آزمون آیلتس یک آزمون بین المللی است که از ۴ بخش  SPEAKING و LISTENING و READING و WRITING  به ترتیب صحبت کردن و شنیدن و خواندن و نوشتن است تشکیل شده است و بنا به نمره‌ای که در هر بخش بدست می‌‌آورید میانگین نمره‌ای بین ۰ تا ۹ کسب می‌کنید. باید توجه داشته باشید که هر بخش نیز از ۰ تا ۹ نمره دهی می شود . ممتحن در آزمون  SPEAKING به نکات ریزی توجه می‌کند و در مجموع به شما نمره‌ای می‌دهد یکی از این نکات مود توجه، روان صحبت کردن در آزمون آیلتس است یا به عبارت دیگر به زبان انگلیسی FLUENCY که بالاترین امتیاز و مهم ترین نکته قابل توجه در آزمون SPEAKING آیلتس می‌باشد. بعد از آن وضوح و دستور زبان و تلفظ و لغت به ترتیب VOCABULARY, GRAMMAR AND PRONUNCIATION , CLARITY  مورد توجه قرار می‌گیرند و بر نمره‌دهی به شما تاثیر می‌گذارد.

در این مقاله نکاتی چند برای تقویت مهارت روانی کلام در آزمون بین المللی آیلتس بیان می‌کنیم.لازم به ذکر است برای افراد کم حوصله‌تر ویدیویی گذاشتیم که خلاصه تمامی این مطالب است.

تقویت مهارت روان صحبت کردن در آزمون آیلتس

تقویت مهارت روانی کلام در آزمون بین المللی آیلتس

چگونه روان صحبت کردن در آزمون آیلتس یا همان FLUENCY  خود را تقویت کنیم؟

در صورتی‌که زبان خوبی داشته باشید اما روانی کلام را را رعایت نفرمایید باید بدانید که نمره‌ای بالاتر از ۶ در آزمون آیلتس دریافت نخواهید کرد، راه‌های تقویت روان صحبت کردن در آزمون آیتلس را یاد بگیرید.

 مواردی چند از مهم‌ترین آنها به صورت ذیل می‌باشد:

پیروی از ۵ مرحله بسیار مهم و اساسی جهت روان صحبت کردن در آزمون آیلتس

جهت روان صحبت کردن در آزمون آیلتس پس از اینکه از شما سوال پرسیده شد با مکثی چند لحظه‌ای موارد و مراحل زیر را به سرعت به ذهن خود بیاورید و پاسخ خود را با جمله‌بندی مناسب به جای جواب تک کلمه‌ای در این قالب مرور کنید.

  • انتخاب عبارت شروع یا STARTING EXPRESSION مناسب با صورت سوال

بجای مستقیم بیان کردن ایده و جواب خود بدون هیچ مقدمه‌ای، ابتدا جهت آمادگی ذهنی خود و زمان خریدن برای پیدا کردن جواب مناسب با سلیقه‌ی خودتان، یک عبارت شروع‌کننده که مربوط به سوال هم باشد انتخاب کنید . این عبارات بسیار زیاد هستند ولی مواردی از کاربردی‌ترین‌های آنها به شرح زیل است :

تا جایی که برام مهمه

AS FAR AS I CONCERN

در حقیقت

IN FACT

از نظر من

IN MY OPINION

در واقع

ACTUALLY

در نقطه نظر من

IN MY POINT OF VIEW

تا جایی که یادم میاد

AS FAR AS I REMEMBER

اگر بخوام در مورد این مسئله صحبت کنم، باید بگم که

IF I WANT TO TALK ABOUT THIS SUBJECT, I WOULD SAY

مثال زیر را در نظر بگیرید:

?A: Do you have any hobbies

… B: well, if I want to talk about my beloved activities that I like to do in my free time , I  would say it is

همان طور که در این مثال می بینید دو جمله اول گفته که :

A: آیا سرگرمی داری ؟

B : خوب، اگر بخوام در مورد فعالیت‌های مورد علاقه‌ام که در اوقات فراغتم انجام میدهم صحبت کنم، باید بگم که ….

  • PARAPHRASING یا استفاده از ساختارها، عبارات و کلمات معادل سوال در جواب

جهت تقویت روانی کلام و فرصت‌دهی به شما جهت یافتن پاسخ مناسب و شاخ و برگ دادن به صحبت خود،یکی از نکات نمره‌دهی از نظر ممتحن در آزمون زبان طول صحبت کردن از نظر زمانی است و هرچقدر بیشتر صحبت کنید تاثیر مثبت‌تری بر روی نمره اکتسابی خود می‌گذارد.همچنین PARAPHRASING در صورت سوال مثل آنچه که در پاسخ مثال بالا اتفاق افتاد نشان‌دهنده ی میزان فهم شما از زبان انگلیسی و درک مطلب شما است، که یکی از اجباری‌ترین و لازم‌ترین عبارات در شروع صحبت کردن شما می‌باشد و بر نکته‌ی دوم یعنی CLARITY  یا همان وضوح مهمترین تاثیر را دارد که شما زبان‌آموزان گرامی می‌توانید با کسب مهارت وضوح در آزمون آیتلس این مورد را به خوبی تقویت نمایید.

