یادگیری انگلیسی با آهنگ در موسسه تخصصی زبان کوییک

آیا از خواندن کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی خسته شده‌اید؟ یادگیری انگلیسی با آهنگ را تجربه کنید! آهنگ‌ها می‌توانند برای یک نوآموز زبان انگلیسی بسیار هیجان‌انگیز و جالب باشند. در این مطلب قصد داریم نحوه استفاده از آهنگ‌هایی که برای تقویت دامنه لغات، شنیدن و صحبت کردن به زبان انگلیسی مفید هستند را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

چرا یادگیری انگلیسی با آهنگ؟

برای پیشرفت سریع باید انگلیسی را به سرگرمی‌ها و علاقه‌مندی‌های خود مرتبط کنیم. این کار ارتباط شما را با زبان انگلیسی بیشتر می‌کند. اگر به موسیقی علاقه مندید، چرا یادگیری انگلیسی با آهنگ را شروع نمی‌کنید؟ این یک راه عالی برای بهبود درک و شیوایی زبان است. این کار حتی می‌تواند به عنوان یک استراحت پس از مطالعه کتاب باشد. موسیقی چیزی بیشتر از فقط کلمات و ملودی است. بیایبد عمیق‌تر نگاه کنیم.

 • فرهنگ

متن آهنگ‌های انگلیسی سرشار از ارجاعات به فرهنگ محلی آنها است برای نمونه گروه The kinks را برسی کنید که در آهنگ Autumn Almanac درباره چای و نان تست صحبت می‌کنند. آهنگ‌های انگلیسی مانند دریچه‌ای به فرهنگ پنهان در زبان آنها است. آنها طرز تفکر و زندگی بریتانیایی‌ها و آمریکایی‌ها را نشان می‌دهند. شما این اطلاعات را در کتاب درسی پیدا نمی‌کنید.
لهجه‌ها: انگلیسی با لهجه‌های مختلفی در میان مردم آمریکا و بریتانیا صحبت می‌شود. صداها در آهنگ، کار شنیدن و درک تفاوت‌های لهجه‌ها را آسان‌تر می‌کند. برای مثال Arctic monkeys با لهجه یورکشایر (شمال) می‌خوانند در صورتی که Blur با لهجه کوکنی (لندن) می‌خواند.

ادگیری انگلیسی با آهنگ

علاقه به موسیقی عاملی مهم در یادگیری انگلیسی با آهنگ

 • زبان عامیانه در یادگیری انگلیسی با آهنگ

در متن آهنگ‌های انگلیسی گاهی از کلمات و عبارات عامیانه استفاده می‌شود که می‌تواند برای شما مفید باشد زیرا عبارات رایج و غیر رسمی که امروزه بین افراد انگلیسی زبان استفاده می‌شود را به شما می‌آموزد

 • سرعت

سرعت آهنگ‌ها متفاوت است. شما می‌توانید برای شروع از آهنگ‌های آرام و ساده استفاده کنید سپس به سراغ آهنگ‌های سریعتر و پیچیده‌تر بروید. بومیان بریتانیا و آمریکا گاهی سریع صحبت می‌کنند برای همین گوش دادن به آهنگ‌های سریع تمرین خوبی برای مکالمه‌های واقعی در آینده است. شاید به نظرات اصلا مهم نباشد اما همین نکات ساده درباره یادگیری انگلیسی با آهنگ می‌تواند سطح زبان شما را بهتر کند.

 • بهبود تلفظ از طریق یادگیری انگلیسی با آهنگ

یافتن نحوه بیان یک واژه بسیار دشوار است مگر اینکه آن را بشنوید. آهنگ‌ها یک راه عالی برای شنیدن کلمات انگلیسی گفته (یا خوانده) شده توسط مردم محلی آمریکا و بریتانیا است. شما می‌توانید این تلفظ را تقلید کنید تا هنگام صحبت کردن به انگلیسی تلفظ طبیعی‌تری داشته باشید.

 • دسترسی

موسیقی می‌تواند در هنگامی که بقیه روش‌ها در دسترس نیستند در دسترس باشد. برای نمونه در خودرو، هنگام قدم زدن در خانه و حتی هنگام حمام کردن. به کمک هدفون، سایت Spotify و بلندگو بلوتوث، شما می‌توانید در هرجایی به موسیقی گوش دهید.

