یادگیری سریع لغات زبان انگلیسی به موثرترین روش

یادگیری سریع لغات زبان انگلیسی  همواره یکی از دغدغه‌‌های زبان‌آموزان در سراسر دنیا می‌باشد.اولین و موثرترین گام برای یادگیری زبان انگلیسی حفظ و یادگیری لغات جدید است، به طوری که برای این که بتوانیم به زبان انگلیسی به راحتی صحبت و آن را درک کنیم و همچنین، نمرات قابل قبولی در هر ۴ مهارت آزمون آیلتس و دیگر آزمون‌های زبان انگیسی کسب کنیم، باید دایره لغات وسیعی داشته باشیم. دانستن معنای لغت به تنهایی کافی نیست بلکه ما باید کاربرد آن‌ را در جمله بدانیم و لغات هم معنی و متضاد آن را نیز به خاطر بسپاریم، اما همانطور که همه ما تجربه کرده‌ایم یادگیری لغات انگلیسی با این دامنه وسیع و فراریت بالای آن کار مشکلی است لذا همواره به دنبال راه‌هایی هستیم که بتوانیم لغات جدید را سریع‌تر و موثرتر حفظ کنیم. در این مقاله ما ۹ روش جدید، سریع و آسان را ارائه‌ کرده‌ایم که می‌تواند در به خاطر سپردن لغات زبان انگلیسی و استفاده از آن‌ها در هر ۴ مهارت زبان انگلیسی به شما کمک و آن را لذت بخش‌تر کند.

جهت یادگیری سریع لغات زبان انگلیسی، بخوانید و بخوانید

اولین و ضروری‌ترین روش برای یادگیری سریع لغات زبان انگلیسی خواندن زیاد است، چرا که بهترین راه برای یادگیری کاربردی واژگانی غنی و وسیع است. وقتی که یک لغت جدید در متنی که دوست دارید می‌خوانید، ابتدا سعی کنید تا معنی آن را حدس بزنید و سپس معنی دقیق آن را از دیکشنری پیدا کنید، همین امر به شما کمک می‌کند تا معنی واژه راحت‌تر در ذهنتان بماند، به علاوه مفهوم متنی که شما درگیر خواندن آن هستید کمک می‌کند تا معنی واژه و کاربرد آن در جمله را یاد بگیرید.
برای مثال، در جمله، “This soup is horrible, it tastes so bitter!” شما ممکن است معنی واژه “bitter” را ندانید اما با توجه مفهوم کل جمله شما متوجه می‌شوید که مفهوم “خوب نبودن” دارد.
شما می‌توانید آنچه را که می‌خواهید بخوانید! اگر علاقه به ادبیات دارید، می‌توانید کتاب‌های ادبی و رمان‌های انگلیسی بخوانید، اما اگر به خواندن کتاب داستان تمایل ندارید مجله یا یک کتاب آشپزی بخرید و آن را بخوانید یا یک کتاب کودک به زبان انگلیسی برای کودکتان بخوانید، و یا مقالات و کتاب‌های مرتبط با حوزه کاری خود را بخوانید. به علاوه هزاران مقاله آنلاین و وب سایت‌های خبری وجود دارند که مطالب جذابی برای خواندن دارند. بنابراین چیزی را که دوست دارید پیدا کنید و آن را بخوانید.
خواندن آسان، سرگرم کننده و آرامش بخش است و هم زمان دیگر مهارت‌های زبان انگلیسی شما را تقویت می‌کند و همچین به عنوان گامی موثر در یادگیری سریع لغات زبان انگلیسی به حساب می‌آید.

خواندن

داشتن دایره لغات وسیع از طریق خواندن و کاربرد در جمله

کلمات مرتبط به یک لغت را نیز یادبگیرید

دیگر روش یادگیری سریع لغات زبان انگلیسی آموختن کلمات مرتبط است. برای مثال اگه واژه “care” به منای ” مراقبت کردن” را آموخته‌اید، آن را متوقف نکنید! با استفاده از یک فرهنگ لغت یا اینترنت مشتقات آن و عباراتی که در آن‌ها به کار می‌رود را پیدا کنید. “careful, carefree, careless, take care” کلمات مرتبط با این واژه هستند. در نتیجه، شما با یک کلمه شروع می‌کنید اما به زودی چهار مورد دیگر را نیز می‌آموزید. به دلیل این که معنی آن‌ها مرتبط است، یادگیری معنای هرکدام ساده‌تر می‌شود.

