در مطالب قبل در مورد روش‌های کسب آیلتس 7 با روش‌های اصولی صحبت کردیم با توجه به درخواست‍های مکرر شما قصد داریم درباره ده نکته اساسی و مهم برای تقویت لیسنینگ آیلتس صحبت کنیم. اگر در جستجوی نمره ۸ در آزمون آیلتس هستید حتما این مقاله را با دقت تا آخر بخوانید. اگر به دنبال مهاجرت کاری هستید تقویت لیسنینگ آیلتس برای شما ضروری است چرا که برای آیلتس جنرال نیازمند نمره بالایی در این مهارت می‌باشید.

در سایت‌های مختلف مطالب متفاوتی درباره تقویت مهارت شنیداری نوشته‌اند اما محققین موسسه تخصصی کوییک ده راهکار اساسی را برای تقویت شما در این زمینه پرداخته‌اند که دانستن آن کمک شایانی به بهبود مهارت لیسنینگ شما خواهد کرد.

  •  دنبال تکنیک‌ها و کلک‌های قدیمی نباشید

حتما درباره کلاس‌های کلک‌ها و تکنیک‌های بهبود مهارت لیسنینگ شنیده‌اید متاسفانه برخی از زبان آموزان خیال می‌کنند دانستن این موارد گرفتن یک نمره خوب را برای آن‌ها تضمین می‌کند متاسفانه این طرز تفکر فقط وقت شما را تلف می‌کند ، به جای هدر دادن زمان خود جهت یادگیری تکنیک‌ها سعی کنید گوش‌های خود را قوی کنید مطمئن باشید طراحان سوال بسیار از شما متخصص‌تر هستند و یک آزمون بین‌المللی در این حد هرگز نقطه ضعفی ندارد تنها راه موفقیت شما قوی کردن خودتان است .

  •  هر لحظه و هر جا زبان انگلیسی را گوش کنید

زمانی که شما سعی می‌کنید که انگلیسی را در زندگی روزمره خود دخیل کنید به مرور زمان گوش خود را آدابته با این زبان می‌کنید همچنین به ویژگی‌های کاربردی این زبان پی می‌برید.درست مثل اتفاقی که در دوران کودکی شما در محیط زندگی شما افتاد و بدون اینکه بخواهید زبان مادری خود را یاد گرفتید.
اگر در حال خواندن این مقاله موسسه زبان تخصصی کوییک هستید یعنی شما به میلیون‌ها منبع اینترنتی دسترسی دارید که می‌تواند دوای درد گوش‌های شما باشد اگر در مترو یا اتوبوس هستید ، حتی اگر قرار است یک مسیر نیم ساعته را طی کنید همین الان به یک پادکست گوش کنید ، پادکستی که برای شما جذابیت و ارزش شنیدن دارد.

آیا احساس می‌کنید که وقت خود را بی هدف در شبکه‌های اجتماعی تلف می‌کنید پس چرا سعی نمی‌کنید به تاپیک‌های تد تاک گوش کنید ، تاپیک‌هایی که برای شما بسیار جذاب هستند و علاوه بر آن درس‌های .مهمی را به شما می‌دهند

شنیده‌اید که تلفن همراه همواره باعث تلف کردن وقت انسان‌ها می‌شود، اما اگر تلفن را به صورت درست استفاده کنیم یکی از بهترین دوستان شما و معلم‌های شما برای بهبود لیسنینگ شما تلفن همراه شما است

اگر در آشپزخانه بعدازظهرها وقت بر روی درست کردن شام می گذارید سعی کنید در حین آشپزی یک فایل صوتی را گوش کنید مثلا در این زمان می‌توانید رادیو گوش کنید هرچند حواس شما کاملا به آن نیست.
برای شما لیستی از مهمترین منابع صوتی که در بالا ذکر شد را آورده‌ایم امیدواریم با دانستن و کار کردن بر روی این فایلها لیسنینگ شما به خوبی تقویت شود.

