آیا از خواندن کتاب های آموزش زبان انگلیسی خسته شده اید؟ یادگیری انگلیسی با آهنگ را تجربه کنید! آهنگ‌ها می توانند برای یک نوآموز زبان انگلیسی بسیار هیجان انگیز و جالب باشند.در این مطلب قصد داریم نحوه استفاده از آهنگ‌هایی که برای تقویت دامنه لغات، شنیدن و صحبت کردن به زبان انگلیسی مفید هستند را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

چرا یادگیری انگلیسی با آهنگ؟

برای پیشرفت سریع باید انگلیسی را به سرگرمی‌ها و علاقه مندی‌های خود مرتبط کنیم. این کار ارتباط شما را با زبان انگلیسی بیشتر می کند. اگر به موسیقی علاقه مندید، چرا یادگیری انگلیسی با آهنگ را شروع نمی کنید؟ این یک راه عالی برای بهبود درک و شیوایی زبان است. این کار حتی می‌تواند به عنوان یک استراحت پس از مطالعه کتاب باشد. موسیقی چیزی بیشتر از فقط کلمات و ملودی است. بیایبد عمیق‌تر نگاه کنیم.

یادگیری انگلیسی با آهنگ

علاقه به موسیقی عاملی مهم در یادگیری انگلیسی با آهنگ

 • فرهنگ

متن آهنگ‌های انگلیسی سرشار از ارجاعات به فرهنگ محلی آنها است برای نمونه گروه The kinks را برسی کنید که در آهنگ Autumn Almanac درباره چای و نان تست صحبت می کنند. آهنگ‌های انگلیسی مانند دریچه ای به فرهنگ پنهان در زبان آنها است. آنها طرز تفکر و زندگی بریتانیایی‌ها و آمریکایی‌ها را نشان می دهند. شما این اطلاعات را در کتاب درسی پیدا نمی کنید.
لهجه‌ها: انگلیسی با لهجه‌های مختلفی در میان مردم آمریکا و بریتانیا صحبت می شود. صداها در آهنگ، کار شنیدن و درک تفاوت‌های لهجه‌ها را آسان‌تر می کند. برای مثال Arctic monkeys با لهجه یورکشایر (شمال) می خوانند در صورتی که Blur با لهجه کوکنی (لندن) می خواند.

 • زبان عامیانه در یادگیری انگلیسی با آهنگ

در متن آهنگ‌های انگلیسی گاهی از کلمات و عبارات عامیانه استفاده می شود که می تواند برای شما مفید باشد زیرا عبارات رایج و غیر رسمی که امروزه بین افراد انگلیسی زبان استفاده می شود را به شما می آموزد

 • سرعت

سرعت آهنگ ها متفاوت است. شما می توانید برای شروع از آهنگ‌های آرام و ساده استفاده کنید سپس به سراغ آهنگ‌های سریعتر و پیچیده‌تر بروید. بومیان بریتانیا و آمریکا گاهی سریع صحبت می کنند برای همین گوش دادن به آهنگ‌های سریع تمرین خوبی برای مکالمه‌های واقعی در آینده است. شاید به نظرات اصلا مهم نباشد اما همین نکات ساده درباره یادگیری انگلیسی با آهنگ می تواند سطح زبان شما را بهتر کند.

 • بهبود تلفظ از طریق یادگیری انگلیسی با آهنگ

یافتن نحوه بیان یک واژه بسیار دشوار است مگر اینکه آن را بشنوید. آهنگ‌ها یک راه عالی برای شنیدن کلمات انگلیسی گفته (یا خوانده) شده توسط مردم محلی آمریکا و بریتانیا است. شما می‌توانید این تلفظ را تقلید کنید تا هنگام صحبت کردن به انگلیسی تلفظ طبیعی‌تری داشته باشید.

 • دسترسی

موسیقی می تواند در هنگامی که بقیه روش‌ها در دسترس نیستند در دسترس باشد. برای نمونه در خودرو، هنگام قدم زدن در خانه و حتی هنگام حمام کردن. به کمک هدفون، سایت Spotify و بلندگو بلوتوث، شما می توانید در هرجایی به موسیقی گوش دهید.