تقویت ذهن

بهترین آهنگ‌های انگلیسی “گیرا” هستند و چند روزی در ذهن شما می‌مانند

 • حافظه

بهترین آهنگ‌های انگلیسی “گیرا” هستند و چند روزی در ذهن شما می‌مانند که این باعث به یاد آوردن کلمات و اصطلاحات جدید از طریق تکرار می‌شود.

 • سرگرمی

 یادگیری انگلیسی با آهنگ مورد علاقه‌تان سرگرم کننده است! هر از گاهی یادگیری از طریق موسیقی می‌تواند به کمک شما بیاید تا از کتاب‌های درسی خسته کننده فاصله بگیرید و با انگیزه بمانید.

نحوه استفاده از موسیقی جهت تمرین زبان انگلیسی یادگیری انگلیسی با آهنگ

 • تمرین با متن آهنگ

ساده‌ترین راه برای یادگیری انگلیسی با آهنگ، گوش دادن به آهنگ و سپس برسی متن آن است. در یوتیوب شما می‌توانید ویدیو‌های حاوی متن آهنگ‌های معروف را مشاهده کنید که به شما کمک می‌کند بطور همزمان به دیدن متن آهنگ و گوش دادن به آهنگ بپردازید. شما همچنین می‌توانید متن آهنگ را دانلود کنید، چاپ کنید و هر واژه جدید را ترجمه کنید. هم خوانی و تلاش برای معنی کردن کلمات هم به پیشرفت شما کمک می‌کند

انگلیسی با آهنگ

برای یادگیری انگلیسی با آهنگ، همین الان شروع کنید.

 • چند وبسایت برای یادگیری انگلیسی با آهنگ
 • Lyricsttraining

یک راه تعاملی و جالب برای یادگیری انگلیسی با آهنگ ارائه می‌دهد. استفاده از ویدیو‌های حاوی متن آهنگ، می‌تواند به شما برای درک بهتر آهنگ کمک کند. صدها موسیقی در سایت وجود دارند پس شما می‌توانید موسیقی مورد علاقه خودتان را برای کمک به یادگیری انتخاب کنید.

 • Lyricgaps

تمرینات برای فهمیدن متن آهنگ‌ها ارائه می‌دهد به این صورت که به شما می‌گوید جای خالی عبارات را پر کنید. این سایت همچنین شامل “کارائوکه” و “آزمون” برپایه آهنگ‌های انگلیسی محبوب است.

 • Lyricstranslate

یک سایت جهانی برای ترجمه اشعار آهنگ به زبان‌های مختلف است. اگر شما ترجمه آهنگ مورد علاقه خودتان را پیدا نکردید ، نگران نباشید؛ چرا خودتان آن را ترجمه نکنید؟

 • Genius

شامل متن هزاران آهنگ است پس شما می‌توانید متن آهنگی که گوش می‌دهید را بخوانید. این سایت همچنین حاوی نظرات کاربران در مورد هدف و منظور متن نیز هست که راه خوبی برای درگیر شدن و تحت فشار قرار دادن خود برای درک متن آهنگ است. برای یادگیری انگلیسی با آهنگ چند تا از آهنگ‌های مورد علاقه‌تان را در این سایت جستجو کنید!

 یادگیری انگلیسی با آهنگ مورد علاقه‌تان

یادگیری انگلیسی با آهنگ مورد علاقه‌تان سرگرم کننده است

برای یادگیری انگلیسی با آهنگ گیتارتان را بردارید!

خودتان نوازنده‌اید؟ چرا برای یادگیری انگلیسی با آهنگ اقدام نمی‌کنید؟ نواختن و خواندن آهنگ‌های انگلیسی باعث بخاطر سپردن لغات و ایجاد ارتباط عاطفی با زبان می‌شود. چند آهنگ انگلیسی ساده با گیتار:

Oasis – Wonderwal

Pulp _ Common people

Radiohead – Fake plastic trees

سایت Ultimate-guitar حاوی آکورد و متن هر سه آهنگ بالا و هزاران آهنگ دیگر است. اگر نواختن یک آهنگ برای شما دشوار بود جستجو کردن عنوان آهنگ به علاوه آموزش گیتار در یوتیوب را امتحان کنید تا یک ویدیو آموزشی پیدا کنید. همچنین می‌توانید یک گام رو به جلو بردارید و خودتان به انگلیسی آهنگی تنظیم کنید و آن را بخوانید.