تقویت مهارت لیسنینگ شماره 2

جهت تقویت مهارت لیسنینگ در هر لحظه و هرجا زبان انگلیسی گوش دهید

  •  جهت تقویت لیسنینگ آیلتس راهکار و استراتژی داشته باشید

مهم است که درباره بخش‌های مختلف لیسنینگ آیلتس اطلاعات داشته باشیم همان‌ط‌ور که می‌دانیم در آزمون آیلتس چهار سکشن متفاوت وجود دارد که هر یک، قالب‌ها و فرمت‌های خاص خود را دارد علاوه بر آن ما انواع مختلف سوال در لیسنینگ آیلتس خواهیم داشت که زبان‌آموزان برای هر نوع سوال می‌بایستی مهارت مربوط به آن را بدانند ویدئوی زیر به درک این مطلب کمک بیشتری خواهد کرد.

  •  به صورت فعالانه و آگاهانه گوش کنید

اینکه شما بارها تست‌های مختلف لیسنینگ را بزنید به بهبود شما در این مهارت کمکی نخواهد کرد پس می‌بایستی از نقاط ضعف خود بعد از هر تست آگاه شوید مثلا باید متوجه شوید که در کدام بخش غلط‌های بیشتری دارید و فید بک بگیرید سپس با نوشتن تیپ اسکریپت می توانید در آن بخش بهبود لازم را کسب نمایید تیپ اسکریپت نویسی به این صورت می‌باشد که شما در انتهای هر جمله متوقف می‌شوید و سعی می کنید جمله را بنویسید این به تقویت مهارت دیکته شما کمک خواهد کرد فراموش نکنید که در آزمون آیلتس دیکته بخش بسیار مهمی است .

تقویت مهارت لیسنینگ شماره 3

جهت تقویت مهارت لیسنینگ بصورت آگاهانه گوش دهید

  • نسبت به نقاط ضعف خود واکنش نشان دهید

بعد از انجام چندین تست شما به نقاط قوت و ضعف خود پی می‌برید اما برای اینکه بهتر بتوانید نسبت به آنها آگاهی پیدا کنید سعی کنید در پایان هر تست غلط های خود را بنویسید ، غلط های شما می‌تواند ناشی از اسپلینگ اشتباه یا نفهمیدن تلفظ درست یا عدم توانایی نسبت به شنیدن واژه خاصی باشد بعد از چندین تست شما می‌توانید با قضاوت خودتان به ضعف‌های خود بیشتر پی برده و برای رفع آن بکوشید.

  • لذت ببرید

وقتی شما به امتحان آیلتس فکر می‌کنید هرگز نمی توانید از شنیدن لذت ببرید به عنوان مثال سعی کنید به موسیقی‌ها به زبان انگلیسی گوش دهید چرا که موسیقی باعث آرامش شما می‌شود و باعث تقویت گوش های شما نیز می گردد به مباحثی که علاقه مندید گوش کنید مثلا اگر عاشق اخبار هستید و حوادث را در سراسر دنیا دنبال می‌کنید سعی کنید کانال های انگلیسی زبان را برای اخبار انتخاب نمایید.

  • تمرکز خود را بالا ببرید

در آزمون آیلتس هر لحظه ممکن است جواب در بخش لیسنینگ به شما بدهد ولی متاسفانه چون شانس مجدد را برای شنیدن ندارید احتمال از دست دادن جواب بسیار بالا می‌باشد لذا شما نیازمندید تا حد امکان تمرکز خود را بالا برده و بر روی لیسنینگ تسلط کافی داشته باشید یکی از راه‌های افزایش تسلط و تمرکز تغییر در سبک زندگی شما است مثلا به جای اینکه رانندگی کنید سعی کنید پیاده‌روی کنید اگر وعده غذایی نامناسب و نامنظمی دارید به وعده غذایی خود سر و سامانی دهید .همچنین استرس شما باعث از دست دادن تمرکز شما می‌شود سعی کنید استرس را کنار بگذارید و به نتیجه فکر نکنید فراموش نکنید که استرس شما به طرز قابل توجهی تمرکز شما را پایین می‌آورد

  • برای تقویت لیسنینگ آیلتس آماده باشید

سعی کنید مادامی که در آزمون آیلتس هستید بدانید که مثلا الان در کدام سکشن هستید یک ،دو ، سه یا چهار برای هر کدام از این بخش‌ها آمادگی لازم را داشته باشید همچنین وقتی انواع سوال‌ها یا Types of question  را می بینید بدانید که برای جواب‌دهی با نحو احسن چه تکنیکی را می‌بایستی دنیال کنید یعنی مواظب باشید که غافلگیر نشوید.

