطح متوسط است. این کتاب از دید شخصیت اصلی نوشته شده است و لحنی کاملاً محاوره ای دارد. در واقع این همان لحنی است استفانی پلوم در حقیقت صحبت می کند. پس این کتاب برای یادگیری مکالمه به سبک انگلیسی زبانان بسیار ایده آل است!

 1. ““I’ve Got Your Number ” نوشته سوفی کینسلا

موضوع  کتاب :  این کتاب در مورد زنی است که برای عروسی آماده می شود و تلفن همراه خود را گم می کند. از نظر این زن مشکلی وجود ندارد! چراکه  تصمیم می گیرد که از تلفن همراهی که در زباله دان هتلش پیدا کرده، استفاده کند. اما مردی که تلفن همراه متعلق به اوست، فکر نمی کند که این ایده خوبی باشد، پس چه می شود کرد؟

سطح زبان انگلیسی کتاب: این کتاب برای یادگیری نحوه مکالمه روزمره و عادی مردم بسیار مناسب است. چراکه این کتاب از دیدگاه اول شخص نوشته شده است. به عبارت دیگر، به همان صورتی نوشته شده است که شخصیت اصلی صحبت می کند یا فکر می کند. این کتاب سرگرم کننده است و دنبال کردن آن سخت نیست.

 1. “” Fifty Shades of Grey نوشته شده توسط ای.ال.جیمز

موضع کتاب: وقتی آنا استیل به مصاحبه می رود، مجذوب کریستین گری خوش تیپ و باهوش می شود. این دو رابطه ای را شروع می کنند. این کتاب فقط برای مخاطبان بزرگسال مناسب است!

سطح زبان انگلیسی کتاب: زبان این کتاب از کلمات بسیار رنگارنگ برای توصیف کوچکترین لحظه ها استفاده می کند. این کتاب برای یادگیری بسیاری از کلمات جدید، به ویژه صفت ها یا همان کلمات توصیف کننده مناسب است.

 1. ” Sincerely, Carter ” نوشته ویتنی گراشیا ویلیامز

موضوع کتاب: وقتی عاشق بهترین دوست خود می شوید چه اتفاقی می افتد؟ تماشا کنید که یک رابطه آرام آرام از دوستی به عاشقانه نزدیک می شود.

سطح زبان انگلیسسی کتاب: این یک کتاب سرگرم کننده و ساده است و مکالمات واقعی در آن آمده است. این کتاب از دیدگاه یک مرد نوشته شده است و با بسیاری از رمان های عاشقانه متفاوت است.

داستان‌های ژانر علمی تخیلی برای یادگیری زبان انگلیسی

ژانر فانتزی (تخیلی)

گاهی اوقات یک کتاب خیالی خوب به شما این امکان را می دهد که به سرزمین های جادویی سفر کنید. موجوداتی از جهان دیگری را به دنیای معمولی خودمان وارد می کند. اگر ترجیح می دهید که در دنیای خیالی سیر کنید، این ژانر شما را از دنیای واقعی دور می کند.

کتابهای فانتزی غالباً دارای توصیفات و شخصیتهای جالبی هستند، که این امر آنها را برای یادگیری کلمات هم معنی و کلمات متداول برای توصیف شخص، عالی می کند. از آنجایی که ژانر تخیلی از قوانین واقعیت پیروی نمی کند، در این کتاب ها هر می تواند روی دهد!

 1. ” Harry Potter and the Sorcerer’s Stone ” نوشته جی.کی. رولینگ

موضوع کتاب: هری پاتر جوان در اتاق کوچک زیر پله، زندگی غم انگیزی را سپری می کند. یک روز ، او به هاگوارتز، مدرسه ای که به بچه ها جادو می آموزند، دعوت می شود. از آن به بعد زندگی او برای همیشه تغییر می کند.

سطح زبان انگلیسی کتاب: “هری پاتر” برای بزرگسالان نوشته شده است، بنابراین سبک نوشتاری آن بسیار ساده است اما هنوز هم پر از زندگی است. این کتاب جزء دسته کتاب های بریتیش است؛ بنابراین اگر انگلیسی بریتیش را می خواهید که یاد بگیرید، می توانید سبک نوشتاری خاص بریتیش را در این کتاب پیدا کنید.