 • حافظه

بهترین آهنگ‌های انگلیسی “گیرا” هستند و چند روزی در ذهن شما می مانند که این باعث به یاد آوردن کلمات و اصطلاحات جدید از طریق تکرار می شود.

 • سرگرمی

 یادگیری انگلیسی با آهنگ مورد علاقه‌تان سرگرم کننده است! هر از گاهی یادگیری از طریق موسیقی می تواند به کمک شما بیاید تا از کتاب‌های درسی خسته کننده فاصله بگیرید و با انگیزه بمانید.

نحوه استفاده از موسیقی جهت تمرین زبان انگلیسی یادگیری انگلیسی با آهنگ

 • تمرین با متن آهنگ

ساده‌ترین راه برای یادگیری انگلیسی با آهنگ، گوش دادن به آهنگ و سپس برسی متن آن است. در یوتیوب شما می توانید ویدیو‌های حاوی متن آهنگ‌های معروف را مشاهده کنید که به شما کمک می کند بطور همزمان به دیدن متن آهنگ و گوش دادن به آهنگ بپردازید. شما همچنین می توانید متن آهنگ را دانلود کنید، چاپ کنید و هر واژه جدید را ترجمه کنید. هم خوانی و تلاش برای معنی کردن کلمات هم به پیشرفت شما کمک می کند

 • چند وبسایت برای یادگیری انگلیسی با آهنگ
 • Lyricsttraining

یک راه تعاملی و جالب برای یادگیری انگلیسی با آهنگ ارائه می دهد. استفاده از ویدیو های حاوی متن آهنگ، می تواند به شما برای درک بهتر آهنگ کمک کند. صدها موسیقی در سایت وجود دارند پس شما می توانید موسیقی مورد علاقه خودتان را برای کمک به یادگیری انتخاب کنید.

 • Lyricgaps

تمرینات برای فهمیدن متن آهنگ‌ها ارائه می دهد به این صورت که به شما می گوید جای خالی عبارات را پر کنید. این سایت همچنین شامل “کارائوکه” و “آزمون” برپایه آهنگ های انگلیسی محبوب است.

 • Lyricstranslate

یک سایت جهانی برای ترجمه اشعار آهنگ به زبان‌های مختلف است. اگر شما ترجمه آهنگ مورد علاقه خودتان را پیدا نکردید ، نگران نباشید؛ چرا خودتان آن را ترجمه نکنید؟

 • Genius

شامل متن هزاران آهنگ است پس شما می توانید متن آهنگی که گوش می دهید را بخوانید. این سایت همچنین حاوی نظرات کاربران در مورد هدف و منظور متن نیز هست که راه خوبی برای درگیر شدن و تحت فشار قرار دادن خود برای درک متن آهنگ است. برای یادگیری انگلیسی با آهنگ چند تا از آهنگ های مورد علاقه‌تان را در این سایت جستجو کنید!

برای یادگیری انگلیسی با آهنگ گیتارتان را بردارید!

خودتان نوازنده اید؟ چرا برای یادگیری انگلیسی با آهنگ اقدام نمی کنید؟ نواختن و خواندن آهنگ‌های انگلیسی باعث بخاطر سپردن لغات و ایجاد ارتباط عاطفی با زبان می شود. چند آهنگ انگلیسی ساده با گیتار:

Oasis – Wonderwal

Pulp _ Common people

Radiohead – Fake plastic trees

سایت Ultimate-guitar حاوی آکورد و متن هرسه آهنگ بالا و هزاران آهنگ دیگر است. اگر نواختن یک آهنگ برای شما دشوار بود جستجو کردن عنوان آهنگ به علاوه آموزش گیتار در یوتیوب را امتحان کنید تا یک ویدیو آموزشی پیدا کنید. همچنین می توانید یک گام رو به جلو بردارید و خودتان به انگلیسی آهنگی تنظیم کنید و آن را بخوانید.

