یادگیری سریع زبان انگلیسی با متدهای جدید

یادگیری سریع زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های زبان‌آموزان سراسر دنیاست. زبان انگلیسی دومین زبان زنده دنیاست و یادگیری آن برای همه مردم جهان می­‌تواند بسیار کاربردی باشد، بنابراین منابع و روش­‌های مفید زیادی برای یادگیری این زبان وجود دارد که یافتن آن‌ها بسیار ساده است.

اما اگر بخواهیم زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

در اینجا ۹ قدم اصلی برای دستیابی به یادگیری سریع زبان انگلیسی را بررسی می­کنیم، به طوری که بتوان بدون صرف زمان­‌های طولانی و از دست دادن علاقه به یادگیری، زبان انگلیسی را در کمترین زمان ممکن یادگرفت.

قدم اول: برای یادگیری انگلیسی بهترین دلیل را پیدا کنید.

برخلاف تفکر بسیاری از ما اولین قدم برای یادگیری زبان انگلیسی، یافتن روش مناسب برای یادگیری لغات و گرامر نیست. این که بدانید بزرگترین دلیل و انگیزه شما برای یادگیری زبان انگلیسی چیست، بسیار مهم­‌تر از یافتن متدهایی که است که به شما آموزش می­‌دهد چه چیزی را چگونه یاد بگیرید.

برای انجام درست و دقیق قدم اول، همین الان یک خودکار بردارید یا یک صفحه در موبایل یا کامپیوترتان برای نوشتن باز کنید و بنویسید واقعا چرا می­‌خواهید زبان انگلیسی یاد بگیرید.

به این که چرا یادگیری این زبان برایتان مهم است اندکی عمیق­‌تر فکر کنید، این دلیل باید به اندازه‌­ای محکم باشد که بتواند به عنوان یک محرک و انگیزه قوی برای شما در طول مدت زمان یادگیری عمل کند.

هرچه شما برای یادگیری انگلیسی انگیزه بیشتری داشته باشید ، یادگیری زبان انگلیسی آسان تر خواهد بود.

در حین خواندن ۸ قدم بعدی اگر متوجه شدید که علاقه و تمایل شما به یادگیری زبان انگلیسی در حال کم شدن است، به قدم اول برگردید و به خود یاد­آور شوید چرا یادگیری زبان انگلیسی یک ایده بسیار خوب برای شما محسوب می شود.

  • قدم دوم: به طور دقیق تصمیم بگیرید که چه کاری می­خواهید با یادگیری زبان انگلیسی انجام دهید و در چه وقت می­خواهید این کار را انجام دهید.

هنگامی که شما یک هدف روشن در ذهنتان دارید روند یادگیری‌تان بسیار سریع‌تر خواهد شد. بنابراین در همان صفحه­‌ای که قدم اول را یاد داشت کرده­‌اید، بنویسید که با یادگیری زبان انگلیسی دقیقا می­‌خواهید چه چیزی را، چه وقت به دست آورید. حتی اگه عجله‌ای برای یادگیری زبان انگلیسی ندارید هدفتان را مشخص و روشن کنید. در اینجا چند مثال از اهداف بد(مبهم) و خوب (روشن و مشخص) را برمی­شماریم.

اهداف بد

  • می­خواهم خیلی روان انگلیسی صحبت کنم.
  • می­خواهم در کشور دیگری ادامه تحصیل بدهم.
  • می­خواهم با کسی که انگلیسی زبان است ازدواج کنم.

اهداف خوب

  • در مدت ۸ ماه، می­‌خواهم بتوانم مقالات مجله New York Times  را بخوانم و بفهمم.
  • در مدت ۶ ماه، می­‌خواهم حداقل نمره ۶٫۰ در آزمون آیلتس کسب کنم تا بتوانم در یک دانشگاه خارجی پذیرش بگیرم.
  • در مدت ۳ ماه، می‌­خواهم بتوانم با انگلیسی زبانان در مورد موضوعات روزمره مانند ورزش، موسیقی، فیلم­‌ها، سفر و غذا صحبت کنم.
voa learning english

این سرویس به شما این امکان را می­دهد تا به داستان­‌های خبری انگلیسی که به آرامی بیان می­شوند، گوش دهید.

قدم سوم: پیدا کردن منابعی که خیلی سخت نباشند.

اگر می­‌خواهید زبان انگلیسی را سریع یاد بگیرید، این مرحله‌ا­ی کلیدی است.

اگر سطح زبان شما Basic (پایه) یا lower intermediate (زیر متوسط) است، به دنبال منابعی مانند خواندن مقالات New York Times نباشید. چنین منابعی فقط شما را امید می­کنند. به جای آن­ها از منابعی مانند؛ VOA Special English News استفاده کنید که به شما این امکان را می­دهد تا به داستان­‌های خبری انگلیسی که به آرامی بیان می­شوند، گوش دهید.

