آموزش مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان

آموزش مکالمه زبان انگلیسی از جمله دوره‌های پرمخاطب آموزشی در کشور می‌باشد. امروزه زبان انگلیسی حرف اول را در سطح بین‌المللی می‌زند، اکثر دانشگاه‌ها در سراسر جهان نیازمند ارائه مدرک بین‌المللی زبان انگلیسی هستند، این زبان در سطح تجاری مورد استفاده‌ی عام قرار می‌گیرد و حتی بسیاری از شرکت‌های داخلی نیز برای انجام و پیگیری امور خود نیازمند کارمندانی هستند که توانایی ارتباط برقرار کردن به زبان انگلیسی را دارا باشند. موارد ذکر شده به خوبی نشان‌دهنده‌ی درجه‌ی اهمیت رایج‌ترین زبان دنیا می‌باشند و باعث شده‌اند تا داوطلبین بسیاری تمایل به شرکت در کلاس‌های مکالمه زبان انگلیسی را داشته باشند.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

متاسفانه در کشور ما آموزش مکالمه زبان انگلیسی به صورت مناسبی صورت نمی‌پذیرد و نهایتا نتیجه آن شده است که زبان‌آموزان نتوانسته‌اند به توانایی مکالمه به زبان انگلیسی دست یابند حتی پس از گذراندن ترم‌ها و دوره‌های متعدد.

آن‌چه در اکثر موسسات آموزش زبان انگلیسی در کشور دیده شده است، برگزاری کلاس‌هایی می‌باشد با تعداد ۱۰ تا ۱۵ زبان‌آموز که در گروه‌های ۲ یا ۳ نفره و یا گاها به صورت جمعیبه بحث و مکالمه می‌پردازند و چون دانش مناسبی از چرایی و چگونگی آن‌چه در مکالمات خود استفاده می‌کنند ندارند، ساختارها و گرامرهای نادرست بسیاری در میان آنان رد و بدل می‌شود. از سوی دیگر در این تعداد از زبان‌آموز حاضر در کلاس مدرس کمترین تسلط و نظارت را بر زبان‌آموزان خود دارد و عملا امکان تصحیح آن‌ها توسط وی به حداقل مقدار خود نزدیک می‌شود.این امر سبب غلط آموزی بسیاری از افرادی شده است که خواهان روان و سلیس صحبت کردن به زبان انگلیسی هستند.

در جلسات تعیین سطح داوطلبین بسیاری دیده شده‌اند که دوره‌های بسیاری را در موسسات مختلف گذرانده‌اند ولیکن هنگام صحبت کردن ساده‌ترین ساختارهای گرامری را نیز به صورت نادرست مورد استفاده قرار می‌دهند. همچنین عدم توجه به اهمیت بحث لهجه و تلفظ لغات مختلف مشکل شاخص دیگری است که بخش اعظمی از زبان‌آموزان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. اکثر زبان‌آموزان این نکته را مورد توجه قرار نمی‌دهند که اولا لهجه‌ی مناسب سبب ایجاد بهتر رابطه‌ی گفتاری با فرد مورد نظر است و ایجاد اعتماد به نفس در فرد می‌نماید و ثانیا زمانی شما می‌توانید کلمات را به درستی و با لهجه‌ای خاص بشنوید و متوجه شوید که خود به درستی آن را بیان می‌نمایید.

در آموزش مکالمه زبان انگلیسی استفاده از موضوعات پرکاربرد بسیار حائز اهمیت می‌باشند. داوطلبین شرکت در کلاس‌های مکالمه زبان انگلیسی خواهان قرار گرفتن در موقعیت‌هایی هستند که نزدیک به شرایط طبیعی باشد. یک فرد زمانی می‌تواند به خوبی درباره موضوعی با استفاده از یک زبان خارجی صحبت کند که لغات مورد استفاده در آن بحث را بداند، بداند با چه تکنیکی می‌تواند منظور خود را به مطلوب‌ترین شکل ممکن برساند. پس استفاده از موضوعات مناسب نیز می‌تواند یاری‌گر داوطلبین باشد.

موسسه تخصصی زبان کوییک نیز با توجه به شناخت نیاز زبان‌آموزان خود و داوطلبین یادگیری زبان انگلیسی اقدام به برگزاری دوره‌های متعددی به منظور تقویت مهارت گفتاری (Speaking) و مکالمه‌‌ی آنان می‌نماید.

می‌بایست این نکته را اشاره نمود که موسسه تخصصی زبان کوییک افرادی را واجد شرایط حضور در این دوره‌ها می‌داند که توانایی و دانش مناسبی را وابسته به کلاس مدنظر داشته باشند. کلاس‌هایی که برای تقویت مکالمه‌ی زبان‌آموزان و علاقمندان ارائه می‌شوند به دو دسته تقسیم می‌گردند.

 آموزش مکالمه زبان انگلیسی با کلاس‌های بحث آزاد

این کلاس‌ها متشکل از ۴ تا ۶ زبان‌آموز هم‌سطح می‌باشد و هدف اساتید تقویت ‌زبان‌آموزان در آن‌چه تاکنون آموخته‌اند می‌باشد تا بتوانند به بهترین و روان‌ترین نحو از این ساختارها و لغات استفاده نمایند. موضوعات استفاده شده در این کلاس‌ها در مکالمات روزمره و بحث‌ها متناوبا مورد استفاده قرار می‌گیرند و زبان‌آموزان را قادر می‌سازد به بهترین نحو در مکالمات خودنمایی کنند.

یادگیری گروهی مکالمه زبان انگلیسی

کلاس‌های بحث آزاد (Free Discussion)

 کلاس‌های فیلم برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

یکی از بهترین و به روزترین روش‌ها برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی استفاده از فیلم‌های انگلیسی زبان روز دنیا می‌باشد. در این کلاس‌ها علاوه بر تقویت مهارت گفتاری (Speaking)، مهارت شنیداری (Listening) زبان‌آموزان نیز تقویت می‌شود. این مهارت رکن اول در برقراری یک مکالمه‌ی مناسب می‌باشد. زیرا شما در ابتدا بایستی کاملا منظور طرف مقابل را متوجه شوید و در ادامه پاسخ مناسبی فراهم آورید.

یادگیری انگلیسی با فیلم

آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم

در کلاس‌های فیلم پس از تماشای یک فیلم جذاب بحثی جذاب حول فیلم در بین زبان‌آموزان شکل گرفته و به طبیعی‌ترین نحو از دانش زبان انگلیسی خود استفاده می‌نمایند.

6
دیدگاه یا سوال خود را بنویسید

avatar
علی
علی

مطلبتون مفید بود میخواستم بدونم آموزشگاه تا چه ساعت هایی کار میکنه ؟

آرش جهانی‌فر
آرش جهانی‌فر

سپاس از شما. ۹ شب

LLE
LLE

کلاس های خیلی جالبیه.
منتظر ایده های جالب تر و طراحی های مبتکرانه شما هستیم.
موفق باشید.

محمدتقی
محمدتقی

خیلی ممنون

ترلان
ترلان

خیلی ممنون از این مطلب بابت مکالمه زبان انگلیسی

سینا
سینا

خیلی ممنون
حتمن روش کار میکنم