 1. ” The Girl with All the Gifts ” نوشته شده توسط ام.آر. ماری

موضوع کتاب: این کتاب در مورد دختر جوانی است که هدایای گران قیمت می گیرد، اما آنها او را خوشحال نمی کند. چراکه با او همانند یک حیوان آزمایشگاهی رفتار کرده اند.

سطح زبان انگلیسی کتاب: این کتاب متفاوت است زیرا به زبان حال نوشته شده است؛ همه چیز اکنون اتفاق می افتد. از آنجا که این کتاب از نقطه نظر یک دختر جوان نوشته شده است، نوشتاری بسیار ساده دارد. بنابراین می توانید روی داستان آن تمرکز کنید.

 1. ” The Ocean at the End of the Lane ” نوشته نیل گیمن

موضوع کتاب: یک روز پسری متوجه می شود خانواده ای که در پایین کوچه زندگی می کنند، کمی عجیب هستند. اما این مسئله مانع پسر نمی شود که با دختر کوچک خانواده دوست شود و این خود شروع  یک سفر عجیب و جادویی می شود.

سطح زبان انگلیسی کتاب: گیمن یک داستان سرای حرفه ای است. این کتاب ازسطح ساده به دشوار می رود و این باعث می شود که برای خواننده های پیشرفته، مناسب تر باشد.

ژانر داستان علمی

داستان علمی-تخیلی نوعی داستان است که مربوط به فناوری، علم یا جهان ناشناخته است. بسیاری از اوقات، این کتاب ها بر اساس علم واقعی ساخته شده اند، اما اتفاقات آن واقعی نیستند. یکی از مشهورترین نمونه های داستان های علمی “جنگ ستارگان” است. بنابراین اگر طرفدار این فیلم هستید، این کتاب علمی-تخیلی را دوست خواهید داشته باشید.

کتاب های علمی-تخیلی می توانند فراتر از انگلیسی ساده باشد؛ به طوری که می توانید اصطلاحات علمی و فناوری را به شما آموزش دهند. حتی اگر این علم و فناوری که در کتاب ها آمده است واقعی نباشد، اما بسیاری از کلمات و اصطلاحات واقعی هستند. می توانید بسیاری از کلماتی که درباره فضا، آزمایشگاه علوم و بسیاری اصطلاحات علمی هستند را یاد بگیرید.

 1. ” The Martian ” نوشته اندی ویر

موضوع کتاب : این کتاب در مورد فضانوردی است که به عنوان اولین انسانی روی سیاره مریخ قدم می گذارد. اما بعد اوضاع به طرز وحشتناکی اشتباه پیش می رود. فضانورد گمان می کند که دیگر مرده است و كاملاً ارتباطش با بقیه جهان قطع شده است و باید با کمک مهارت و هوش خود، راه بازگشت به خانه را پیدا کند.

سطح زبان انگلیسی کتاب: این کتاب پر از کلمات و اصطلاحات فضایی است! از آنجا که شخصیت اصلی در مریخ تنها است، گفتگو در این کتاب بسیار کم است. اما شما می توانید بسیاری از کلمات را در مورد مریخ ، فضانوردان و سایر موضوعات فضایی را یاد بگیرید.

 1. “The Atlantis Gene” نوشته ای.جی. ریدل

موضوع کتاب: دانشمندان رازی را کشف کرده اند که از آغاز خلقت بشریت وجود داشته است. اکنون این راز را دونفر می دانند که باید آن را از یک سازمان مخفی کنند؛ چرا که ممکن است کل بشریت را به نابودی بکشانند.

سطح زبان انگلیسی کتاب : این کتاب که یک داستان هیجان انگیز علمی-تخیلی دارد و کلمات عملیاتی زیاد و اصلاحات علمی را در خود دارد. این ترکیب کلمات باعث شده اند که خواندن آن، کمی دشوارتر شود. به طوری که این کتاب، مناسب زبان آموزان پیشرفته تر است.

 1. ” Ender’s Game ” نوشته اورسون اسکات کارت

موضوع کتاب: جهان در حال جنگ است و کودکان را در جوانی به ارتش می برند. یک پسر کوچک فوق العاده باهوش باید در این جهان پر از جنگ، بزرگ شود. خواه یا ناخواه، او باید امیدهای زمین را برای شکست دادن دشمنان بیگانه، برآورده کند.