از منابعی که خیلی آسان هستند استفاده نکنید. اگر سطح زبان شما Intermediate (متوسط) است، خواندن کتاب داستان­های کودکان یا Wikipedia in Simple English ­که معنی تمام لغات آن­ها می­دانید می­‌تواند اعتماد به نفس خوبی به شما بدهد ولی در واقع در حال اتلاف وقت خود هستید.

بهترین منبع زبان انگلیسی برای شما منبعی است که بتوانید ایده اصلی آن را بدون مراجعه به دیکشنری بفهمید، در حالی که برای فهم آن با جزئیات مجبور باشید تعدادی از لغات آن را جست و جو کنید.

تا آنجا که می­توانید منابع مختلف را بررسی کنید تا بتوانید آنچه را که دقیقا مناسب سطح شماست پیدا کنید.

قدم چهارم: منابعی را پیدا کنید که با متناسب با هدفتان باشد.

باید مطمئن شوید که همه کارهایی که برای یادگیری سریع زبان انگلیسی انجام می­دهید شما را به هدفتان نزدیک­‌تر می­کند.

مثلا اگر هدفتان صحبت کردن با انگلیسی زبانان در مورد فیلم­‌ها است، فیلم­‌های انگلیسی ببینید یا اگر می­خواهید آزمون انگلیسی بدهید و سپس در خارج از کشور تحصیل کنید، معلمی بگیرید که بتواند شما را برای آزمون آماده کند و اگر تنها می­خواهید مکالمه کردن به زبان انگلیسی را یاد بگیرید از اپلیکیشن­های تبادل زبانی(Language exchange) مانند؛ italki استفاده کنید که از این طریق یک هم صحبت انگلیسی زبان داوطلب به شما کمک خواهد تا مکالمه در مورد موضوعات روز به زیان انگلیسی را یاد بگیرید.

به همین دلیل است که داشتن یک هدف روشن و مشخص اهمیت زیادی دارد.

آموزش سریع زبان انگلیسی

تعداد زیادی لغت جدید انگلیسی یاد بگیرید

قدم پنجم: برای یادگیری سریع زبان انگلیسی تعداد زیادی لغت جدید انگلیسی یاد بگیرید.

قبل از تلاش برای یادگیری گرامر و اکسنت به منظور صحبت کردن در مورد موضوع خاصی، بهتر است ابتدا لغات کافی مرتبط با آن را یاد بگیرید.

در مقایسه با تلاش برای داشتن اکسنتی خوب در زبان انگلیسی، دانستن دامنه وسیعی از لغات به پیشرفت شما کمک بیشتری خواهد کرد چرا که اکثریت انگلیسی زبانان در دنیا انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود و با یک تلفظ خارجی صحبت می­کنند و کسانی که زبان انگلیسی زبان مادری آن­هاست به شنیدن اکسنت­های خارجی عادت دارند و اهمیتی به آن نمی­دهند. به علاوه، دانستن گرامر در سطح عالی به اندازه دانستن لغات فراوان اهمیت ندارد، چرا که بسیاری از کسانی که انگلیسی زبان اول آن­هاست، گرامر زبان خود را به صورت حرفه­ای بلد نیستند. بنابراین با داشتن تعدادی اشتباه گرامری هم می­توانید روان انگلیسی صحبت کنید درحالی که اگر لغات کمی بلد باشید، این امکان وجود نخواهد داشت.

قدم ششم: برای یادگیری سریع زبان انگلیسی زیاد صحبت کنید!

تنها تمرین مهارت­هایListening, Reading و Writing شما را به یک انگلیسی زبان خوب تبدیل نخواهد کرد. اگر می­‌خواهید انگلیسی صحبت کنید، نیاز دارید که مهارت Speaking خود را تقویت کنید.

ساده‌­ترین راه برای این کار شرکت کردن در کلاس­های یادگیری زبان انگلیسی از طریق اسکایپ توسط معلمی کارآزموده است. اگر پول برای معلم خصوصی ندارید، در اپلیکیشن­های Language exchange به دنبال پارتنری بگردید که بتواند برای شما به عنوان یک معلم باشد.

تا آنجایی که می­توانید با این روش­ها تمرین Speaking کنید.

آموزش زبان انگلیسی با متد جدید

هر روز تمرین کنید

قدم هفتم: هر روز تمرین کنید!

به دلایل زیر مهم است که هر روز انگلیسی را به طور مرتب مطالعه کنید.

  • حفظ انگیزه جهت یادگیری سریع زبان انگلیسی

اگر کاری را هر روز انجام دهیم، تبدیل به یک عادت خواهد شد و هنگامی که این عادت شکل می­‌گیرد، انگیزه شما برای ادامه این کار بیشتر خواهد شد.

