همه ما می­‌خواهیم بدانیم با چه روش­هایی می­توانیم صحبت کردن به زبان انگلیسی را یاد بگیریم و آن را تقویت کنیم.اما برای بعضی از ما یک مانع بزرگ وجود دارد.برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی، بهترین روش صحبت کردن با هم صحبت انگلیسی زبان است. اما بسیاری از ما این شرایط را نداریم.

بسیاری از شما می­‌خواهید بدانید در شرایط زیر چگونه در راستای تقویت مکالمه زبان انگلیسی قدم بردارید؟

 • هنگامی که کسی را نمی­‌شناسید که با او انگلیسی صحبت کنیم.
 • هنگامی که زمان کافی ندارید.
 • هنگامی که اعتماد به نفس کافی ندارید تا با کسی که زبان مادری‌اش انگلیسی است، صحبت کنید.

چگونه می­‌توانید بدون همراهی و کمک شخص دیگری مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنید؟

نگران نباشید. در اینجا ۱۴ روش باور نکردنی برای تقویت مهارت اسپیکینگ بدون داشتن هم‌­صحبت را معرفی می­‌کنیم.

 • به انگلیسی فکر کنید

یکی از مشکلات عمده­‌ای که بسیاری از افراد در انگلیسی صحبت کردن با آن مواجه هستند، خود زبان انگلیسی نیست، بلکه چگونگی فکر کردن به این زبان است.

اگر شما ابتدا به زبان مادری خود فکر کنید و سپس به انگلیسی صحبت کنید، همواره مجبور خواهید بود یک زبان­ را به زبان دیگر ترجمه کنید و این کار آسانی نیست، چرا که حتی افرادی که به دو یا چند زبان مسلط هستند، برای صحبت از یک زبان به زبان دیگر با مشکل مواجه می­‌شوند.

بنابراین راه چاره فکر کردن به زبان انگلیسی است.

این کار را می­توانید هرجا که هستید و در هر زمانی انجام دهید. سعی کنید به مسائل روزانه خود به انگلیسی فکر کنید، یا به طور مثال، هنگامی که در رستوران نشسته‌اید و می­‌خواهید سفارش غذا بدهید، انگلیسی فکر کنید و از یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی برای پیدا کردن معنی لغات استفاده کنید. با استفاده از این روش شما هرگز مجبور نخواهید شد تا زبان مادری خود را به انگلیسی ترجمه کنید و پس از مدتی متوجه خواهید شد که وقتی به انگلیسی فکر می­کنید، صحبت کردن به زبان انگلیسی برای شما راحت­‌تر شده است.

 • با خودتان صحبت کنید

هنگامی که در منزل هستید یا در جایی تنها هستید می­توانید با صحبت کردن با خودتان مهارت اسپیکینگ خود را تقویت کنید.

اگر در حال فکرکردن به مسائل‌تان به زبان انگلیسی هستید، سعی کنید افکار خود را با صدای بلند بیان کنید.

مطالب انگلیسی را با صدای بلند بخوانید. در شرایطی که کسی را برای اصلاح اشتباهات خود ندارید، فقط تمرین با صدای بلند صحبت کردن به انگلیسی به شما کمک می‌کند تا راحت تر به انگلیسی صحبت کنید.

 • جهت تقویت مکالمه زبان انگلیسی از آینه استفاده کنید

هر وقت که می­‌توانید، چند دقیقه از روز را جلوی آینه بایستید و به انگلیسی صحبت کنید. یک موضوع را انتخاب کنید، ۲ یا ۳ دقیقه زمان بگیرید و فقط صحبت کنید.

نکته اصلی این تمرین این است که حین صحبت‌کردن، دهان، صورت و حرکات بدن خود را ببینید. این کار باعث می‌شود، احساس کنید در حال صحبت با شخص دیگری هستید.

بدون توقف، ۲ تا ۳ دقیقه صحبت کنید.

اگر روی لغتی که نمی‌­دانید گیر کردید، سعی کنید ایده خود را به شیوه دیگری بیان کنید و به دنبال چگونگی گفتن این کلمه بعد از پایان دو یا سه دقیقه باشید. این قطعاً به شما کمک می­‌کند تا دریابید که در چه نوع کلمات یا جملاتی مشکل دارید.