سطح زبان کتاب: با وجود اینکه این کتاب درباره یک پسر جوان است، اما زبان آن در بعضی جاها کمی سخت است. این کتاب درباره رهبری، مورد قبول بودن جامعه و همچنین دولت و ارتش صحبت می کند. با خواندن این کتاب واژگان زیادی را در این موضوعات یادخواهید گرفت.

کتاب‌های ژانر رازآلود برای یادگیری زبان انگلیسی

ژانر راز و رمز آلود

رمان های رمزآلود در تلاش هستند که شما را در گیر کشف این کنند که چه کسی مرتکب جرم شده است. کشف بسیاری از رمز و رازها، هیجان انگیز خواهد بود. اما در بسیاری اوقات روند داستان این ژانر با سرعت کمتری پیش می رود و بیشتر بر روی بخش راز آمیز بودن آن تمرکز شده است.

خواندن این ژانر بسیار سرگرم کننده است و تلاش برای حدس زدن اینکه چه کسی قاتل است بسیار جالب خواهد بود. از آنجا که بسیاری از شخصیت های این کتاب ها دروغ می گویند، اگر نویسنده خوب باشد، می توانید از طریق زبان بدن و نحوه صحبت کردن، بفهماند که چه کسی مشکوک است.

 1. ” Evil Under the Sun ” نوشته آگاتا کریستی

موضوع  کتاب: کتاب های آگاتا کریستی از بسیاری دیگر از کتابهای این لیست قدیمی تر هستند، اما از بهترین نمونه های کتاب های اسرارآمیز کلاسیک هستند. در این کتاب کارآگاهی بلژیکی با نام هرکول پوآرو، در مورد مرگ یک زن زمانی که در تعطیلات است، تحقیق می کند. به نظر می رسد دردسر حتی در تعطیلات نیز اوو را دنبال می کند!

سطح زبان انگلیسی کتاب: از آنجا که این کتاب قدیمی است، برخی از اصطلاحات آن قدیمی است و خواندن آنها دشوار است. نحوه صحبت مردم در کتاب ممکن است دیگر مانند نحوه صحبت مردم در زندگی واقعی نباشد. اگر به کلمات زیبا و کمتر شناخته شده زیبا علاقه مند هستید، می توانید آنها را در این کتاب پیدا کنید!

 1. ” Nine Lives to Die ” نوشته ریتا مای براون

موضوع کتاب: یک شهر کوچک در ویرجینیا با مرگ های مشکوکی مواجه است. چه کسی این همه دردسر را بوجود می آورد؟

سطح زبان انگلیسی کتاب: این کتاب داستانی در مورد یک شهر کوچک و آرام است. شخصیت های آن در ابتدا لیست شده اند، بنابراین در زمان خواندن آن مشکلی نخواهید داشت. زبان ساده و گفتگوی واقعی باعث شده است که برای یادگیری نحوه صحبت به سبک انگلیسی زبانان عالی باشد.

 1. ” The Cinderella Murder ” نوشته ماری هیگینز کلارک

موضوع کتاب: این مجموعه درباره یک نمایش تلویزیونی است که پرونده های قدیمی و حل نشده را بررسی می کند. در این قسمت از کتاب، داستان زنی را روایت می کند که مرده پیدا شده در حالی که کفشی به پا ندارد؛درست مثل داستان افسانه ای سیندرلا.

سطح زبان انگلیسی کتاب: نوشتاراین کتاب کمی پیشرفته تر است، اما روند داستان به گونه ای است که سریع پیش می رود.

ژانرغیر داستانی

معرفی کتابهای غیر داستانی (کتابهایی درباره چیزهایی که واقعی هستند یا واقعاً اتفاق افتاده اند) سخت است؛ زیرا موضوع مورد علاقه شما بستگی دارد! کتابهای غیر داستانی جالب زیادی وجود دارد و باید به دنبال موضوعی باشید که برای شما جالب باشد.