در مثال فوق MY BELOVED ACTIVITIES TO DO IN MY FREE TIME  همان عبارت تغییر یافته یا به اصطلاح PARAPHRASE شده‌ی کلمه ی HOBBY است که در عین حال طول صحبت، روانی کلام و قدرت فهم و درک زبان انگلیسی به صورت یکجا داشته است.

  • صحبت کردن درباره ایده اصلی

مرحله‌ی سوم تقویت روان صحبت کردن در آزمون آیلتس ،آوردن پاسخ سوال یا به عبارت دیگر GIVING MAIN IDEA  یا دادن ایده اصلی می‌باشد. پس از گذاراندن دو مرحله فوق که گویی مقدمه‌ای برای آوردن و مطرح کردن جواب سوال است حال موقع آن است که جواب اصلی را در قالب کلمات یا جملات بیاورید . به عنوان مثال در تکمیل جواب فوق :

?A: Do you have any hobbies

B: well, if I want to talk about my beloved activities that I like to do in my free time , I  would say they are a lot. For instant swimming, playing tennis are my two favorite hobbies that I like to do in my leisure time

A: آیا سرگرمی داری ؟

B : خوب، اگر بخوام در مورد فعالیت‌های مورد علاقه‌ام که در اوقات فراغتم انجام میدهم صحبت کنم، باید بگم که آنها زیاد هستند . به عنوان مثال شنا کردن و تنیس بازی کردن دو تا از فعایت های مورد علاقه من در اوقات فراغتم است.

همان طور که میبیند از کلمه ی leisure time  بجای  free time  استفاده کریم تا به ممتحن نشان دهیم که دایره لغات گسترده‌ای داریم.

تقویت مهارت روان صحبت کردن در آزمون آیلتس

صحبت کردن درباره ایده اصلی

  • آوردن دلیل و مدرک برای پاسخ خود در مرحله سوم

روان صحبت کردن در آزمون آیلتس با طولانی شدن صحبت شما تا حدود زیادی تامین می شود بنابراین پس از آوردن جواب اصلی موقع آوردن سند و علت است یعنی Supporting Ideas . با عباراتی چون because , because of , due to , since   دلایل خود را بیان کنید.

مثال قبلی را کامل می کنیم :

?A: Do you have any hobbies

B: well, if I want to talk about my beloved activities that I like to do in my free time , I  would say they are a lot. For instant swimming, playing tennis are my two favorite hobbies that I like to do in my leisure time . since I am very active person and I like sporting and working out a lot

A: آیا سرگرمی داری ؟

B : خوب، اگر بخواهم در مورد فعالیت‌های مورد علاقه‌ام که در اوقات فراغتم انجام میدهم صحبت کنم، باید بگم که آنها زیاد هستند . به عنوان مثال شنا کردن و تنیس بازی کردن دو تا از فعالیت های مورد علاقه من در اوقات فراغتم است.  به این دلیل که من خیلی انسان فعالی هستم و ورزش کردن را بسیار دوست دارم.

  • استفاده از Ending Expression یا به عبارت دیگر تعریف یک نتیجه گیری

جهت بستن کلام و زیبا تر شدن بیان و تقویت روان صحبت کردن در آزمون آیلتس دقت کنید که در این قسمت از عبارات کلیشه‌ ای استفاده نکنید مثلا: این بود جواب من به این سوال  یا به انگلیسی

.That was my answer to this question

تکمیل مثال فوق با عبارات پایانی یا نتیجه گیری :

?A: Do you have any hobbies

B: well, if I want to talk about my beloved activities that I like to do in my free time , I  would say they are a lot. For instant swimming, playing tennis are my two favorite hobbies that I like to do in my leisure time . since I am very active person and I like sporting and working out a lot. Therefor, I prefer to spend my time more energetic and active  in compare with sitting on a coach and watching TV

A: آیا سرگرمی داری ؟

B : خوب، اگر بخوام در مورد فعالیت‌های مورد علاقه‌ام که در اوقات فراغتم انجام میدهم صحبت کنم، باید بگم که آنها زیاد هستند . به عنوان مثال شنا کردن و تنیس بازی کردن دو تا از فعایت های مورد علاقه من در اوقات فراغتم است.  به این دلیل که من خیلی اننسان فعالی هستم و ورزش کردن را بسیار دوست دارم. بنابراین، من بیشتر ترجیح میدم که بیشتر ساعات خودم رو فعال و پرانرژی باشم تا بشینم روی مبل و تلویزیون ببینم.