  • برای تقویت لیسنینگ آیلتس نکات موسسه تخصصی زبان کوییک را تماشا کنید

در موسسه تخصصی زبان کوییک یادگیری و کسب نتیجه زبان‌آموزان از اولویت‌ها می‌باشد. بر همین اساس تصمیم گرفتیم مهم‌ترین نکات مربوط به کسب نمره درخشان در آیلتس ویدیوهای آموزشی خود را برای شما همینجا آپلود کنیم تا بتوانید از آن به نحو احسن استفاده نمایید.

  • تقلید کنید

در بسیاری از زبان‌آموزان دیده می‌شود که علی رغم سطح زبان خوب آنها در صحبت کردن بسیار ضعیف هستند. اگر بخواهید نکات مربوط به لهجه را به خوبی دریابید و لهجه‌های مختلف را و تلفظ‌ها را به خوبی ادا کنید در درجه اول بایستی خودتان سعی کنید که شبیه آن‌ها باشید. زمانی که خودتان این اصول را رعایت می‌کنید شنیدن آن متعاقبا برای شما ساده خواهدبود.

آخرین تغییرات ایجاد شده در بخش لیسنینگ آیلتس در سال 2020

در بخش لیسنینگ آزمون آیلتس از ژانویه 2020 شاهد تغییراتی جزئی بودیم که با تماشای فیلم زیر به تمامی جزییات آن پی خواهید برد.

مطالب مرتبط
آزمون دولینگو (Duolingo)
جزییات آزمون GRE
جزییات آزمون آیلتس
حروف ربط در زبان انگلیسی
تقویت مهارت روان صحبت کردن در آزمون آیلتس
دوره‌های آنلاین زبان انگلیسی برای مهاجرین ایرانی
اهمیت آموزش یادگیری زبان انگلیسی برای بازرگانان
یادگیری انگلیسی با فیلم
معرفی خود به زبان انگلیسی
آموزش رایگان زبان انگلیسی
تقویت اسپیکینگ در آزمون آیلتس
آموزش زبان انگلیسی آنلاین
آمادگی آیلتس جهت آموزش زبان از سطح ابتدایی
آموزش زبان انگلیسی در سفر
آموزش انگلیسی با داستان
مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان
تقویت مهارت ریدینگ در زبان انگلیسی
تقویت مهارت رایتینگ در زبان انگلیسی
اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای تمامی افراد
دوره های آنلاین در کوییک
آموزش سریع زبان انگلیسی در موسسه تخصصی زبان کوییک
بهترین آموزشگاه زبان در تهران
آموزشی متفاوت در موسسه تخصصی زبان کوییک
آموزش مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان در موسسه تخصصی زبان کوییک
کلاس‌های تضمینی در موسسه تخصصی زبان کوییک
برترین متد یادگیری زبان انگلیسی از صفر

10
دیدگاه یا سوال خود را بنویسید

avatar
ندا
ندا

سلام
ایا کلاس های مختص لیسنینگ هم دارید؟
چون من تو بقیه مهارت ها هفت شدم فقط لیسنینگ رو نتونستم نمره لازم رو بیارم

مهدي غياثوند
مهدي غياثوند

هزینه کلاسای اسکیلتون چقده؟

سيمين قاسمي
سيمين قاسمي

لیسنینگ من ۵.۵ شده با کلاسای شما چه مدت زمان میتونم نمرم و بالا ببرم؟

فاطمه عسگری
فاطمه عسگری

خیلی مفید بود، متشکرم

شفيعه حيدري
شفيعه حيدري

مرسی از مقاله خوبتون

Ehsan
Ehsan

فیلماتون عالی بود مرسی

نگار حقی
نگار حقی

سلام. من از این روش شما دو هفته اس دارم استفاده می کنم و لیسنینگم خیلی بهتر شده. مرسی واقعا.