هر آنچه را که بخواهید می توانید از کتابهای غیر داستانی یاد بگیرید. اگر به غذا، مد یا اسب (یا هر چیز دیگری!) علاقه دارید، می توانید اصطلاحات و کلمات مربوط به آن موضوعات را از یک کتاب یاد بگیرید.

در اینجا چند کتاب داستانی خوب برای شروع پیشنهاد شده است.

 1. ” Stiff ” نوشته مری روچ

موضوع کتاب : بعد از مرگ چه بر سر بدن ما می آید؟ این کتاب در مورد بدن شما اطلاعات خوبی را آموزش می دهد.

سطح زبان انگلیسی کتاب: مری روچ بسیار دوستانه می نویسد و تمام مسائل علمی را توضیح می دهد؛ گویی که با یک دوست صحبت می کند. در این کتاب کلمات علمی و رایج درباره زندگی و مرگ را خواهید آموخت.

 1. ” The Wright Brothers ” نوشته دیوید مک کالو

موضوع کتاب: این کتاب داستان دو برادری است که اولین هواپیما را ساختند.

سطح زبان انگلیسی کتاب: نوشتار این زندگی نامه پیشرفته است و به زیبایی نوشته شده است. اما از زبان دشواری استفاده کرده است. کلمات و توصیفات زیادی درباره تاریخ، رشد و مردم دارد. این کتاب پر از کلمات واژگان عالی است!

 1. ” Outliers ” نوشته مالکوم گلادول

موضوع کتاب: چه چیزی باعث موفقیت یک فرد می شود؟ ممکن است فکر کنید تمام این کتاب در مورد هوش و شخصیت است، اما مالکوم گلدول در مورد اهمیت محیط شما (مسائل  و افراد اطراف شما) برای رسیدن موفقیت می نویسد.

سطح زبان انگلیسی کتاب: ” Outliers” کتاب بسیار خوبی برای زبان آموزان پیشرفته انگلیسی است که علاقه مند به یادگیری کلمات و عبارات در مورد روانشناسی و نحوه رفتار و برخورد با مردم هستند.

بعد از معرفی  کتاب های مناسب یادگیری در ژانرهای مختلف، اجازه بدهید برویم سراغ کتاب هایراموزشی مناسبی که می توانید با کمک آنها سطح خود را ارتقاء دهید. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا از بهترین کتاب ها برای یادگیری مهارت های زبان انگلیسی آشنا شوید.

8 کتاب عالی برای یادگیری زبان انگلیسی

با چند کتاب خوب می توانید سریع انگلیسی یاد بگیرید. در اینجا بهترین کتاب ها برای یادگیری واژگان، دستور زبان و مهارت های گفتاری آمده است.

اگرچه روش های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد ، اما بهترین نقطه برای شروع یادگیری زبان، کتاب هایی با کیفیت بالا هستند.

بنا به تجربه ما، هیچ روش کم هزینه دیگری برای یادگیری چنین اطلاعاتی وجود ندارد؛ چه در اپلیکیشن ها، چه پادکست و چه یوتیوب.

اما حتی یادگیری رایگان هزینه ای برای شما دارد و آن هزینه زمانی است.  هرچه زمان بیشتری را برای یک برنامه یادگیری ضعیف صرف کنید، زمان کمتری برای دنبال کردن اهداف و علایق دیگرتان خواهید داشت.

ما فهمیده ایم که کسانی که سریعتر زبان را می آموزند، با مطالعه کتاب های باکیفیت، نه فیلم ها و بازی ها،توانسته اند به پیشرفت خود کمک کنند.

با توجه به این موضوع ، در اینجا 8 کتاب معرفی شده است که در سه دسته سازماندهی شده اند:

 • بهترین کتابهای واژگان
 • بهترین کتاب های گرامر
 • بهترین کتاب ها برای مکالمه و تلفظ

اگر قصد شرکت در آیلتس را دارید ، سه کتاب مفید ویژه آمادگی برای آیلتس نیز در انتهای مقاله آمده است.

بهترین کتاب ها برای بهبود واژگان انگلیسی

وقتی می شنوید که فردی در مدت 6 ماه انگلیسی را یاد گرفته است، یک دلیل آن این است که آنها از کتاب های خوب برای یادگیری کلمات جدید به زبان انگلیسی استفاده کرده اند. در ادامه بهترین کتاب واژگان را به شما معرفی کرده ایم.