  • صرفه‌جویی در وقت

هنگامی که فقط یک یا دو بار در هفته مطالعه می­‌کنید، ممکن است بسیاری از مطالب جدید جلسه مطالعه پیشین را فراموش کنید، بنابراین نیاز خواهید داشت تا زمان زیادی را برای دوره مطالبی که قبلا یادگرفته‌­اید، صرف کنید. اما اگر این مطالعه روزانه انجام شود، مطالب گذشته در خاطر شما می‌­ماند و در نتیجه زمان کمتری برای دوره‌­ی آن­ها صرف خواهید کرد، به علاوه سعی کنید هر چهار مهارت را هر روز تمرین کنید.

قدم هشتم: برای مطالعه فعال انگلیسی وقت بگذارید.

خواندن آنلاین مطالب به زبان انگلیسی، تماشای تلوزیون­‌های انگلیسی زبان و داشتن مکالمه انگلیسی، کمک خواهد کرد از تمام آنچه که یادگرفته­‌اید استفاده کنید. اما در کنار این فعالیت­‌ها، نیاز به مطالعه فعال روزانه وجود دارد. مطالعه فعال به این معنی است که هر روز فلش کارت­های خود را دوره کنید، امتحان دهید، از یک معلم آموزش ببینید یا دیگر روش­های مطالعه را انجام دهید. از این طریق شما می­توانید مطمئن باشید که واقعا مطالب جدید یاد می­گیرید.

قدم نهم: اشتباه کنید!

شکست یکی از قسمت­‌های ضروری یادگیری زبان است. اشتباهات می­‌توانند به ارتقاء سطح زبان شما بسیار کمک کنند.

تفکر بیشتر زبان آموزان این است که اشتباه کردن بد است، اما در واقع شما به راحتی نخواهید توانست انگلیسی صحبت کنید، اگر در حین یادگیری از اشتباه کردن بترسید. بیشتر این اشتباهات را خیلی زود تصحیح می­کنید و بنابراین سرعت یادگیریتان بیشتر خواهد شد

هنگامی که انگلیسی صحبت می­کنید نگران این که احمق به نظر برسید نباشید، چرا که بیشتر انگلیسی زبانان زبان دیگری به جز انگلیسی بلد نیستند و وقتی که یک خارجی با آن­ها به زبان انگلیسی صحبت می­کند بسیار تحت تاثیر قرار می­گیرند، حتی اگر اشتباهاتی داشته باشید.

بالاتر از همه، تسلیم نشوید.

مطمئنا همه شما زبان انگلیسی را به خوبی یاد می­گیرید. چرا که میلیون­ها میلیون نفر در سراسر دنیا ثابت کرده‌­اند که یادگیری آن امری شدنی و ممکن است. هرچه که بیشتر تمرین کنید، اشتباه کنید و صحبت کنید، سرعت یادگیری‌تان بیشتر خواهد شد.

بدون شک موسسه تخصصی زبان کوییک با ارایه‌ی به روزترین متد آموزشی، می‌تواند بهترین مشاور شما در زمینه یادگیری سریع زبان انگلیسی باشد. موسسه کوییک با ارایه دوره‌های هفت ترمی که در مجموع در طول بازه زمانی ۸ ماه شما طول می‌کشد بهترین انتخاب شما در زمینه یادگیری سریع زبان انگلیسی خواهد بود. برای تعیین سطح رایگان همین الان با تماس بگیرید.

سوال‌های رایج در زمینه یادگیری سریع زبان انگلیسی

بهترین متد یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه‌ترین زمان ممکن چیست؟

متدی که برای آموزش و یادگیری سریع زبان انگلیسی انتخاب می‌کنید می‌بایستی جذاب و در عین حال اکادمیک باشد. این همان روشی است که موسسه کوییک برای شما مهیا کرده است.

یادگیری زبان انگلیسی مناسب برای چه کسانی است؟

مهم است که بدانیم یادگیری سریع زبان انگلیسی به همه توصیه می‌شود، اما کسانی که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان دارند در اولویت هستند.

راهکار موسسه کوییک برای آموزش سریع زبان انگلیسی چیست؟

موسسه کوییک با 9 سال سابقه تدریس در زمینه آموزش زبان و مهاجرت، از ابتدا رویکرد آموزش سریع زبان را داشته است. به همین دلیل روشی که این موسسه دارد استاندار و مطابق بهترین‌های بین المللی است.

نحوه ثبت نام در موسسه تخصصی زبان کوییک چگونه است؟

شما می‌توانید با تماس با موسسه تخصصی زبان کوییک و مشاوره و تعیین سطح رایگان ، به صورت حضوری و آنلاین در کلاس‌های ثبت نام نمایید و لذت یادگیری سریع زبان انگلیسی را تجربه کنید.

مطالب مرتبط

این نوشته چقدر مفید بود؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

18 نظر یا سوال
Inline Feedbacks
View all comments
موسسه تخصصی زبان کوییک - آموزش تضمینی زبان از مبتدی تا پیشرفته