از فرهنگ لغت قافیه‌یاب مانند سایت Rhymer استفاده کنید تا در نوشتن صحیح شعر انگلیسی به شما کمک کند. اگر از نوشتن و نواختن آهنگ‌های انگلیسی لذت می‌برید، می‌توانید در یک رویداد “میکروفون باز” شرکت کنید. در این رویداد‌ها که معمولا در کافه‌ها برگزار می‌شوند به نوازندگان آماتور اجازه می‌دهند که بر روی یک استیج کوچک بروند و به انتخاب خودشان آهنگ بنوازند. اگر چنین رویدادی در نزدیکی شما نبود چرا خودتان در میان دوستان‌تان شروع به برگزاری این رویداد نمی‌کنید؟ فقط ترتیبی بدهید تا با سایر نوازندگان انگلیسی بطور غیر رسمی بنوازید.

هم خوانی با کارائوکه جهت یادگیری انگلیسی با آهنگ

کارائوکه راه خوبی برای خواندن آهنگ‌های انگلیسی است (حتی اگر نتوانید آنها را بنوازید). سعی کنید یک کافه کارائوکه در نزدیکی خودتان پیدا کنید و ببینید چه آهنگ‌هایی دارند تا بتوانبد در یک محیط شاد و بدون قضاوت آهنگ بخوانید.

اگر این کارها مناسب شما نیستند، کارائوکه در خانه و در جمع دستان را امتحان کنید. نکته عالی این است که شما می‌توانید در هرجایی آواز بخوانید (درخودرو ، اطراف خانه، حمام). آهنگ را انتخاب کنید، کلمات را پیدا کنید و آواز بخوانید!! هر مرحله یک تمرین عالی است.
کارائوکه چیست؟ ابزاری سرگرم‌کننده برای دوستداران آوازخوانی که از طریق یک صفحه نمایش و یک میکروفون، این امکان را برای افراد مبتدی فراهم می‌کند تا در حین پخش موسیقی بی‌کلامِ آوازهای مشهور، متن اشعار آن‌ها را بر صفحه نمایش ببینند.

کاراکوئه

کاراکوئه، تکنیکی جالب در راستای یادگیری انگلیسی با آهنگ

سوال‌های رایج در زمینه یادگیری انگلیسی با آهنگ

آیا یادگیری زبان انگلیسی با موسیقی امکان‌پذیر است؟

شاید برای سطوح مبتدی یادگیری انگلیسی با آهنگ بازدهی مناسب را نداشته باشد اما برای سطوح متوسط به بالا با توجه به علایق زبان‌آموزان امری بسیار مطلوب در زمینه آموزش به حساب می‌آید.

بهترین خواننده برای یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ کیست؟

علاقه شما به خواننده بسیار موثر است اما پیشنهاد ما خوانندگانی همچون Chris De Burg , Leonard Cohen و Pink Floyd می باشند.

برنامه مناسب آموزش زبان انگلیسی با آهنگ کدام است؟

در حال حاضر برنامه‌های متفاوتی در این زمینه وجود دارند که بهترین آن‌ها از نظر ما چکامه می‌باشد.

آیا یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ برای کودکان مناسب است؟

با توجه به علاقه زیاد کودکان در این زمینه، می‌توان گفت این روش یکی از روش‌های توصیه شده از طرف زبانشناسان می‌باشند چرا که خارج از قواعد کسالت‌آور برای کودکان می‌باشد.

مطالب مرتبط

این نوشته چقدر مفید بود؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

guest
4 نظر یا سوال
Inline Feedbacks
View all comments
موسسه تخصصی زبان کوییک - آموزش تضمینی زبان از مبتدی تا پیشرفته
4
0
لطفا سوال یا دیدگاهتان را برای ما بنویسید!x