بهترین کتاب‌های یادگیری لغات انگلیسی

بهترین کتاب ها برای یادگیری واژگان

کتاب DK’s English for Everyoneس

سریعترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی (یا هر زبانی) استفاده از تصاویر است. از این گذشته، قسمت بزرگی از مغز شما به پردازش اطلاعات بصری اختصاص دارد. همچنین نوزادان اولین کلمات خود را به همین روش یاد می گیرند. آنها ?  را می بینند، کلمه پیتزا را می شنوند و یاد می گیرند که وقتی می خواهند درباره ? صحبت کنند، می توانند کلمه پیتزا را بگویند.

کتاب های زیادی وجود دارد که با روش یادگیری تصوی، لغات را آموزش می دهند. یکی از بهترین آنها برای یادگیری، سری کتاب های DK’s English for Everyone است.

برای بزرگسالان، کتاب English Vocabulary Builder را پیشنهاد می کنم، که شامل 3000+ کلمه و عبارت مربوط به اشیا معمول، اقدامات و موقعیت های معمولی است. همچنین حجم زیادی برای یادگیری دستور زبان، اصطلاحات و عبارات تجاری نیز در خود دارد.

آنچه کتابهای DK را از سایر کتابهای تصویری متفاوت می کند این است که هر بخش از کتاب شامل تمرین های گوش دادن و مرور است و شما می توانید تلفظ را در وب سایت آنها یا با استفاده از برنامه رایگان آن تمرین کنید.

کتاب English Collocations in Use (Cambridge)

یادگیری یک کلمه جدید می تواند دشوار باشد. شما باید یاد بگیرید که معنی کلمه چیست، چگونه تلفظ می شود، چگونه هجی می شود و چگونه می توان از آن در یک جمله استفاده کرد. اما این سوال نیز وجود دارد که چگونه می توان از کلمه به طور طبیعی همانند فردی که  زبان مادری اش انگلیسی است، استفاده کرد؟

برای صحبت کردن به زبان انگلیسی طبیعی، باید مدتی را صرف مطالعه درمورد اصطلاحات کنید. دانشگاه کمبریج، که به متخصصان زبان انگلیسی خود مشهور است، مجموعه ای از کتابهایی را منتشر کرده است که می تواند به شما در یادگیری این عبارات کاربردی کمک کند.  کتابهای مشابهی دیگری نیز برای یادگیری عبارات فعلی و اصطلاحات وجود دارند که با کمک آنها می توانید واژگان خود را بیشتر گسترش دهید.

کتاب Oxford Advanced Learner’s Dictionary (OALD)

دانشگاه آکسفورد چون یکی از بزرگترین دیکشنری های انگلیسی (با 600000 کلمه) را منتشر کرده است بسیار مشهور است.

از همه مهمتر، متخصصان آنها یک کتاب با 3000 کلمه را منتشر کرده اند. این کتاب لیستی از مفیدترین و پرکاربردترین کلمات در کشورهای انگلیسی زبان را دارا می باشد. به گفته این متخصصان، هنگامی که این 3000 کلمه را یاد گرفتید، می توانید 80-90٪ مکالمات انگلیسی، وب سایت ها، روزنامه ها و غیره را بفهمید.

این 3000 کلمه همچنین به شما این امکان را می دهد تا هر واژه ای را در Oxford Advanced Learner’s Dictionary را بهتر درک کنید. جدیدترین نسخه این کتاب شامل 60،000 کلمه و 109،000 مثال است.

OALD شامل بسیاری از ویژگی های خاص است که شما در فرهنگ لغت های دیگر مانند مترادف و مکالمه می توانید پیدا کنید. همچنین می توانید نسخه برنامه آن را روی تلفن هوشمند خود نصب کنید. این برنامه به شما این امکان را می دهد که کلمه مورد نظر خود را پیدا کنید؛ حتی درصورتی که هجی درست آن را نمی دانید!

بهترین کتاب‌های یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین کتاب ها برای یادگیری دستور زبان انگلیسی

درست است که دستور زبان انگلیسی ساده نیست. اما بسیاری از کتابهای گرامر، بیش از حد خواننده را گیج کننده می کنند.