 استفاده از حروف ربط بین عبارات و جملات یا عبارت دیگر استفاده از conjunctionها relative clauseها

شما میتوانید بجای آ آ یا ام ام کردن و یا سکوت های طولانی در زمان صحبت کردن با کلمات ربط بین جملات آن ها را اقدام کنید و در واقع یکی از موثرترین روشهای افزایش مهرات روانی کلام د امتحان ایتلس استفاده از حروف ربط است به عنوان مثال :

برای نشان دادن تضاد:

            Although, even though, though, in spite of , despite of

برای نشان دادن دلیل :

  Because , due to , since

برای نشان دادن نتیجه :

So, therefore, hence

در نهایت باید بدانید که شما با تمرین کردن زیاد استاد میشوید و با تمرین کردن و خواندن و صحبت کردن نیز این مهارت به شدت در شما تقویت میشود  اما برای تمرین بیشتر کتاب‌های معمارزاده  و MATT CLARK به شما کمک شایانی خواهند کرد.

در موسسه تخصصی زبان انگلیسی کوییک، معلمین مجرب آموزشگاه در شبکه آپارات ویدیوهای آموزشی دز زمینه استفاده از حروف ربط ارایه داده اند .کلاس‌های حرفه‌ای SPEAKING که در این موسسه برگزار می شود توجه بسیار زیادی به نحوه‌ی تلفظ بریتانیایی و راه های تقویت لهجه می‌شود و نکات دیگر صحبت کردن از جمله روان صحبت کردن در آزمون آیلتس که مهمترین و اولین نکته در صحبت کردن در آزمون ایتلس است تدریس می‌گردد و مورد توجه قرار می‌گیرید.

معلمین برتر زبان انگلیسی در موسسه تخصصی زبان کوییک با بروزترین شیوه‌ها و کاربردی‌ترین نکات آموزش دنیا در تقویت مهارت روان صحبت‌کردن در آزمون آیلتس به زبان‌آموزان تدریس می کنند.

روانی کلام را جدی بگیرید و برای آن تلاش کنید .

تقویت مهارت روان صحبت کردن در آزمون آیلتس

تقویت مهارت روان صحبت‌کردن در آزمون آیلتس

با ما در موسسه تخصصی زبان کوییک، متفاوت یاد بگیرید و متفاوت زندگی کنید. فیلم زیر برای افرادی ضبط شده است که حوصله خواندن ندارند.

مطالب مرتبط
آزمون دولینگو (Duolingo)
جزییات آزمون GRE
جزییات آزمون آیلتس
حروف ربط در زبان انگلیسی
تقویت مهارت روان صحبت کردن در آزمون آیلتس
دوره‌های آنلاین زبان انگلیسی برای مهاجرین ایرانی
اهمیت آموزش یادگیری زبان انگلیسی برای بازرگانان
یادگیری انگلیسی با فیلم
معرفی خود به زبان انگلیسی
آموزش رایگان زبان انگلیسی
تقویت اسپیکینگ در آزمون آیلتس
آموزش زبان انگلیسی آنلاین
آمادگی آیلتس جهت آموزش زبان از سطح ابتدایی
آموزش زبان انگلیسی در سفر
آموزش انگلیسی با داستان
مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان
تقویت مهارت ریدینگ در زبان انگلیسی
تقویت مهارت رایتینگ در زبان انگلیسی
اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای تمامی افراد
دوره های آنلاین در کوییک
آموزش سریع زبان انگلیسی در موسسه تخصصی زبان کوییک
بهترین آموزشگاه زبان در تهران
آموزشی متفاوت در موسسه تخصصی زبان کوییک
آموزش مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان در موسسه تخصصی زبان کوییک
کلاس‌های تضمینی در موسسه تخصصی زبان کوییک
برترین متد یادگیری زبان انگلیسی از صفر

8
دیدگاه یا سوال خود را بنویسید

avatar
شایان میربابایی
شایان میربابایی

توضیحاتتون خیلی خوب و مفید بود. مرسی از آموزش ها و راهنمایی هاتون.

نرگس
نرگس

سلام فیلم شما خیلی خوب بود
اما به نظرم مطلب کاملی نبود
چون مطالب بیشتری هم جا داشت که ازش صحبت بشه

سمانه
سمانه

شهریه کلاسهای آنلاین و حضوری فرقی نمی کند؟

شکوفه امیری
شکوفه امیری

باتشکر از شما استاد بزرگوار، جناب آقای ذوالفقاری. من از زبان آموزهای دو سال پیش شما بودم که در مدت کوتاه سه ماه با شرکت در کلاس های شما اسپیکینگ خیلی ضعیف من به نمره ۷ در آزمون آیلتس رسید.
برای همین میخوام به همه کسایی که وقتشون کمه و نمره حداقل ۶.۵ در آزمون آیلتس می خوان؛ کلاس های این موسسه رو توصیه کنم.
متشکرم

محمد
محمد

میشه فقط تو کلاسای اسپیکینگتون شرکت کرد و بقیه مهارتارو ثبت نام نکرد؟
مرسی از پاسخگویی

Sima ahangar
Sima ahangar

واقعا ممنون از این مطلب عالیتون