تقویت مکالمه زبان انگلیسی

تقویت مکالمه زبان انگلیسی از طریق صحبت کردن با خودتان

 • تمرکزتان بر روان صحبت کردن باشد، نه گرامر

هنگام صحبت کردن به انگلیسی چقدر توقف دارید؟

هرچه بیشتر توقف کنید، راحتی و اعتماد به نفس خود را هنگام صحبت کردن بیشتر از دست می­‌دهید.

هنگام انجام تمرین آینه تلاش کنید که تمام ۳ دقیقه را بدون توقف یا مکث بین کلمات، صحبت کنید. در این شرایط ممکن است جملات شما از نظر گرامری کاملا درست نباشند، اما نگران نباشید! چرا که اگر تمرکز شما به جای درست صحبت کردن بر روان صحبت کردن باشد، اسپیکینگ شما در عین حال که قابل فهم است، بهتر به نظر خواهد رسید است.

همچنان که گرامر و لغات را بیشتر یاد می­‌گیرید می­توانید در حین صحبت کردن این اشتباهات را کم کنید.

 • عبارات انگلیسی که دارای تلفظ دشوار هستند (Tongue Twisters) را تکرار کنید

“Tongue Twisters” به جملاتی گفته می‌شود که بیانشان دشوار است و نمی­توان به سرعت آن­ها را بیان کرد. این جملات از عمد اینگونه طراحی می‌شوند و برای سرگرمی و بازی به کار می‌روند. برای نمونه جمله:

“The thirty-three thieves thought that they thrilled the throne throughout Thursday.”

را سعی کنید چند بار تکرار کنید. بازی‌های کلمه­‌ای از این دست به شما کمک می کنند، دهان و زبانتان برای بیان لغات به طور واضح و مشخص تمرین کند و حتی می­توانند در بهبود تلفظ لغات مؤثر باشند.

 • گوش دهید و تکرار کنید.

آیا برنامه­‌های تلوزیونی یا فیلم­های یوتیوببه زبان انگلیسی را می­‌بینید؟ از آن­ها برای تقویت مهارت اسپیکینگ خود استفاده کنید.

یک بخش کوتاه از برنامه تلوزیونی را انتخاب کرده و خط به خط آن را با خود تکرار کنید. سعی کنید تن صدا، سرعت و حتی لهجه را مطابقت دهید. مهم نیست که چند کلمه را از دست بدهید، مهم این است که به صحبت ادامه دهید. سعی کنید درست مثل مجریان انگلیسی زبان به نظر برسید.

 • به این نکته توجه نمایید که استرس و فشار بر روی کدام صدا بیشتر است

در زبان انگلیسی کلمات و جملات دارای تاکید (Stress) هستند، بنابراین هتگامی که به انگلیسی صحبت می­کنید نیاز است بر روی کلمات و صداهای مشخصی استرس یا تاکید قرار دهید، تا کلمات و جملات را با معانی متفاوت به کار ببرید.

هنگام گوش دادن به کسانی که انگلیسی زبان مادری‌شان است، توجه کنید در چه جاهایی استرس قرار می­‌دهند و سپس سعی کنید تا همان لغات را درست مثل آن­ها تکرار کنید. با این روش به تدریج یاد می­گیرید که تاکید یا استرس را در صحبت کردن خود به کار ببرید.

این تمرین نه تنها مهارت اسپیکینگ شما را تقویت خواهد کرد، بلکه به تقویت مهارت لیسنینگ شما نیز کمک خواهد کرد.

گاهی اوقات استرس گذاشتن روی یک حرف یا صدای اشتباه به طور کامل معنی آن واژه را تغییر می­دهد. برای مثال، واژه ADdress، با adDRESS، یکسان نیست. ADdress به مکان فیزیکی یا آدرس محل زندگی یک شخص اشاره دار، در حالی که adDRESS اشاره به سخنرانی رسمی برای گروهی از مردم دارد.

بنابراین یاد بگیرید تا تفاوت­ها را بشنوید!