سه کتابی که در ادامه آمده است برای یادگیری گرامر عالی هستند. زیرا دستور زبان انگلیسی را به ساده ترین شکل ممکن  و حتی بسیار سرگرم کننده، آموزش داده اند. البته بهترین چیز در مورد این کتاب ها این است که می توانند به شما در یادگیری انگلیسی در خانه و همچنین سریع کمک کنند.

(توجه: اگر هدف شما مرور دستور زبان انگلیسی قبل از شرکت در آزمون آیلتس است، بهتر است یک متن تخصصی را بررسی کنید.)

کتاب English Grammar in Use (Cambridge)

یک کتاب عالی برای مطالعه انگلیسی در خانه، کتاب English Grammar in Use اثر ریموند مورفی است. (حتما نسخه ای که همراه با پاسخ است را تهیه کنید).

این کتاب، محبوب ترین کتاب دستور زبان در جهان است. به این دلیل که هر مبحث گرامر را به زبان ساده  همراه با مثالها و تمرینهای زیاد توضیح داده است.

آخر کتاب آزمونی دارد که شما را با سخت ترین مباحث گرامر مورد آزمایش قرار می دهد.

در واقع، بهترین راه برای مطالعه این کتاب شروع با موضوعاتی است که به نظر شما بیشتر جالب یا گیج کننده است. البته توجه داشته باشید که کتاب سطح intermediate آن برای زبان آموزان B1 / B2 نوشته شده است. بنابراین اگر سطح زبان انگلیسی شما پایین یا بالاتر باشد، باید به جای آن کتابهای Beginner یا Advanced را تهیه کنید.

کتاب Practical English Usage (Oxford)

یک مشکل رایج در کتاب های گرامر (به هر زبانی) این است که اطلاعات زیادی به خواننده می دهند. آنها توسط اساتید زبانشناسی که به تاریخ ، روانشناسی یا علم زبان علاقه مند هستند، نوشته شده اند. بنابراین مشکلات رایج را برای زبان آموزان انگلیسی را توضیح نمی دهند.

در مقابل، کتاب Practical English Usage به طور خاص برای خوانندگانی طراحی شده است که می خواهند انگلیسی یاد بگیرند. این کتاب برای اولین بار در سال 1980 منتشر شد و طی 40 سال گذشته چندین بار اصلاح شده است.

کتاب English Grammar: Understanding the Basics (Cambridge)

اگر در مورد اصطلاحاتی مانند فعل های transitive’و ‘ intransitive’ یا ضمایر ‘ demonstrative’ ‘ و ‘ interrogative احساس سردرگمی می کنید، کتاب دیگری که بدرد شما می خورد، کتاب دستور زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج، English Grammar: Understanding the Basics است.

برخلاف دو کتاب دیگری که معرفی شد، این کتاب دستور زبان انگلیسی را مرحله به مرحله توضیح می دهد. اگر مجبور باشید زیاد به زبان انگلیسی بنویسید، این کتاب بسیار برای شما مفید خواهد بود. همچنین اگر می خواهید سریع به سطح پیشرفته برسید، خواندن این کتاب را به شما توصیه می کنیم.

با دو کتاب قبلی، شما می توانید اشتباهات خود را برطرف کرده و جملات طولانی تری بسازید. اما این کتاب به شما کمک می کند تا تصویر بزرگتری از زبان انگلیسی را درک کنید.

بهترین کتاب ها برای بهبود مهارت های گفتاری شما

البته، بهترین راه برای ارتقاء مهارت های گفتاری، تمرین با یک معلم خصوصی یا برخی از دوستان انگلیسی زبان است. اما  می توانید چیزهای زیادی درباره مکالمه با دانستن چند کتاب خوب یاد بگیرید.  در ادامه به معرفی این کتاب ها پرداخته ایم.

کتاب English Conversation (Practice Makes Perfect)

اگر می خواهید از گفتگو با دوستان، همکاران یا سایر انگلیسی زبانان لذت ببرید، کتاب Practice Makes Perfect برای مطالعه بسیار مناسب است.خوبی برای مطالعه است. کتاب Practice Makes Perfect: English Conversation توسط ناشر آمریکایی، مک گرا-هیل منشر شده است.