از فرهنگ لغت قافیه‌یاب مانند سایت Rhymer استفاده کنید تا در نوشتن صحیح شعر انگلیسی به شما کمک کند. اگر از نوشتن و نواختن آهنگ‌های انگلیسی لذت می‌برید، می‌توانید در یک رویداد “میکروفون باز” شرکت کنید. در این رویداد ها که معمولا در کافه ها برگزار می شوند به نوازندگان آماتور اجازه می دهند که بر روی یک استیج کوچک بروند و به انتخاب خودشان آهنگ بنوازند. اگر چنین رویدادی در نزدیکی شما نبود چرا خودتان در میان دوستان‌تان شروع به برگزاری این رویداد نمی کنید؟ فقط ترتیبی بدهید تا با سایر نوازندگان انگلیسی بطور غیر رسمی بنوازید.

یادگیری انگلیسی با آهنگ

برای یادگیری انگلیسی با آهنگ، همین الان شروع کنید.

هم خوانی با کارائوکه جهت یادگیری انگلیسی با آهنگ

کارائوکه راه خوبی برای خواندن آهنگ‌های انگلیسی است (حتی اگر نتوانید آنها را بنوازید). سعی کنید یک کافه کارائوکه در نزدیکی خودتان پیدا کنید و ببینید چه آهنگ‌هایی دارند تا بتوانبد در یک محیط شاد و بدون قضاوت آهنگ بخوانید.

یادگیری انگلیسی با آهنگ

کاراکوئه، تکنیکی جالب در راستای یادگیری انگلیسی با آهنگ

اگر این کارها مناسب شما نیستند، کارائوکه در خانه و در جمع دستان را امتحان کنید. نکته عالی این است که شما می توانید در هرجایی آواز بخوانید (درخودرو ، اطراف خانه، حمام). آهنگ را انتخاب کنید، کلمات را پیدا کنید و آواز بخوانید!! هر مرحله یک تمرین عالی است.
کارائوکه چیست؟ ابزاری سرگرم‌کننده برای دوستداران آوازخوانی که از طریق یک صفحه نمایش و یک میکروفون، این امکان را برای افراد مبتدی فراهم می‌کند تا در حین پخش موسیقی بی‌کلامِ آوازهای مشهور، متن اشعار آن‌ها را بر صفحه نمایش ببینند

مطالب مرتبط
آزمون دولینگو (Duolingo)
جزییات آزمون GRE
جزییات آزمون آیلتس
حروف ربط در زبان انگلیسی
تقویت مهارت روان صحبت کردن در آزمون آیلتس
دوره‌های آنلاین زبان انگلیسی برای مهاجرین ایرانی
اهمیت آموزش یادگیری زبان انگلیسی برای بازرگانان
یادگیری انگلیسی با فیلم
معرفی خود به زبان انگلیسی
آموزش رایگان زبان انگلیسی
تقویت اسپیکینگ در آزمون آیلتس
آموزش زبان انگلیسی آنلاین
آمادگی آیلتس جهت آموزش زبان از سطح ابتدایی
آموزش زبان انگلیسی در سفر
آموزش انگلیسی با داستان
مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان
تقویت مهارت ریدینگ در زبان انگلیسی
تقویت مهارت رایتینگ در زبان انگلیسی
اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای تمامی افراد
دوره های آنلاین در کوییک
آموزش سریع زبان انگلیسی در موسسه تخصصی زبان کوییک
بهترین آموزشگاه زبان در تهران
آموزشی متفاوت در موسسه تخصصی زبان کوییک
آموزش مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان در موسسه تخصصی زبان کوییک
کلاس‌های تضمینی در موسسه تخصصی زبان کوییک
برترین متد یادگیری زبان انگلیسی از صفر

4
دیدگاه یا سوال خود را بنویسید

avatar
محمدرضا
محمدرضا

اقا این مقاله حرف نداشت
دمتون گرم
خیلی حال کردم

اتنا
اتنا

ممنون از مطلب خوبتون

حمید
حمید

خیلی این روش باحاله

Mahsa.msb
Mahsa.msb

MerC babate in matlabeton,hatman try mikonm