 • آهنگ انگلیسی گوش کنید

گوش کردن به آهنگ­های انگلیسی مورد علاقه‌­تان به شما کمک خواهد کرد که روان­تر صحبت کنید. این یک روش یادگیری امتحان شده­ و علمی است. به طور مثال موسیقی رپ، مانند آهنگ­های Taylor Swift و Jason Mraz، به عنوان منبعی نسبتا سخت برای تقویت هر چهار مهارت انگلیسی به شمار می­روند.

موسیقی رپ روشی بسیار خوب برای تقویت زبان انگلیسی است، چرا که شعر آن­ها مانند جملات معمولی هستند. هرچند که در این سبک از موسیقی از ریتم قوی­‌تر و سرعت بیشتری استفاده می­شود. ممکن است برخی از کلمات قابل فهم نباشند، اما اگر چند بار آهنگ­ها را گوش دهید، به تدریج به کل متن آهنگ مسلط خواهید شد.

تعدادی از تمرینات تقویت مهارت اسپیکینگ، باید قبل از تمرین صحبت کردن انجام شوند که در ادامه به آن­ها می­‌پردازیم

تقویت مکالمه زبان انگلیسی

موسیقی روشی بسیار مناسب برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

 • هنگام یادگیری واژه­ جدید نقش‌­های مختلف آن را بیاموزید 

هنگامی که واژه‌­های جدید را میخوانید، یادگیری نقش­‌های مختلف هر واژه، صحبت کردن به زبان انگلیسی را برای شما ساده­­‌تر می­کند. برای مثال وقتی واژه Write را یاد گرفتید، بهتر است شکل­های دیگر آن مانند، Wrote و Written را نیز یاد بگیرید.

دانستن نحوه استفاده درست از واژه­‌ها در جملات از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که سطح مهارت اسپیکینگ شما را بسیار ارتقاء می‌­بخشد و در حین صحبت دیگر نیاز نخواهید داشت برای پیدا کردن واژه مناسب مکث کنید.

 • به جای یادگیری واژه، عبارت یاد بگیرید

یک ایده بهتر برای تقویت زبان انگلیسی یادگیری عبارات کلمه‌­ای است،نه فقط کلمات.

ممکن است در اسپیکینگتان از یک واژه­ و گرامر آن درست استفاده کنید ولی در واقع ندانید شخصی که زبان مادریش انگلیسی است، چگونه از آن استفاده می­‌کند.

برای مثال؛ شما می­توانید بگویید “how do you feel today” اما یک انگلیسی زبان می­گوید “how’re you doing?” . استفاده از عبارات و اصطلاحات برای برای طبیعی به نظر رسیدن اسپیکینگ شما مفید هستند.

 • رایج‌ترین سخنان خود را یادبگیرید!

مدتی وقت بگذارید تا واقعاً متوجه شوید که چگونه به زبان مادری خود صحبت می‌­کنید.

بیشتر از چه کلمات و عباراتی استفاده می­کنید؟

بیاموزید که چگونه عبارات و کلمات متداول خود را به انگلیسی بگویید. دانستن آنها به زبان انگلیسی به شما کمک می­کند همانطور که به زبان مادری خود به خوبی صحبت می­کنید در انگلیسی نیز خوب صحبت کنید.

 • برای موقعیت‌­های خاص آماده شوید

آیا زبان انگلیسی را به دلیل خاصی یاد می­گیرید؟ به عنوان مثال:

برای پذیرش در یک شرکت انگلیسی زبان؟

در این شرایط باید زبان انگلیسی را برای آمادگی در مصاحبه شغلی انگلیسی یاد بگیرید.

یا برای آشنا شدن با دوستی در آمریکا؟ پس به نوع دیگری از انگلیسی نیاز دارید.

قبل از رفتن به جایی که مجبورید انگلیسی صحبت کنید، آنچه را که می­خواهید بگویید تمرین کنید. به طورمثال، اگر قصد رفتن به رستوران را دارید، قبل از رفتن به رستوران خود را آماده کنید تا به سؤالاتی که یک پیشخدمت ممکن است از شما در مورد غذاها و منو بپرسد، پاسخ دهید..

اگر آماده باشید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت!

 • برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی آرام باشید

در هنگام تمرین برای روان صحبت کردن می­‌توانید بهترین یاور یا بدترین دشمن خود باشید! کار سختی است، اما  باید سعی کنید نگران نباشید که هنگام صحبت کردن چطور به نظر می­‌رسید و فقط آرام باشید!

اگر جایی گیر کردید یا گیج شدید، کافی است نفس عمیق بکشید و دوباره شروع کنید. اگر لازم است به طور کوتاه مکث کنید و به جمله بعدی فکر کنید، آهسته‌تر صحبت کنید.

تقویت مکالمه زبان انگلیسی

تقویت مکالمه زبان انگلیسی با آرامش شما ممکن است

 • داستان­های زبان مادری‌تان را به انگلیسی بازگو کنید!

این روشی جالب برای تست میران پیشرفتتان در زبان انگلیسی است. داستانی را انتخاب کنید که واقعاً خوب می­شناسید و آن را به زبان انگلیسی تعریف کنید.

یادتان باشد وقتی داستان را می­گویید؛ به انگلیسی فکر کنید، به جای صحیح صحبت کردن بر روان بودن تمرکز کنید و هر جمله را با صدای بلند بیان کنید.

از بعضی جهات، تقویت این مهارت توسط خودتان، آسان­تر است!

بنابراین حتی اگر کسی را ندارید که با او به زبان انگلیسی مکالمه کنید، با استفاده از این ۱۴ روشمی­توانید اعتماد به نفس و تسلط کافی برای مهارت اسپیکینگ را به‌­دست آورید.

موسسه تخصصی زبان کوییک با ارائه کلاس‌های بحث آزاد ( Free Discussion ) به شما کمک خواهد کرد تا در مدت زمان بسیار کوتاه مهارت مکالمه خود را بهبود ببخشید و به درستی و بدون هیچ غلطی از پس تمامی مکالمات برآیید.

مطالب مرتبط
آزمون دولینگو (Duolingo)
جزییات آزمون GRE
جزییات آزمون آیلتس
حروف ربط در زبان انگلیسی
تقویت مهارت روان صحبت کردن در آزمون آیلتس
دوره‌های آنلاین زبان انگلیسی برای مهاجرین ایرانی
اهمیت آموزش یادگیری زبان انگلیسی برای بازرگانان
یادگیری انگلیسی با فیلم
معرفی خود به زبان انگلیسی
آموزش رایگان زبان انگلیسی
تقویت اسپیکینگ در آزمون آیلتس
آموزش زبان انگلیسی آنلاین
آمادگی آیلتس جهت آموزش زبان از سطح ابتدایی
آموزش زبان انگلیسی در سفر
آموزش انگلیسی با داستان
مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان
تقویت مهارت ریدینگ در زبان انگلیسی
تقویت مهارت رایتینگ در زبان انگلیسی
اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای تمامی افراد
دوره های آنلاین در کوییک
آموزش سریع زبان انگلیسی در موسسه تخصصی زبان کوییک
بهترین آموزشگاه زبان در تهران
آموزشی متفاوت در موسسه تخصصی زبان کوییک
آموزش مکالمه زبان انگلیسی در کمترین زمان در موسسه تخصصی زبان کوییک
کلاس‌های تضمینی در موسسه تخصصی زبان کوییک
برترین متد یادگیری زبان انگلیسی از صفر

5
دیدگاه یا سوال خود را بنویسید

avatar
Farzane
Farzane

Alii bud,mamnon

Ahmad sater
Ahmad sater

Hazine classaye mokaleme moasse shoma cheghde?

zolfaghari
zolfaghari

با عرض سلام برای اگاهی از قیمت و تعرفه تمامی کلاس ها با شماره تلفن ۲۶۱۲۱۱۲۴ تماس بگیرید

امیرارسلان
امیرارسلان

روشتون برای تقویت مکالمه به نظرم خیلی کاربردی میاد
ولی باید امتحان کنم تا به کاراییش اعتقاد کنم
به هر حال خیلی ممنون از وقت و مقاله های خوبتون

zolfaghari
zolfaghari

با تشکر از وقتی که برای خواندن مقاله گذاشتید.