این کتاب عبارات و اصطلاحات رایج را از طریق نمونه مکالمه ها، توضیحات دقیق و تمرین ها برای موقعیت هایی مانند:

 • معرفی خود و افراد دیگر
 • ابراز عقاید ، دوست داشتن ها و متنفر بودن ها
 • ابراز خواسته ها و نیازها
 • روایت یک داستان یا بازگویی یک مکالمه

همچنین می توانید به فایل های صوتی مکالمات آن در وب سایت یا از طریق برنامه های رایگان اندروید و آیفون گوش دهید.

کتاب Ship or Sheep? An Intermediate Pronunciation Course

اگر می خواهید انگلیسی را در خانه یاد بگیرید، کتاب بسیار خوب دیگری است که باید داشته باشید: کتاب Ship or Sheep? . این

کتاب را كمبریج منتشر کرده است و می تواند به شما در یادگیری تلفظ واژه ها و جملات انگلیسی كمك كند.

ساختار این کتاب مشابه English Grammar in Use است به وری که برای شروع آن نیازی نیست از ابتدای آن آغاز کنید. هر درس بر روی صدای خاصی تمرکز دارد (شامل 24 صامت انگلیسی و 19 صدای مختلف مصوت).

همچنین گفتگوها، تمرین ها و بازی هایی دارد که می توانید با همکلاسی یا معلم خصوصی  خود بازی کنید. (حتماً سی دی های صوتی همراه کتاب را تهیه کنید!)

کتاب‌های آماده سازی برای آزمون آیلتس

بهترین کتاب ها برای آماده سازی آیلتس

بالاخره، اگر می خواهید برای پذیرش یک دانشگاه انگلیسی زبان اقدام کنید یا ویزای کار در یک کشور انگلیسی زبان را دریافت کنید، احتمالاً نیاز به گذراندن آیلتس دارید. سه کتاب زیر می تواند شما را برای کسب بهترین امتیاز آماده می کنند.

کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS

کمبریج علاوه بر انتشار بسیاری از کتابهای خوب خودآموزی، یکی از خالقین آزمون آیلتس نیز هست. بنابراین جای تعجب نیست که آنها بهترین کتاب را نیز برای آماده سازی در آزمون منتشر کنند.

The Official Cambridge Guide to IELTS برای زبان آموزان انگلیسی با حداقل سطح خواندن B1 نوشته شده است و راهنمایی برای نحوه آماده سازی برای هر دو نسخه آیلتس (آکادمیک و جنرال) ارائه می دهد. علاوه بر این، این کتاب شامل بسیاری از نکات، توضیحات، تمرینات، مثالهای صوتی و تصویری است.  به علاوه 8 تست کامل تمرین نیز دارد.

البته توجه داشته باشید که این کتاب به شما واژگان یا دستور زبان را نمی آموزد. این کتاب بر روی مهارت های گوش دادن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن متمرکز است؛ دقیقاً مانند آیلتس.

کتاب Vocabulary for IELTS Advanced (Cambridge University Press)

توجه: این کتاب برای زبان آموزانی طراحی شده است که قصد شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک را دارند و می خواهند نمره  7 ، 8 یا 9 را بدست آورند. اگر فقط قصد شرکت در آزمون جنرال را دارید، کتاب English Collocations in Use،  که در بالا به آن اشاره شد، برای شما مناسب تر خواهد بود.

Grammar for IELTS (Cambridge University Press)

اگر بخش نوشتن آیلتس برای شما دشوار است، یا اگر برای شما مهم است که در آن قسمت نمره بالایی کسب کنید، کتاب خوبی که می توانید مطالعه کنید، کتاب Grammar for IELTS است.

این کتاب بر ساختارهای دستوری زبان رسمی و آکادمیک خاصی متمرکز است که باید برای کسب نمره بالا در آزمون (و موفقیت در دانشگاه انگلیسی زبان) به آن تسلط داشته باشید.

سخن آخر

همیشه قدم اول آموزش زبان انگلیسی، انتخاب کتاب مناسب است.  در این مقاله راهنمای کاملی از کتاب های داستانی و آموزشی آورده شد که با کمک آن می توانید به سرعت سطح زبان خود را بهبود دهید.اگر شما نیزتجربه ای از یادگیری زبان دارید در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید.