جمله بسازید

ساختن جمله به شما کمک می‌کند تا واژه ای را که آموخته اید در جمله به کار ببرید و موقعیت استفاده از آن را به خاطر بسپارید. شاید بتوان گفت این بهترین روش یادگیری سریع لغات انگلیسی است. اما برای اینکه مغز شما بتواند یک لغت را در آینده به یاد بیاورد، بهترین راه استفاده از روش زیر است:
ده جمله بسازید و در هرکدام معنای متفاوتی از واژه‌ای که می‌خواهید یاد بگیرید را به کار ببرید. برای مثال، اگر می‌خواهید فعل عبارتی”to tidy up“را یاد بگیرید، برای نمونه می‌توانید جملات زیر را بنویسید:

“Maria, you must tidy your room up”, “I have to tidy up before my friends come”, “Paul will watch TV after he finishes tidying up the kitchen”.

این جمله بنجامین فرانکلین را شنیده‌اید؟ «اگر به من بگویید فراموش می‌کنم، اگر به من یاد بدهید شاید یاد بگیرم، اگر من را درگیر آن کنی یاد می‌گیرم».
بنابراین با ساختن جمله از لغات جدید به مغزتان کمک می‌کنید تا یاد بگیرد، زیرا به طور فعال در فرآیند یادگیری دخیل می‌شود.

ساختن جمله

ساختن جمله با استفاده از لغات جدید یکی از موثرترین روشها میباشد

صدای خود را ضبط کنید

یکی از روش‌های یادگیری سریع لغات انگلیسی که اخیرا در میان زبان‌آموزان بسیار رایج شده است، ضبط کردن واژه‌ها و معانی آن‌ها با زبان خودشان است. با شنیدن لغت با صدای خود، با صدای بلند و احساس حرکت دهان خود، مغز شما حتی بیشتر از روش قبل درگیر یادگیری می‌شود.
اگر شما در گذشته لغاتی را حفظ کرده‌اید، اما برای مدت زمان زیادی آن را تمرین یا دوره نکرده‌اید، وقتی دوباره آن کلمات را می‌بینید ممکن است برای شما آشنا باشند اما سخت است که معانیاش را به یادآورید. بنابراین، از یک دوربین، موبایل یا وب‌کم خود استفاده کنید تا تمرین لغات جدید و استفاده از آنها در جملاتی که ساخته‌اید را ضبط کنید و در زمان‌های بیکاری یا حتی زمانی که مشغول انجام فعالیت‌هایی هستید که مغزتان را درگیر نمی‌کند، به آن گوش دهید تا بارها برای شما تکرار شود.

برای یادگیری سریع لغات زبان انگلیسی فلش کارت درست کنید

استفاده از فلش کارت یک راه محبوب و پر بازده برای یادگیری سریع لغات زبان انگلیسی است. روی هر کارت یک لغت بنوسید و بر روی دیگر آن معنی لغت را در جمله (نه به صورت کلمه) بنویسید.، به علاوه نقش هر کلمه را در جمله مشخص کنید (part of speech). اگر یادگیری شما از طریق تصویر بیشتر است، به جای نوشتن معنی لغت، توصیفی از آن را رسم کنید.
شما همچنین می‌توانید فلش کارت لغاتی که به خاطر سپردن آن‌ها برای شما سخت بوده را در مکان‌هایی قرار دهید که آنها را به طور منظم می‌بینید. و یا تعریف کلمه را ترسیم کنید.
هر روز، فلش کارت‌های خود را بردارید و بخوانید. کلمه را بخوانید و قبل از بررسی نقاشی یا تعریف آن در پشت آن سعی کنید خودتان معنی آن را به یاد بیاورید، از همین رو در موسسه تخصصی زبان کوییک، مدرسین و به طور کلی متد آموزشی شما را به تهیه فلش کارت‌‍‌ها وادار می‌سازند تا واژه‌ها همیشه در ذهن شما تثبیت شوند.

جهت یادگیری سریع لغات زبان انگلیسی‌، بازی کنید

هنگامی که شما سرگرم بازی هستید بسیار ساده‌تر یاد می‌گیرید. بازی‌هایی مانند: “boggle” یا “scrabble” بازی کنید. این بازی‌ها خلاقیت شما را آزمایش میکند و به‌طور ناخودآگاه تمرکز بیشتری از شما را استفاده می‌کند. مثلا شما لغت دشواری را که موقع خندیدن یک کاراکتر در بازی یاد گرفته‌اید، قطعا راحت‌تر یاد می‌گیرید. پس پیوند فضای مجازی و واقعی کمک شایانی در زمینه یادگیری سریع لغات زبان انگلیسی به شما می‌کند.

ضبط کردن

ضبط کردن صدای خود باعث تکرار مداوم لغات میشود

صحبت کنید

برای تمرین صحبت کردن دو کانال ارتباطی مهم و اساسی وجود‌دارد.

  • یادگیری سریع لغات زبان انگلیسی از طریق صحبت با دوستان

  •  صحبت کردن و فکر کردن به زبان انگلیسی با خودتان

در روش شماره ۴ توضیح دادیم که چگونه ضبط کردن صدا به شما کمک می‌کند که مغز کلمات را بهتر یاد بگیرد. اما صحبت کردن با دوستان به زبان انگلیسی، روش دیگری است که می‌تواند تاثیر مثبت بیشتری بریادگیری مغز بگذارد. اگر شما معلم زبان انگلیسی یا هیچ دوست انگلیسی زبان ندارید، نگران نباشید! با یکی از دوستانتان که می‌خواهد انگلیسی را برای یک فنجان چای تمرین کند، صحبت کنید!
موضوعات مختلف انتخاب کنید تا به این ترتیب از واژگان مختلفی در صحبت کردن‌تان استفاده کنید. قبل از ملاقات با دوستان خود یک یا دو ساعت وقت بگذارید و لیستی بنویسید از کلماتی که می‌خواهید در مکالمه‌ استفاده کنید.

صحبت با دوستان

صحبت با دوستان به زبان انگلیسی یکی از روش های جالبی میباشد

تکرار و تکرار داشته باشید

همان‌طور که اسپانیایی‌ها می‌گویند “la repetición es la madre del éxito”، یا “تکرار کلید موفقیت است”. برای یادگیری هر چیزی، باید تکرار کنید، تکرار کنید، تکرار کنید.
هر روز، وقتی را برای مرور واژگان کنار بگذارید. مهم نیست که چطور این کار را انجام می‌دهید، مهم این است که روزانه تمرین کنید و آن را به یک عادت خوب برای خود تبدیل کنید.

صبور باشید

و بالاخره، آخرین راه یادگیری سریع لغات زبان انگلیسی صبور بودن است.یادگیری زبان انگلیسی یک دستاورد بزرگ است و هر بار که یک کلمه جدید را یاد می‌گیرید، باید به خودتان افتخار کنید. پس صبور باشید و بدانید که یادگیری زبان انگلیسی و به خصوص وسیع شدن دایره لغاتتان علاوه بر تلاش شما و استفاده از روش‌های کارآمد نیاز به زمان دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این مقاله با ما تماس بگیرید.

یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی یک دستاورد بزرگ است

سوال‌های رایج در زمینه یادگیری سریع لغات زبان انگلیسی

بهترین روش یادگیری لغات زبان انگلیسی چیست؟

با توجه به اینکه لغات زبان انگلیسی خیلی زود از یاد می‌روند، بهترین روش یادگیری این لغات، ساختن مثال‌هایی درباره این لغات است. این روش به شما کمک می‌کند که لغات همیشه در ذهن شما بمانند.

چگونه کلمات انگلیسی را فراموش نکنیم؟

اگر می‌خواهید کلمات انگلیسی را فراموش نکنید، می‌بایستی تعدادی محدود واژه در روز را یاد بگیرید و سعی کنید در طول روز در ذهن خود مثال‌هایی با این واژه‌ها بسازید. فراموش نکنید تکرار بهترین راهکار است.

روش موسسه تخصصی زبان کوییک در آموزش لغات زبان انگلیسی چیست؟

موسسه تخصصی زبان کوییک، با بهره‌مندی از تیم تحقیق و توسعه مجرب خود، بهترین روش را در زمینه آموزش لغات انگلیسی ارائه می‌نماید. شما می‌توانید در طول دوره آموزشی ما 2000 واژه بسیار کاربردی را به خاطر بسپارید.

چگونه می‌توان به مجموعه لغات موسسه تخصصی کوییک دسترسی داشت؟

شما می‌توانید با تماس با موسسه تخصصی کوییک ، مجموع گنجینه لغات کوییک را سفارش دهید.همکاران ما سفارش شما را در اسرع وقت به هر جای ایران ارسال خواهند کرد.

مطالب مرتبط

این نوشته چقدر مفید بود؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 60 میانگین: 3.6]

guest
0 نظر یا سوال
Inline Feedbacks
View all comments
موسسه تخصصی زبان کوییک - آموزش تضمینی زبان از مبتدی تا پیشرفته
0
لطفا سوال یا دیدگاهتان را برای ما بنویسید!x