سوال‌های رایج در زمینه کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای مبتدیان کدام است؟

در این مقاله بهترین کتاب‌های آموزشی زبان انگلیسی برای گروه‌های مختلف از مبتدی تا پیشرفته معرفی شده است پس می‌توانید بر حسب نیاز انتخاب خوبی داشته باشید.

بهترین منابع برای آزمون آیلتس کدامند؟

بهترین کتاب‌ها برای آمادگی جهت شرکت در آزمون آیلتس در این مقاله آورده شده است، پیشنهاد می‌کنیم مقاله نوشته شده را با دقت مطالعه نمایید.

آیا می‌توانیم کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی را رایگان دانلود کنیم؟

بله سایت‌های زیادی در این زمینه وجود دارند که به علت محفوظ بودن حق ناشر از انتشار آن در این مقاله خودداری کرده‌ایم، ولی کتاب‌های مناسب در این زمینه به شما معرفی شده‌ است.

موسسه زبان تخصصی کوییک چه کتابی را برای تقویت زبان انگلیسی پیشنهاد می‌کند؟

در این مقاله تمام کتاب‌های پر کاربرد و قابل استفاده برای سطوح‌ مختلف از مبتدی تا پیشرفته معرفی شده است، البته باید اشاره کرد کتاب‌های آموزشی موسسه از برترین کتاب‌های دنیا گردآوری شده است، که می‌توانید با شرکت در دوره‌های موسسه کوییک از آنها استفاده نمایید.

آیا می‌توانیم زبان انگلیسی خود را به صورت خودآموز و با مطالعه کتاب تقویت کنیم؟

بله، البته می‌توان با کتاب‌های خودآموز و مطالعه زیاد سطح زبانی خود را ارتقاء دهید، اما بهتر است در کنار آن از دوره‌های آموزشی به صورت آنلاین و یا حضوری استفاده نمایید تا به صورت حرفه‌ای‌ترو در زمان کوتاه‌تر به زبان انگلیسی مسلط شوید.

مطالب مرتبط

این نوشته چقدر مفید بود؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 15 میانگین: 3.6]

guest
7 نظر یا سوال
Inline Feedbacks
View all comments
Mojde karimi
Mojde karimi

نحوه درست كتاب خوندن هم بفرماييد تا درك مطلب برامون راحت تر باشه

موسسه تخصصي زبان كوييك
موسسه تخصصي زبان كوييك(@zolfaghari)
مدیر
پاسخ به  Mojde karimi

سلام بهتره که کتابی متناسب با سطح خودتون انتخاب کنید تا کسل کننده نباشه

Yasamin
Yasamin

ممنون از كتابهاي خوبي كه معرفي كرديد

ahmadi
ahmadi

سلام برای من که میخوام خارج از ایران برم و شغلی که میخوام انتخاب کنم انگلیسی حرف زدن اولویت داره .چه کتابی پیشنهاد میکنید ؟ من خودم اول خواستم گرامر رو تقویت کنم ولی احساس میکنم کتابی بخونم که بتونم حرف بزنم ..

موسسه تخصصي زبان كوييك
موسسه تخصصي زبان كوييك(@zolfaghari)
مدیر
پاسخ به  ahmadi

با عرض سلام
زبان یک پکیج کامل هست و‌نمیشه فقط گرامر خوند‌یا فقط لغات رو
شما باید برای یادگیری همه این موارد رو در نظر بگیرید و تنها یکیش کافی نیست
باز هم اگر مشاوره کامل تری نیاز دارید با ما تماس بگیرید

رویا
رویا

سلام کتاب شماره ۱۸رو میخوام سفارش بدم ولی تو چنتا سایت زدم نداشت چطور میتونم تهیش کنم؟

موسسه تخصصي زبان كوييك
موسسه تخصصي زبان كوييك(@zolfaghari)
مدیر
پاسخ به  رویا

انتشارات جنگل می تونید تهیه کنید

موسسه تخصصی زبان کوییک - آموزش تضمینی زبان از مبتدی تا پیشرفته
7
0
لطفا سوال یا دیدگاهتان را برای ما بنویسید!x